فیلم کاپبیتان فیلیپس بر مبنای عملیات نیروی دریایی ایران ساخته شده است

اما بخوانید جدید ترین خبر جیرفت سی تی را به نقل از فرمانده محترم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی :

دریادار حبیب الله سیاری شب گذشته (سوم خرداد 93خورشیدی) در برنامه ای تلویزیونی که به مناسبت سوم خرداد با مجری گری آقای طالبی برگزار شد (به صورت زنده) گفت: آمریکایی ها فیلم کاپیتان فیلیپس را بر مبنای عملیات ما ساختند .

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: روش آنها(آمریکایی ها) هنگام مواجهه با اینگونه مسائل اینطور است که اگر شناور یا لنج را دیدند با موشک می زنند نصف آنرا می برند و بعد وارد عمل می شوند.

دریادار حببیب الله سیاری ادامه داد: اصل عملیات را ما با آزاد سازی کشتی چینی انجام دادیم که در نتیجه آن نیروهای عمل کننده ایرانی از طریق زیرآبی به داخل کشتی نفوذ کردند و پس از به تصرف درآوردن طبقه های کشتی موفق شدند دزدان دریایی سومالیایی را نیز اسیر کنند و فرمانده چینی را به همراه خدمه کشتی و با دزدان دریایی به آّبهای ایران آوردیم.

  ناخدارسیاری ادامه داد:کاپیتان چینی که یک گلوله به پایش اصابت کرده بود ، رانش کشتی را از کار انداخته بود و دزدان او را وادار به حرکت شناور کرده بودند البته با سرعت پایین.

سرعت آنان کم بود و ناو ایرانی را را مسدود کرد و 48ساعت عملیات که 24ساعت آاول مذاکره وقبول نکردند و 24ساعت دوم حمله کردیم با عملیات ویژه زیرآبی به بدنه شناور دزدیده شده از سوی دزدان دریایی نزدیک شدیم با اقتدار علمی و جسمی نفوذ کردیم و در عرضه حاضر و به طبقه اول و از موتورخانه تا انتها را تصرف کردیم و دزدان را دستگیر و کشتی را سالم به همراه دزدان دستگیر شده سالم به جمهوری اسلامی ایران  در خاک کشور عزیزمان ایران تحویل دادیم و مابقی سرگذشت را خودتان بهتر می دانید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه آمریکایی ها فیلم کاپیتان فیلیپس را بر مبنای عملیات ما ساختند ابراز داشت: اصل عملیات را ما انجام دادیم که وارد کشتی دزدان شدیم .

حبیب الله سیاری ادامه داد: چرا نمی خواهیم اقتدار جوانان خودمان را به نمایش بگذاریم و کاری (فیلمی را) بر مبنای کار خودمان بسازیم.

دزدان دریایی ورزیده هستند، تیراندازان خوب و از خود گذشته ای هستند، طرف شدن با چنین عناصری کارو زار خودشان را می طلبد و امروز این سیستم برقرار است و تاریخ حضور کشتی رانان ایرانی را در آبهای ازاد دنیا ثبت کرده است.

/ 0 نظر / 33 بازدید