میرحسین موسوی: همه ما باید به قانون برگردیم و هیچکس نباید صدمه ببیند

توصیه موسوی به هوادارانش: کسی فریب شعارهای ساختارشکنانه را نخورد
تهران - مهندس میرحسین موسوی نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بیانیه ای ضمن انتقاد از تایید نتایج این انتخابات توسط شورای نگهبان بر پی گیری اعتراض خود از مجاری قانونی پافشاری کرد و به طرفداران خود توصیه کرد که فریب شعارهای ساختارشکنانه را نخورند.

 

به گزارش ایرنا، در بیانیه شماره 9 موسوی که چهارشنبه توسط پایگاه اطلاع رسانی قلم نیوز منتشر شد، آمده است: نظام و انقلاب اسلامی میراث و میوه مبارزات تاریخی دویست‌ ساله شما با استبداد و عقب‌ماندگی است، مبادا کسی فریب شعارهای ساختارشکنانه را بخورد.
موسوی در این بیانیه افزوده است: اینجانب قویا با چنین وسوسه‌ای مخالفم و اعتقاد دارم قانون اساسی ما همچنان دارای ظرفیت‌های ارزشمند تحقق نایافته‌ای است که باید با فعالیت همه نخبگان روحانی و دانشگاهی و اندیشمندان کشور اجرای آنها به صورت مطالبه‌ای ملی درآید.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرده است:"باید به قانون بازگردیم؛ به قانون اساسی، این بزرگترین میثاق ملت. به قوانینی که خود وضع کرده‌ایم پایبند بمانیم و آنها را اجرا کنیم. بدون این کار سنگ روی سنگ بند نخواهد ماند."
وی همچنین همگان به ویژه جوانان را به امیدواری فراخوانده و نوشته است:".. به‌ویژه با جوانان می‌گویم که اگر می‌خواهید ایرانی باقی بمانید از شعله امید در سینه‌های خود محافظت کنید، زیرا امید بذر هویت ماست؛ بذری که با نخستین باران شروع به روییدن می‌کند و جان هرکسی را که هنوز ایرانی باقیمانده است، در هر کجای جهان که بیتوته کرده باشد به اهتزاز در می‌آورد، تا از نو خود را در سرنوشت این خاک شریک بداند."
موسوی در بخش دیگری از این بیانیه با انتقاد از فضای سیاسی موجود نوشته است: تعلل در محقق ساختن آرمان‌هایی چون قانون‌گرایی، عدالت، آزادی و حاکمیت مردم بر سرنوشت خود، و بویژه اصول معطل مانده قانون اساسی مشروعیت‌سوز است.
نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این بیانیه تصریح کرد: ماجرای ما، هر چقدر تلخ، یک اختلاف خانوادگی است که اگر خامی کنیم و بیگانگان را در آن دخالت دهیم به زودی پشیمان خواهیم شد.
موسوی همچنین افزود: در اعتراض و حرکت اصلاحی و اصولی ما هیچ‌کس نباید صدمه ببیند. ما زمانی در تلاش خود موفق خواهیم بود که ابتکارهای ما برای احقاق حقوقمان تا آن حد اندیشیده شده، کارآمد و در چارچوب قانون باشد که حتی کودکان خردسال و زنان باردار بتوانند در آن شرکت کنند.
"ما در برهه‌ای و گریوه‌ای از تاریخ کشور خود قرار داریم که راه‌حل بسیاری از مشکلات‌ ما قانون است. درست است! قانون همیشه بی‌عیب نیست.... نخستین اصلی که باید آن را نهادینه کنیم پایبندی به قانون است. این شالوده‌ای است که امروز صبورانه می‌ریزیم تا بر رویش بنای رفیع فردایمان را استوار کنیم."
موسوی در این بیانیه با تاکید بر وحدت نوشت: همه شما را به برادری دعوت می‌کنم. پیروزی ما در گرو معاضدت و پیوند با یکدیگر است، و در این یکدیگر تمایزی میان ما و مردمی که به دیگران رای داده‌اند نیست.
وی اضافه کرد: رنگ سبزی که ما به عنوان نماد خود انتخاب کرده‌ایم یک معنایش هم این است؛ رنگ سبزی که ما را به اهل‌بیت نور، اهل بیت راستی، اهل‌بیت خرد، اهل بیت کرامت و فضیلت پیوند می‌دهد.
این نامزد ریاست جمهوری در پایان خواستار بازگشت کشور به فضای طبیعی سیاسی، فعالیت مجدد برخی سایت‌های خبری ، صدور مجوز برای تشکیل جمعیت‌های سیاسی،‌ فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و آزادی همه دستگیرشدگان حوادث اخیر شده است.
  خبر از سوی خبرگزاری رسمی دولت یعنی ایرنا روی خط خروجی قرار گرفته است. اما بهتر بود که مطالب مثبت را بالا می آوردیم. برای مثال : ما همه از یک خانواده هستیم.
اینطور کمک بیشتری به بیش از ١٣میلیون رای دهنده به ایشان و هواداران آقای دکتر محمود احمدی نژاد می شد.  به هر حال متشکریم.
/ 0 نظر / 4 بازدید