اگر نشان دادن ساز در صداوسیما حرام است، پس صدای آن هم حرام است!

جیرفت سی تی به نقل از رسانه های خبری در خصوص برگزاری نشست خبری بابک رادمنش این مطالب را گردآوری و روی وبلاگ خود قرار داده است تنها به عشق مردم هنرمند و شاعر ونوازنده ایران کهن.

جدید ترین اظهارنظرهای بابک رادمنش در خصوص موسیقی و مسائل حاشیه ای آن.

بابک رادمنش: اگر نشان دادن ساز در صداوسیما حرام است، پس صدای آن هم حرام است!

رادمنش در ادامه صحبت‌هایش ابراز داشت:

-من تا سال ۶۳ در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران بودم و بعد برای درمان بیماری حدود سی سال خارج از کشور رفتم و الان حدود چهارسال است که به ایران بازگشته‌ام و خیلی خوشحالم که در  بین هم وطنانم زندگی می کنم و نفس می کشم  با افتخار کشورم را دوست دارم و به این دوست داشتن افتخار می کنم و میگویم قلبی که برای ایران نتپد بهتر آن که نتپد.( منظور بابک خان حتما قلب ایرانیان به خصوص خارج نشینان است)

-سه سال پیش آلبومی به نام «دلا» از من منتشر شد که متاسفانه پخش ضعیفی داشت.

-آلبوم «و اینک عشق» خیلی وقت است که آماده شده و بنا به دلایلی دیر منتشر شد.

 این آلبوم دوازده قطعه دارد که یکی آذری و بقیه اشعار عارفانه عاشقانه هستند.

خبرنگار هنری جیرفت سی تی به هنرمندان به خصوص علاقمندان به موسیقی توصیه می کند که آلبوم " و اینک عشق " آقای بابک رادمنش را حتما خریداری و گوش کنند.

-احتمال برگزاری کنسرتمان برای اردیبهشت ماه زیاد است.

  رادمنش ادامه داد: -سامی یوسف با یک کمپانی انگلیسی قرارداد دارد و نمیتواند دور از قرادادش هر فعالیتی بکند

-برای کنسرت با کمپانی انگلیسی سامی مذاکره کردیم و به دلایلی نشده ولی با سعی‌ای که داریم بیش از ۷۰ درصد امید هست که بتواند در ایران کنسرت بگذارد. اما یکی از دلایل سخت شدن این اتفاق (یعنی برگزاری کنسرت سامی در ایران )، مبلغ درخواستی بالای کمپانی است.

رادمنش در ادامه اظهار کرد: صداسیما باید موسیقی ارزشی و ارزشمند را بیشتر پخش کند.

وی با تاکید بر نشان دادن سازهای ایرانی از برنامه های هنری و حتی آهنگ های ایرانی از صدا و سیما اظهار کرد:-اگر نشان دادن ساز در صداوسیما حرام است، پس صدای آن هم حرام است!

جیرفت سی تی: آنقدر که نوجوانان و جوانان ما از دیدن سازهای کشورشان از رسانه ملی محروم مانده اند که به نظر می رسد شمار زیادی از آنان نتوانند نام آنها را به درستی تلفظ کنند. اما بجای آن تا بخواهی از طریق شبکه های ماهواره ای سازهای خارجی را می بینند و این درست نیست ما باید از طریق رسانه ملی سازهای ایرانی را بیشتر به ایرانیان و حتی جهانیان معرفی کنیم .فکر می کنم حتی مردم تاجیکستان و افغانستان نیز شناخت و آگاهی کاملی از سازهای ایرانی نداشته باشند که مقصر اصلی آن می تواند همین کارهای من درآوردی و تصمیمات نابخردانه گردانندگان و سیاستمداران صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باشد.

نشان ندادن سازهای ایرانی باعث شده که همه ما تنها لب خوانی را حتی در برنامه های زنده تلویزیونی از خوانندگان ببینیم چه می شد حداقل زمانی که ترانه های فاخر پخش می شود هم زمان سازهای آن نیز درحال نواختن بدست هنرمندان ایرانی نمایش داده شود.

اینگونه می توان ضمن شناساندن سازهای ایرانی به مردم نسبت به ستاره سازی هنرمندان برای علاقمندان به هنر موسیقی نیز اقدام کرد. به امید چنین روزی که مردم ایران از چنین محرومیت سختی رهایی یابند و در سایه نظام جمهوری اسلامی بتوانند سازهای خودرا درحال نواختن و همراهی کردن صدای دلنشین خوانندگان موسیقی فاخر وطنشان تماشا کنند.

-و اما آقای رادمنش در ادامه سخنان زیبا و دلنشین خود گفته است: به نظر من در ایران شعر و آهنگ‌هایی که ساخته می‌شود مثل پیکری است که همه چیز دارد ولی روح ندارد.

به گفته رادمنش کلام احترام را به ملودی می‌دهد و احترام را از ملودی می‌گیرد.

این مطالب برگرفته از نشست خبری بابک رادمنش به مناسبت رونمایی از جدیدترین آلبومش با عنوان «و اینک عشق» در حضوراهالی رسانه است.

به گزارش خبرنگار هنری جیرفت سی تی به نقل از  رسانه نوا،  در مراسم رونمایی از آلبوم «و اینک عشق» و نشست خبری آن، بهرام گودرزی و جمعی از خبرنگاران حوزه موسیقی نیز حضور داشتند.

در این نشست که با حضور بهرام گودرزی و ایوب صادقی نژاد برگزار‌شد، بابک رادمنش از چهار کتاب جدید خود شامل یک مجموعه ترانه و سه مجموعه شعرنیز رونمایی کرد.

 

/ 0 نظر / 31 بازدید