قابل توجه یکی ازنمایندگان هرمزگان درمجلس شورای اسلامی!

سهم هر استان‌ از کابینه پیشنهادی چقدر است
.................................................................
   آیا استان هرمزگان هم سهمی دارد و آیا آوردن چنین خبرهایی ضرورت دارد، ما مسلمان هستیم و خدمت کردن به خلق خدا و در راه خدا را نوعی عبادت می دانیم.
اهل هر جا که باشیم زیاد تفاوتی ندارد. هدف از درج چنین خبرهایی در چنین شرایطی زیاد معقول به نظر نمی رسد هر چند که نویسنده خبر و استفاده کننده از آن منظور خاصی ندارند.
  استانهایی که در کا بینه سهمی ندارند چه برداشتی از این خبر می کنند. هر چند که یکی از نمایندگان هرمزگان قبل از اینها دکتر شیخ الاسلامی را هرمزگانی معرفی کرده بود و در تایید ادعای خود گفته بود: که نامبرده به دلیل اینکه حدود یکسال استاندار این استان بوده اند پس هرمزگانی هستند.
  این نتیجه گیری درستی نیست و اینکه چه ضرورتی دارد که بخواهیم یک فرد را به خودمان بچسبانیم.
یادم نمی رود مردمان یکی از شهرستانهای استان یزد خواسته بودند که برای یکی از خدمتگزاران این نظام به نام اینکه نامبرده اهل این شهر است آیینی برگزار کنند که نامبرده ضمن مخالفت گفته بود که بنده تنها در آن شهر متولد شدم در حالیکه اصلیت من مشهدی است و بنده بزرگ شده مشهد هستم.
  اگر من بجای مردم آن شهر بودم ناراحت می شدم اما دارالعباده در همه جای ایران مشهور است و مردمان این دیار صبوری را از کویر لم یزرعی که آنان از دل آن انواع جواهرات را بیرون می آورند به ارث برده اند و آموخته اند که چگونه در سکوت  زندگی کنند.
خلاصه باری از مطلب دور نشویم : عبدالله پاره سنگها را در توبره نهاد و روانه شهر شد.
والسلام و این هم خبر جالب و خواندنی برای یکی از نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی :
بررسی‌ها نشان می دهد که وزرای پیشنهادی رییس جمهور برای کابینه دهم از 14 استان کشور هستند.

این گزارش به نقل از ایرنا، حاکی است که  استان تهران بیشترین تعداد وزرای پیشنهادی را از آن خود کرده است.

 به گونه‌ای که چهار وزیر پیشنهادی شامل بهداشت و درمان، رفاه و تامین اجتماعی، کشور و نفت متولدین شهر تهران هستند.
سهم استان‌های گلستان، فارس، اصفهان و مازندران از کابینه پیشنهادی هر کدام دو وزیر است.
محمدعباسی وزیر پیشنهادی تعاون متولد گرگان و منوچهر متکی وزیر پیشنهادی امور خارجه متولد درگز است که هر دو به استان گلستان تعلق دارند.
حمید بهبهانی که به عنوان وزیر راه و ترابری به مجلس پیشنهاد شده و نیز احمد وحیدی وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در استان فارس متولد شده‌اند.
وزرای پیشنهادی اطلاعات و صنایع و معادن به استان اصفهان تعلق دارند. حجت الاسلام حیدر مصلحی متولد شهرضا و علی اکبر محرابیان متولد خوانسار است.
سهم استان مازندران از کابینه دهم شامل "عبدالرضا شیخ‌الاسلامی" وزیر پیشنهادی کار و امور اجتماعی و "سیدشمس‌الدین حسینی" وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی است. شیخ الاسلامی متولد چالوس و حسینی متولد تنکابن است.
استان‌های گیلان، خوزستان، آذربایجان شرقی، سمنان، کرمان، اردبیل، مرکزی، لرستان، خراسان رضوی نیز هر کدام یک وزیر در فهرست پیشنهادی کابینه دهم دارند.
سوسن کشاورز وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش متولد رودبار، رضا تقی‌پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات متولد مراغه، صادق خلیلیان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی متولد اهواز و کامران دانشجو وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری متولد دامغان، سیدمحمد حسینی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی متولد رفسنجان هستند.
علی نیکزاد وزیر پیشنهادی مسکن و شهرسازی متولد اردبیل، محمدعلی آبادی وزیر پیشنهادی نیرو متولد اراک، مرتضی بختیاری وزیر پیشنهادی دادگستری متولد شهر مقدس مشهد و مهدی غضنفری وزیر پیشنهادی بازرگانی متولد الیگودرز می‌باشند.

/ 0 نظر / 4 بازدید