نشانه های قبولی نماز چیست؟

نشانه های نماز مقبول چیست؟+ فیلم

راه‌های تشخیص نماز‌های مقبول در پیشگاه خداوند را در گزارش زیر بخوانید.

۹ شناسه برای تشخیص مقبول شدن نماز به گزارش خبرنگار جیرفت سی تی به نقل از رسانه های همگانی / حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حائری زاده سخنران و کارشناس علوم قرآنی با اشاره جزء ۲۹ قرآن کریم و سوره معارج گفت: در این ماه عزیز اگر فرصت کردید بد نیست نگاهی به جز ۲۹ قرآن و سوره معارج داشته باشید، در این سوره آمده: «آدم‌هایی که نمازخوان هستند ۹ خروجی در زندگیشان رقم می خورد و اگر این ۹ خروجی در زندگی آن‌ها محقق شد معلوم می‌شود که نماز آن‌ها نماز مقبول در درگاه خداست.» 

بیشتر بخوانید:پاسخ سوال‌های شرعی درباره «نماز»


وی در ادامه اظهار کرد: اگر در برخی از اوقات ما از اطرافیانمان شکایت می‌کنیم که شخصی نماز می‌خواند، اما کلاهبرداری هم می‌کند، نماز می‌خواند، ولی بقیه آدم ها را دور هم می‌زند و حُقه بازی می‌کند. در اینجا باید به آن اشاره کنم که شما اگر این ۹ صفت را در آیات نورانی قرآن بخوانید ملاک و معیار انتخاب و تشخصی آدم دستتان می‌آید.


۹ شناسه برای تشخیص مقبول شدن نماز

این سخنران و کارشناس علوم قرآنی افزود: آدم‌هایی که نمازگزار واقعی هستند، کسانی‌اند که در بین اموالشان حقی را برای نیازمندان و فقرا قرار می‌دهند. کسانی که شهوت جنسی خودشان را کنترل می‌کنند، به بیراه نمی‌روند و از مسیری که خداوند و رسول خدا (ص) بیان کرده، عمل می‌کنند. امانتدار‌های خوبی هستند و اوقات نمازشان را حفظ می‌کنند.


۹ شناسه برای تشخیص مقبول شدن نماز 

بیشتر بخوانید: انجام چه اعمالی در ماه مبارک رمضان مستحب است؟+ نماز های مستحبی شب های رمضان


حجت الاسلام والمسلمین حائری زاده در پایان بیان کرد: چقدر خوب است که اگر واقعا کسی کاهل به نماز است در ماه رمضان که ماه آشتی با خداست، عهد ببندد، مرحوم سید علی قاضی در روایتی بیان می‌کند: «هرکس نماز اول وقتش را بخواند هم به دنیا رسیده و هم به آخرتش». انشالله خداوند در این ماه عزیز همه ما را از نمازخوان‌های خودش قرار بدهد. التماس دعا دارم رضا گیلانی .


/ 0 نظر / 40 بازدید