قابل توجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان!!!

قابل توجه درویش نژادمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

در اخبار خوانده بودم که یارانه مطبوعات با توجه به عملکرد آنان در زمینه اطلاع رسانی با محوریت اخبار تولیدی، مبارزه با شبیخون یا همان تهاجم فرهنگی پرداخت می شود.

 بدون هرگونه مقدمه ای برویم سر اصل مطلب:

عده ای از کارگران فولاد  جنوب مستقر در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس برای رساندن صدای خود به گوش مسوولان استان به استانداری مراجعه کرده بودند که تعداد آنان ( روز اول) به حدود 70نفر می رسید.

در دست یکی از نمایندگان آنان کاغذی مملو از شماره تلفن رسانه های همگانی بود، اعلام داشتند با صدف، مرجان و گامرون تماس گرفته ایم که جواب دادند ما اخبارمان را از جاهای دیگر می گیریم و خبرنگار نداریم که بفرستیم.

وی ادامه داد: بایکی از خبرنگاران مشهور استان که در یکی از خبرگزاری های مدعی اطلاع رسانی و شفاف سازی مسائل که در چند جای دیگر نیز دستی به آتش دارد تماس گرفتیم که بلکه او بیاید و مشکلات کارگران فولاد جنوب را منعکس کند که نامبرده نیز گفت: بندر نیستم به دیگران بگویید.

  این منبع که بعنوان نماینده نزدیک به 200کارگر شاغل در فولاد جنوب صحبت می کرد اظهار داشت: با دو روزنامه صبح ساحل و دریا تماس تلفنی گرفتم که آنان نیز با صراحت گفتند: خبرنگار نداریم که بفرستیم.

راستی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان که در راس آن یک ایثارگر هشت سال دفاع مقدس قرار دارد می پرسم که آیا تجمع اعتراض آمیز عده ای از کارگران کارخانه فولاد جنوب ارزش پوشش خبری ندارد که کارکنان آنها اینگونه برخورد می کنند.

از طرفی این عده طی سه روز با حمل پلاکاردهایی تحت عنوان مسوولان به داد ما برسید و ... مقابل استانداری ( داخل پیاده رو) ایستاده و نمایندگان آنان نیز با مسوولان استانداری صحبت کردند اما متاسفانه یک کلمه خبر در مطبوعات مدعی حقوق مردم چاپ نشد طوریکه گویی همه آنها دست به دست همه داده اند تا کارگر ....

بگذریم :

می گفت دلمان خون است از اخبار تکراری هفته نامه ها و به اصطلاح روزنامه هایی که هشت صفحه به اخبار تکراری مجلس آن هم به نقل از نمایندگان این استان می پردازند و یا روزنامه منطقه ای دیگری که با چاپ بیلبورد و نصب آنها در پلهای هوایی سعی در معرفی بیشتر خود دارد.

ندای هرمزگان نیز با توجه به نسیم خوب دریا که هر صبح از روی ساحل می وزد فعالیت و اخبار گزینشی چاپ می کند.

خبرگزاری ها نیز تکلیف شان روشن است ؛ آن یکی مربوط به سازمان تبلیغاتی است، دیگری مربوط سپاه و آن یکی هم به دانشجویان تعلق دارد.

 ایرنا نیز خودرا با سابقه ای 80ساله متعلق به حکومت می داند و ..؟

آیا اعتراض آرام از سوی کارگران برای احقاق حق شان آن هم با در دست داشتن پارچه نوشته اعتراضی خبرنیست و باید حتما در جمهوری اسلامی خیابانها را می بستند و یا اینکه اتفاق دیگری می افتاد و آن وقت نیز پای رسانه های ضد انقلاب وسط کشیده می شد و شما نیز اخبار سوخته را با توجه به احوالات اطرافیان گزینش می کردید و می بردید و می زدید و ...!!!.

به راستی جای جریده ای برای انعکاس اخبار اقتصادی و کارگری در هرمزگان که بعنوان دروازه تجارت ایران شهرت پیدا کرده بسیار خالی است.

البته همان بهتر که اینطور نیست زیرا آن وقت می شد سخنگوی کارفرمایان و مدیران کارخانه هایی که پول به حلقوم آنها می ریختند تا صدای مظلومیت و دادخواهی کارگران را نشنوند و ننویسند.

بعنوان یکی از 300 کارگر فولاد جنوب که 6ماه حقوق نگرفته و 16ماه حق بیمه اش پرداخت نشده و چندین ماه نیز حقوق معوق از سالهای گذشته دارد حتی عیدی و پاداش و دستش از همه جا جز خدا کوتاه است از رسانه های گروهی هرمزگان و در راس آنها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان می خواهیم که به اندازه طول و عرض جغرافیایی وجدان یا همان وجدان کاری و به اندازه یکی از صفرهای یارانه دریافتی نشریات به داد دل کارگربرسید که هیچ نقطه ای ندارد و ک ا ر گ ر .

راستی تا یادم نرفته یادآوری کنم اگر می خواستند یا می خواستید یکی از نمایندگان را همچون "دیرباز" کله پا کنید، با چه قشونی وارد عمل می شدید. یادم هست جمعیت تکراری 50نفر در اخبار استانی به خصوص از طریق رسانه های رسمی چند هزارنفر اعلام می شد و هر روز گزارشگران خود به دلیل قلت جمعیت به شعاربده و چماقدار تبدیل شده بودند.

یا اگر می خواستند ... اصلا بگذریم در حق همه دعا می کنیم که دم شما گرم . خانه هایتان بیشتر باد، وامهایتان وام تر و نه گفتن هایتان به ما پرتکرارترباشد. زیرا ما هم خدایی داریم که آفریننده خلق است و ما مخلوقی مفلوک بیش نیستیم.

این مطلب یا بهتر بگویم دست نوشته طنزآلود را یکی از کارگران معترض تحویل ما داد و ما نیز به پاس احترامی که برای ایثارگران و کارگران قلبا قائل هستیم بدون هر گونه دخل و تصرفی چاپ کردیم. باشد که خداوند متعال در روز قیامت دستگیر همه ما باشد.

 

/ 0 نظر / 30 بازدید