بازیکن افسانی ای فوتبال ایران/ علی دایی

گزارش سایت یاهو از بازیکنان بایرن مونیخ و علی دایی / بازیکن افسانه‌ای فوتبال ایران

سایت یاهو از علی دایی به عنوان بازیکن افسانه‌ای فوتبال ایران یاد کرد.
این سایت در گزارشی به وضعیت بازیکنان تیم فوتبال بایرن مونیخ در بازی با منچستریونایتد در فینال لیگ قهرمانان اروپا پرداخت و در این گزارش به وضعیت فعلی این بازیکنان اشاره کرد.
این مطلب که با عنوان بازیکنان فینال به یاد ماندنی منچستر یونایتد - بایرن مونیخ سال 1999 کجا هستند در سایت یاهو منتشر شد به وضعیت فعلی علی دایی مهاجم آن سال‌های بایرن مونیخ هم اشاره کرده است و از او به عنوان بازیکن افسانه‌ای فوتبال ایران نام برده است.
سایت یاهو در این باره نوشته علی دایی این بازیکن افسانه ای ایرانی کجاست؟
از سال 2007 که علی دایی از فوتبال به عنوان بازیکن خداحافظی کرد به عنوان مربی مشغول به کار شد. علی دایی دارای بالاترین رکورد گلزنی در جهان است. وی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران، و باشگاه پرسپولیس مشغول به کار بوده. همچنین وی سابقه عضویت در کمیته فوتبال فیفا در سال‌های 2007 تا 2013 را دارد.

گزارش جیرفت سی تی :
ایران سرزمین پهلوانانی است که هرگز نمی میرند، اما پهلوان نماها همچون نمایی از سراب یک کویر از یاد و خاطره مردم می روند. علی دایی، جهان پهلوان تختی، پوریای ولی و پهلوان اکبر خراسانی و پهلوان یزدی  را مردم مثل آرش کمان گیر و رستم دستان هرگز فراموش نخواهند کرد. راستی! چند هزار سال می گذرد اما آرش کمان گیر گویی همین دیروز بود که با رها کردن پیکان از کمانش مرزهای ایران و توران را معین کرد. شاهنامه فردوسی و داستانهای مستند آن، سیاوش،  زال و رودابه، فرنگیس و دیوان سیاهی که به دست پهلوان پهلوانان نیست و نابود شد. ایران یعنی دفاع از سرزمین زیبایی ها و آزادمردان دین مدار، دین مدارانی که پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) در مورد آنان گفته است: برای چه می خواهید به ایران حمله کنید؟ آنان مردمانی متمدن، یکتاپرست، دشمن بت پرستی، و دارای گفتار، پندار و کردار نیک هستند که اسلام نیز برای همین آمده است. و می ماند دین اسلام که آنان نیز خود به مرور از مروجان اسلام  خواهند شد. و دست بر زانوی سلمان پارسی (فارسی به گفته اعراب) زد فرمودند: اگر علم در ثریا باشد( یا بر سیاره ثریا آویزان باشد) همانا همانا اقوامی از پارس به آن دست می یابند. و چند مورد دیگر که در کتابی به قلم حضرت آیت الله ری شهری به آن اشاره شده است.


اینجا ایران و ایرانی مطرح نیست بلکه اندیشه مطرح است که پیامبر خدا نیز آنرا تایید کرده است. شاد و شادمان و پاک گفتار باشید. 

/ 0 نظر / 24 بازدید