سید حسین مرعشی مردی از جنس مردم

 سید حسین مرعشی مردی از جنس مردم

جیرفت سی تی : مردانی بر روی این زمین راه می روند یا بهتر بگویم – خوب می اندیشند و خوب طرح می دهند و بهتر از همه عمل می کنند طوریکه برای همه خلایق ملموس است که مرگ تا کمر مقابل آنان کمر خم می کند. و دلش نمی آید که به یکباره روح نازنین آنانرا به یکباره از قفس تن برباید.

یا همان شمشیرهای از رو بسته شده نیز وقتی می بینند این همه از خلایق از افکار آنان سود می برند به احترام آنان کند شده و یا از غلاف سر بر نمی آورند.

یکی از این مردان مرد وخودمانی تر بگویم نون رسان سید حسین مرعشی است.

مردی از تبار حضرت امام حسین(ع) که کمتر کسی درایران می توان پیدا کرد که او را نشاسد.

چه از زمانی که بعنون جوان ترین فرد، سکان استانداری کرمان را برعهده داشت، چه بعدها بعنوان رئیس نهاد ریاست جمهوری انتخاب شد و چه در زمان نمایندگی مردم شریف و فهیم کرمان در مجلس شورای اسلامی حاضر شد.

و چه آن زمان که طراح گفت وگوی تمدنها یعنی سید محمد خاتمی این فرزند دانشمند ایران اسلامی را بعنوان معاون خود و رییس سازمان میراث فرهنگی انتخاب و معرفی کرد.

هم اکنون نیز در دفتری نه چندان بزرگ و پر زرق و برق در غرب پل ستارخان این قهرمان مشروطیت تنها به بهانه ملاقات با مردم و آنانی که قلبشان به راستی برای این ملک می طبد ایامی از هفته را ساکن است.

بگذریم چندی پیش مصاحبه ای را به نقل از یکی از عضای شورای نگهبان شنیدم که گفت: هر آنکس که در جریان انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم یک روز هم محکومیت داشته باشد برای نمایندگی مجلس تایید نمی شود.

ممکن است خیلی ها از کنار آن گذشته باشند اما این برای من د هزاران هزار نفری دیگر که قدرت تفکر و مدیریت افرادی همچون سید حسین مرعشی را درک کرده اند بسیار سخت و حتی می توانم بگویم عذاب آور بود.

ما چه تعداد افراد مدیر و مدبر و برنامه ریز انقلابی همچون سید حسین مرعشی در کشور داریم که اینگونه به سادگی و به بهانه ای از پیش طراحی شده تصمیم به حذف آنان داریم.

اینها از سرمایه های این انقلاب محسوب می شوند که در طول سه دهه گذشته با عبور از خطرناک ترین پیچ و خم های مختلف به جایی رسیده اند که بایستی امروز از وجود آنان برای سربلندی هرچه بیشتر کشور بهره مند شد.

 هر چند می دانم که سیدحسین از این دل نوشته های کمترین شاگردش ناراحت خواهد شد اما بعنوان کسی که از هواران دولت دانایان هستم  لازم دانستم که به نوعی این نگرانی خودم را به برادران عزیز و مسلمان خودم در شورای نگهبان منتقل کنم.

امثال آقای سید حسین مرعشی هیچگاه حاضر نمی شوند که انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران به دست  بیگانگان و بدخواهان بیفتد زیرا آنان ازشاگردان مکتب بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) هستند که فرمودند: نگذارد انقلاب به دست نااهلان بیفتد".

 استان کرمان نیز همچون دیگر نقاط این کشور زرخیر طلاهای نابی همچون دانشمند شهید دکتر محمد جواد باهنرو سردار سازندگی اکبر هاشمی رفسنجانی، حاج اسحق جهانگیری و سردار دلاور حاج قاسم سلیمانی و صدها دانشمند فهیم و دانای دیگری به این کشور، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی هدیه داده که هر یک از آنان توانایی مدیریت کشوری را دارند طوریکه بدون کمتر حادثه ای، خطری و نگرانی از سوی مردم آنرا به سرمنزل مقصد برسانند.

دراینجا ذکر یک خاطره نیز به نظرم جالب آمد: طوریکه چند نفری که خود را از دانایان می دانستند در سالهای 73و 74خورشیدی که خبر سپردن استان به حاج قاسم سلیمانی این فرزند ملت که امتحان خود را به خوبی و سربلندی پس داده بود جلوگیری کردند.

آن موقع دولت سازندگی عزم خودرا برای سپردن سکان استان کرمان به سردار قاسم سلیمانی ، فرمانده وقت لشکر 41ثارالله" جزم کرده بود که یک نفری گفته بود : این درست نیست که یک نظامی ....!

بگذیم زمان ثابت کرد که لیاقت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی خیلی بیشتر از اینها بود و هست و حیف و صد حیف که عده ای کج فهم و تمامیت خواه نمی خواهند ملت ایران از خدمات و افکار چنین انسانهای وارسته ای بهره مند شود.

امروز نیز به هر بهانه ای به دست خودمان داریم کشور ایران را از وجود مدیران لایقی همچون سید حسین مرعشی محروم می کنیم ، سید حسین مرعشی، اسحاق جهانگیری، یدالله اسلامی، میرزاده، سردار سلیمانی، و... اینها از امتحان پس داده های این انقلاب هستند.

اینکه بخواهیم به بهانه ای شماری از سرمایه های این نظام را به سادگی و برای خوش آمدن عده ای از دست بدهیم این به دور از عقلانیت است.

امیدوارم که بتوانیم از وجود همه دانشمندان ایرانی که قلبشان تنها برای ایرانی آّباد و پیشرو در منطقه و حتی جهان می تپد بتوانیم در زمینه ها و رشته های مختلف برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی به موقع و به دور از جنجال ها و هیاهوهای ساختگی برای رسیدن عده ای به.....! استفاده کنیم.

به امید ایرانی بالنده، سرزنده، سربلند، بلند آوازه با مردمانی مهربان و با گذشت تر از گذشته و سلامتی رهبر عزیز و فهیم انقلاب اسلامی و پیروزی همه نیروهای نظامی و انتظامی .

تا فردایی دیگر بدرود.ثامن.

/ 0 نظر / 26 بازدید