با تلاش جوانفکر" نبض تپنده نظام" در جایگاه شایسته خود قرار می گیرد

خبرگزاری جمهوری اسلامی زیر نظر رئیس جمهور قرار می گیرد

تهران - با موافقت دکتر احمدی نژاد، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) زیر نظر رئیس جمهور قرار می گیرد.

 

اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور با ارسال نامه ای به لطف الله فروزنده معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ، از موافقت دکتر احمدی نژاد با ارتقاء تشکیلاتی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و قرار گرفتن آن زیر نظر رئیس جمهور خبر داد.
موافقت رئیس جمهور با ارتقاء تشکیلاتی ایرنا پس از آن صورت گرفت که علی اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور و مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری درخواست مستثنی شدن ایرنا از شمول اصل 44 قانون اساسی مبنی بر واگذاری به بخش خصوصی را مطرح کرد که این درخواست مورد موافقت معظم له قرار گرفت.
جوانفکر پیشتر طی نامه ای به رئیس جمهور با استناد به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه سازمان خبری رسمی کشور به عنوان "نبض تپنده نظام" ، خواستار آن شده بود تا ایرنا در ساختار تشکیلاتی دولت در جایگاه شایسته ای قرار گیرد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی با 76 سال فعالیت رسانه ای ، هم اکنون دارای 60 دفتر نمایندگی در مراکز استانها و شهرستانهای مهم کشور و 30 دفتر نمایندگی در کشورهای مختلف جهان است .
گسترش هدفمند شبکه اطلاع رسانی خبرگزاری جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور از جمله برنامه هایی است که در دوره جدید مدیریتی ایرنا پیگیری می شود.

قبلا گفته بودم که خدا ایرنا را دوست دارد و این شاید بخاطر خیلی چیزها باشد، قلب پاک کارکنان، از خود گذشتگی، حرفه ای عمل کردن، برای خدا کار کردن ، از جان گذشتگی، به مردم اندیشیدن و نه به خود و دهها و صدها مطلب دیگر را می توان دراین زمینه آورد. هرچند طی هفت دهه گذشته تاکنون این سازمان دستخوش مسائل مختلف قرار گرفته اما هرگز از پای نیفتاده است. هم اکنون نیز خبرهای آن بعنوان سند دولتی مطرح و اکثریت رسانه های همگانی دنیا به آنها مراجعه و استفاده می کنند. خبرهای مختلفی که کمتر رسانه دیگری می تواند چنین تولیداتی را داشته باشد. یکی از شاخص های خبری این سازمان محوری کار کردن آن و تهیه خبرهای محرمانه ای است که گاهی تنها بطور اختصاص برای دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی تهیه می شود. گزارشهای زیربنایی و تهیه بولتن های تخصصی خبری در حوزه های مختلف و همچنین دارا بودن بهترین و پرشمارترین بایگانی عکس با سابقه طولانی و حتی کم نظیر از ایرنا بعنوان سازمانی توانمند ساخته که در صورت توجه بیشتر هر سال شاهد پیشرفت و توسعه آن خواهیم بود تا جایی که خبر اول رسانه های تصویری و شنوایی ما به نقل از آن قرائت شود.

چیزی که الان متاسفانه به صورت خواسته و یا ناخواسته به آن عمل نمی شود تا جایی که خبر ایرنا از یک واقعه روی خروجی قرار گرفته اما رادیو و تلویزیون ایران بدون توجه همان خبر را به نقل از خبرگزاری های دیگری همچون رویترز، آسوشیتدپرس، فرانس پرس و آسوشیتدپرس می خواند .

  در حالی که می توانند همین خبر را به نقل از رسانه ملی نظیر ایرنا که دارای 30دفتر و مرکز خارج از کشور است بخوانند که این مسئله موجب غرور ایرانیان در زمینه داشتن چنین رسانه قوی می شود.

  همانطوریکه خبر دستگیری صدام را رسانه های جهانی به نقل از ایرنا خواندند و چندین خبر دیگر که توانایی بالای خبرنگاران و عکاسان این رسانه با سابقه را ثابت می کند.

  امیدوارم که آقای علی اکبر جوانفکر که خود کارش را از ابتدا در این رسانه آغاز و هیچگاه از آن جدا نشده بتواند در جهت تثبیت و رساندن آن به جایگاه واقعی که در شان آن و نظام جمهوری اسلامی است تلاش کند و ما نیز خدا را به خون شهیدان این رسانه سوگند می دهیم که ما را در خصوص رساندن پیام اسلام ناب محمدی به گوش جهانیان و تهیه اخبار بی نظر موفق بدارد.

بدانیم که همه دولتها می آیند و می روند اما آن چیزی که می ماند و برای ما مهم است نظام جمهوری اسلامی و اهداف آن است که در راس آن ولایت مطلقه فقیه قرار دارد.

نباید جلوتر و عقب تر از آن حرکت کرد بلکه باید با تفکرات رهبر معظم انقلاب همراه بود و نگذاشت این رسانه به مسائل روزمره دچار شود طوریکه شاهد بودیم در زمان قبل از جوانفکر به سایتی تبدیل شده بودیم که ...! خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی و ما رستگار. از خداوند منان سلامتی یکایک همکاران ایرنایی را از خداوند رحمن و رحیم می خواهم همیشه سلامت و شاد در پناه ایزد یکتا زندگی و تلاش کنید. از خدا بخواهیم که خانواده شهدا دشمن شاد نشوند و این کشور به دست صاحب اصلی اش یعنی حضرت مهدی (عج) برسد و ما نیز بعنوان اولین کسانی باشیم که اخبار آن واقعه تاریخی را برای جهانیان ارسال می کنیم و همچنین اولین مصاحبه اختصاص با حضرت مهدی موعود را انجام خواهیم داد. این خیال نیست بلکه نتیجه خون شهیدان مظلوم این رسانه نوشتاری بزرگ دنیای اسلام است که در جهت نشر اسلام ناب محمدی و ایجاد مقدمات ظهور آن امام همام قلم می زند. اینشاالله. رضا گیلانی

/ 0 نظر / 6 بازدید