آیت الله نعیم آبادی: برخی از پیمانکاران حقوق زنان را رعایت نمی کنند

امام جمعه بندرعباس از رعایت نکردن حقوق زنان از سوی برخی از پیمانکاران بعنوان پدیده ای شوم در جامعه نام بود و افزود: هستند زنانی که با دریافت حقوق ماهانه 50تا80 هزارتومان  از هشت صبح تا 16 بعداز ظهرکار می کنند.

  نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری از این موضوع بعنوان پدیده ای شوم در جامعه یاد کرد و خاطرنشان ساخت:کارفرما نیزبا وجود داشتن وضع مالی خوب"متاسفانه حق این بیچاره ها را رعایت نمی کند.

   خطیب جمعه بندرعباس با اشاره به دستورات دین مبین اسلام در خصوص رعایت حق کارگران و مستخدمین دولت ابراز داشت: گاهی با اعمالمان بزرگ ترین مانع برای مسلمان شدن افراد می شویم.

  آیت الله نعیم آبادی ادامه داد: آیا اسلام گفته حقوق زنان رعایت نشود یا ما بعنوان یک مسلمان با فرصت سوزی و برخی ندانم کاری ها موج برخی بدبینی ها را فراهم می سازیم.

وی گفت: با این وضع چه جوابی در محضر خدادارید که بدهید آن هم زنانی که برای سیر کردن شکم فرزندان خود مجبور ند حدود 10 ساعت کار کنند و در آخر کمتر از 90هزارتومان دریافتی داشته  باشند.

  وی همچنین با اشاره به گرمای طاقت فرسا و رطوبت بالای هوا در بندرعباس  خواستار کمک خیرین برای خرید وسایل خنک کننده شد.

  امام جمعه بندرعباس اضافه کرد: هر چند مبلغ یک میلیاردو 300 میلیون ریال (130میلیون تومان) از سوی استاندار به این امر خیر و خداپسندانه اختصاص یافته اما به دلیل پیچ و خم های اداری و کج سلیقگی برخی هنوز به دست ستاد نماز جمعه نرسیده است.

  نعیم آبادی یادآورشد: گفته شده که این پول " الان" دست سازمان تبلیغات اسلامی استان است اما با این وضعیت معلوم نیست که قبل از ظهور و یا بعد از آن بدست ما برسد.

" با حرف درست نمی شود، استاندار بودجه ای را برای نمازجمعه داده اند که باید هر چه زودتر برای رفع مشکل نمازگزاران تحویل ستاد شود و به جای انتقاد نیز باید با ارائه راه حل مسائل را حل کرد."

   امام جمعه بندرعباس با اشاره به اعتراض نمازگزاران در خصوص گرم بودن محل برگزاری نماز جمعه ابراز امیدواری کرد که هر چه سریع تربا آزاد شدن این مبلغ بتوان گوشه ای از مشکلات را(خرید وسایل خنک کننده محل برگزاری نماز جمعه بندرعباس) حل کرد.

  با وجود گرمای طاقت فرسا و شرجی بودن هوا حضور این تعداد نمازگزار در گرمای هوا ی شهر بندرعباس قابل تحسین است اضافه بر سالن سرپوشیده حیاط بیرونی نیز مملو از نمازگزران روزه دار بود.

  اما مثل همیشه شاهد بودم که افزون بر 20نفر از رانندگانی که مسولان را به محل نماز جمعه آورده اند در نماز شرکت نکردند.

  یکی از نمازگزاران می گفت هستند عده زیادی از م و م که تنها بخاطر پولهای نظام کار می کنند در غیر این صورت حداقل امر به معروف را برای رانندگان خود ..!

/ 0 نظر / 4 بازدید