رییس جمهوری: اثرگذاری قدرت های سلطه رو به افول است.: ما هراسی نداریم.

گفت وگوی زنده تلویزیونی با مردم - 1
رییس جمهور: هیچکس نمی تواند ایران را منزوی کند
تهران - دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری سه شنبه شب در یک گفت وگوی زنده تلویزیونی تاکید کرد: هیچکس نمی تواند ایران را منزوی کند زیرا مناسبات جهانی و ویژگیهای منحصر به فرد ایران در خاورمیانه اجازه چنین کاری را نمی دهد.

 

رییس جمهوری در این مصاحبه که هم اینک از شبکه اول سیما و رادیو سراسری ایران بطور مستقیم پخش می شود، با تبریک عید بزرگ غدیر به ملت ایران و جامعه بشری گفت: در دوره ای که همه به دنبال جهانی شدن و جهانی سازی هستند، سخن گفتن از انزوای کشورها یا از روی بی اطلاعی گویندگان و یا غرور آنها است.
وی افزود: مناسبات جهانی اجازه چنین کاری را بخصوص در باره ایران نمی دهد و چنین چیزی، نشدنی است.
احمدی نژاد در این زمینه به تشریح "ویژگیهای منحصر به فرد ایران" به ویژه حضور آن در منطقه خاورمیانه پرداخت و اظهارداشت: خاورمیانه هم به لحاظ اقتصادی، هم جغرافیایی، هم فرهنگی و هم تاریخی مهمترین منطقه جهان است و خاستگاه ادیان، مرکز انرژی دنیا و چهار راه ارتباطی قاره ها به شمار می رود.
وی افزود: هر دولتی که بخواهد در مناسبات جهانی حضوری تعیین کننده داشته باشد، نخست باید در خاورمیانه حضوری موثر داشته باشد.
رییس جمهوری، ایجاد رژیم صهیونیستی را در منطقه خاورمیانه همانند داشتن حق وتو از ابزارهای نظام سلطه در جهان دانست و گفت: به همین دلیل است که قدرتهای استکباری از هیچکس به اندازه این رژیم جعلی حمایت نمی کنند.
احمدی نژاد تصریح کرد: در چنین منطقه مهمی، جایگاه ایران از دیدگاههای گوناگون اعم از نیروی انسانی، توان علمی، ظرفیتهای بی پایان سیاسی و اقتصادی و موقعیت جغرافیایی به هیچ عنوان قابل انکار و پوشیدن نیست.
وی با تاکید بر اینکه ایران در طول تاریخ، عنصری تعیین کننده در مناسبات سیاسی خاورمیانه و جهان بوده است، خاطرنشان ساخت: همه کسانی که می خواهند در جهان نقش آفرینی کنند باید به خاورمیانه بیایند و به همین دلیل به ایران نیاز دارند.
رییس جمهوری در این زمینه، حضور ایران را علاوه بر خاورمیانه در مناطق افریقا، امریکای لاتین و مسائل و تحولات سیاسی و اقتصادی جهان نیز یادآور شد.
احمدی نژاد به همین دلیل گفت: "سخن گفتن از انزوای ایران، حرفی برآمده از دماغهای باددار مستکبرین و متعلق به گذشته است."
وی با بیان اینکه امروز ایران و کشورهای بسیاری در جهان نظام سلطه را قبول ندارند،خاطرنشان کرد: ادبیات و اثرگذاری قدرتهای سلطه گر رو به افول است . "آنها قدرت دارند، اما عقل درست و درمانی ندارند و کاری نمی توانند انجام دهند."
رییس جمهوری در عین حال، سخن گفتن این کشورها از انزوای ایران و تکرار آن را به نفع تهران دانست و اظهارداشت:" ما به ملتها می گوییم رفتار اینها استکباری است و همه ملتها نیز با سند حرف ما را می پذیرند. این حرف به نفع ما است و ما از آن ضرر نمی کنیم."
دکتر احمدی نژاد با بررسی سیر تاریخی "ادبیات انزوا" گفت: این موضوع به ویژه در 60 سال اخیر باب شده و کشورهایی که خود را برنده جنگ جهانی دوم معرفی کردند، بدون هیچ مبنای حقوقی برای خود حق وتو و حقوق ویژه قائل و مدعی شدند که آنها هستند که مشروعیت دولتها و ملتها را تعیین می کنند و ملتها باید مطیع فرمان آنها باشند.
وی افزود: اینها که پنج - شش کشور بیشتر نیستند، خود را جامعه جهانی قلمداد می کنند اما پس از انقلاب اسلامی بخصوص چند سال اخیر این ادبیات (ادبیات انزوا) رنگ باخته و عوض شده است.
رییس جمهوری با بیان اینکه کشورهای سلطه گر تصور می کنند 200 کشور و 7 میلیارد جمعیت جهان منتظرند تا از دستورات آنها تبعیت کنند، چنین تصوری را بیشتر "یک جنگ روانی" خواند و تاکید کرد که چنین چیزی واقعیت ندارد.
/ 1 نظر / 4 بازدید

گو بخوره