نام لیلا حاتمی برای همیشه در قلب مردم ایران ماندگار خواهد بود

خبرنگار جیرفت سی تی : این لیلا در کنار نام بسیاری از بزرگان این مرزو بوم تا ابد زنده و ماندگار خواهد بود.

 امروز سوم خرداد سالروز روزی است که مردم ایران باردیگر خود را به جهانیان ثابت کردند که ایرانی تا ابد زنده و جاودان خواهد ماند و هیچکس و حتی وقتی که همه قدرت ها باهم روی در روی او بایستند این غرور ایرانیانان است که اجازه نخواهد داد که برای لحظه ای هم شده ترس برآنان غلبه کند .

خرمشهر تنها آزاد سازی یک شهر نیست بلکه پیروزی غرور ایرانیان مسلمانی است که به پیروی از مولای خود حضرت علی (ع) فاتح خیبر و حسین گونه در میدان جنگ مقابل بیگانگان ایستادند و خداوند نیز به وعده خود عمل کرد و به فرموده حضرت امام خمینی (ره) خرمشهر را خدا آزاد کرد، به لایتنهاهی سوگند که غیر از این نیست و نخواهد بود ، همانطوریکه در جریان کودتای طبس خداوند ملائکه بادها را به کمک فرزندان پاکباخته این مرزو بوم گسیل کرد.

این اعتقاد من است و در هشت سال دفاع مقدس به خصوص طی سالهای 59تا 62خورشیدی که نماز شب نیز همچون فریضه ای واجب (مثل نمازهای یومیه) برای رزمندگان تبدیل شده بود خدا در همه ثانیه ها رزمندگان را یاری کرد و درنتیجه آن شد که امروز یعنی سوم خرداد همه شاهد یکی از آن روزهای فراموش ناشدنی در تاریخ این کشور و بلکه جهان هستیم.

لیلا حاتمی که خوبی ، عطوفت، مهربانی و پاکی و صفاو صمیمیت از چهره معصوم و مظلوم او هویدا است نیز بعنوان یک ایرانی و زن مسلمان هیچگاه موجب سرافکندگی هم وطنانش نشد و اگر بعضی از افراد مطلبی را اعلام و یا نوشته اند بدانند که لیلا حاتمی در قلب یکایک مردم این سرزمین جای دارد و من نیز بعنوان یک ایرانی که در هشت سال دفاع مقدس از خاک ایران دفاع کردم و از نظام جمهوری اسلامی می گویم که لیلای ایران نیز بهترین دفاع را باحضور باحجاب و اما زیبای خود در چنین جشنواره ای به نمایش گذاشت .

صحبت زیاد است اما از حوصله خوانندگان خارج همینجا ضمن ارج نهادن به حساسیت و غرور ایرانیان از خانم لیلا حاتمی این هنرمند متین سینمای فارسی می خواهم که بیش از پیش در صحنه های بین المللی که موجب ارتقای نام ایران است بیش از پیش حضور یابند و بدانند که دعای خیر مردم ایران بدرقه راهشان خواهد بود.

لیلای سینمای ایران هم اینک بعنوان یکی از زنان سرزمین کهن ایران با حضور خود در چنین رویدادهای بزرگ هنری (جهانی) و با پوشش هنرمندانه خود نام زنان ایران را بلند آوازه تر کرد.

بدون شک انتخاب لیلا حاتمی بعنوان داور چنین رویداد بزرگ هنری با سفارش و پارتی بازی صورت نگرفته بلکه با توجه به سابقه و توانایی های خاص این هنرمند ایرانی بوده و هست.

ما نیز به خود می بالیم که چنین هنرمندانی را داریم که با وجود درخواست های متفاوت از کشور های مختلف برای نقش آفرینی در فیلم های آنان تنها به دلیل دلبستگی به سینمای ایران و نظام جمهوری اسلامی به همه آنها نه گفته است و این  نشان از پایبندی این هنرمند توانا به ریشه ها و گذشته های خانوادگی و تربیت صحیح ایرانی اسلامی دارد.

/ 0 نظر / 26 بازدید