واکنش اژه ای به سخنان مهران مدیری


واکنش اژه ای به سخنان مهران مدیری


جیرفت سی تی/سخنگوی قوه قضاییه در واکنش به سخنان دیشب مهران مدیری مبنی بر اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند در مورد قوه قضائیه سخن بگوید گفت: پس این همه حرف در مورد قوه قضاییه می زنند چیست؟ خود شما خبرنگاران که سخنان و انتقاداتی را وارد و مطرح می کنید، آدم نیستید؟ فرشته هستید؟!


به گزارش خبرنگار جیرفت سی تی به نقل از صدای ایران حاکی است که  حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در124 مین نشست خبری اش در واکنش به سخنان مهران مدیری دربرنامه هفت سیمای ملی مبنی بر اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند در مورد قوه قضائیه سخن بگوید گفت: پس این همه حرف در مورد قوه قضاییه می زنند چیست؟ خود شما خبرنگاران که سخنان و انتقاداتی را وارد و مطرح می کنید، آدم نیستید؟ فرشته هستید؟!

معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که شهردار تهران اخیرا از تخلف ۵۰۰ صفحه ای شهردار سابق خبر دادند. آیا این گزارش به قوه قضاییه ارسال شده است؟ گفت: در جریان نیستم که این گزارش ارسال شده است یا نه. از بیرون این خبر را شنیدم. البته این گزارش ها چیزی نیست که بخواهند نزد خود نگه دارند.


آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: این فرد یک دکل در خارج از کشور داشت که ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار ارزش آن بود که به شرکت نفت داد. مجموع بدهی وی دو میلیارد و ۶۶۰ میلیون یورو بوده است. ۶۵۰ میلیون یورو را قبلا پرداخته بوده و یک دکل هم به ارزش ۷۹ میلیون دلار پرداخت کرد. حدود ۶۰۰ و اندی میلیون یورو هم نفت به یک شرکت خارجی فروخته که بدهکار است و طرح دعوا شده و باید دید به پول می رسد یا خیر.


سخنگوی قوه قضاییه گفت: ۱۶ هزار و ۵۴۰ میلیارد و ۷۵۳ میلیون ریال هم اموالی است که از وی شناسایی و طبق نظر کارشناسی قیمت گذاری شده است. اقدامات دیگری هم صورت گرفته است.

شرکت نفت می گوید این مبالغ کل طلب را پوشش نمی دهد که درست هم می گوید و مدعی است تاخیر در پرداخت هم باید لحاظ شود که می تواند دادخواست بدهد. بنابراین نهایت تلاش صورت گرفته و بخش عمده ای هم تا الان وصول شده است و هنوز هم تلاش ها ادامه دارد و چندین نوبت برای شناسایی اموال هیئت هایی به خارج از کشور اعزام شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در ارتباط با پرونده دکل نفتی گمشده هم گفت: ۶ جلسه دادگاه برگزار شده است و امیدواریم هرچه زودتر اتمام یابد.

دوتابعیتی بودن سه نفر احراز شده است

وی ادامه داد: گزارشاتی رسیده و هم بازرسی کل و هم دادستانی کل این گزارشات را از طریق وزارت اطلاعات و غیر وزارت اطلاعات پیگیری می کند. گزارش شده بود که در یک جایی ۶۳ نفر دوتابعیتی وجود دارد که بررسی و مشخص شد که ۳ نفر دوتابعیتی هستند و در مورد ۶۰ نفر دیگر هم تحقیقات ادامه دارد. درباره «گرین کارت» هم گزارشاتی هست که دنبال می شود اما موضوعش متفاوت است. تاریخ: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۵


/ 0 نظر / 29 بازدید