ناگفته های جنگ پاسخی به صبر رزمندگان و هوشیاری بیشتر نسل سومی ها

عملیات رمضان که تمام شد، با وجود اینکه هنوز پشت لبهایم سیاه نشده بود اما سوالات زیادی برایم پیش آمد؛ عملیات والفجر مقدماتی و والفجر یک نیز اینطور شد. بعدها در بدر و خیبر و حتی کربلای  چهار وپنج ؛، سالهای زیادی از این عملیاتها گذشته و سینه  من نیز همچون هزاران رزمنده  دیگرمملو از تلمبار شدن سوالات بی جوابی بود که آرزویم پیدا کردن پاسخی مناسب و غیر شعاری برای آنها بود.

اوایل دهها هفتاد هجری خورشیدی که  به خواست خودم از تهران به کرمان  منتقل شدم ( 71تا مرداد74 خورشیدی) برای نخستین بار با هماهنگی رییس وقتم در استان هشت، نامه ای  تحت عنوان بیان ناگفته های جنگ تهیه ( در اسناد آن مرکز موجود است) برای یکی از فرماندهان بردم، مدتی طول کشید تا اینکه  خودمانی به من گفت: پیشنهاد و طرح خوبی است اما هنوز وقتش نرسیده.

سال 72و 73 نیز خدا کمک کرد و این کمترین بنده خدا مدتی در رکاب سردار سرافراز انقلاب اسلامی حاج قاسم سلیمانی (فرمانده وقت لشگر 41ثارالله) باشم در یکی از ماموریت ها از ایشان  در زمینه( برخی ناگفته های جنگ) سوالاتی را مطرح کردم ؛ با خنده معنی داری که احساس کردم هر ثانیه آن حاکی از صدها صفحه  ناگفته  نانوشته است مواجه شدم.

لب فروبستم و سخنی نگفتم و خود را نیز آلوده بعضی گفته های از جنس ناگفته ها نکردم  تا اینکه  نظام خود به این نتیجه رسید که بایستی به هر طریق پاسخگوی سوالات متعدد نسل دوم و نسل سوم انقلاب در خصوص هشت سال دفاع مقدس باشد.

  چه چیزی بهتر از شبکه یک و آن هم یک برنامه زنده که هر گونه شک و شبهه ای را از بین می برد زیرا اگر از قبل ضبط شده بود عده ای می گفتند که سفارشی است در این صورت چرا...؟؟ و صدها چرای دیگر.

اما شاهد بودم در برنامه زنده تلویزیونی تحت عنوان سطرهای نانوشته  فرماندهای ارشد (امیران ارتش و سردار سپاه)  در برنامه ای زنده به سوالات مطرح شده بوسیله  چهار مجری جوان که هریک از آنان به نوعی  اطلاعات  زیادی  نیز داشتند( نویسنده،  کارگردان وفیلمساز و پژوهشگر) مهم تر از همه متعلق به نسل سوم  انقلاب اسلامی هستند به اکثریت ناگفته های هشت سال دفاع مقدس پاسخ دادند.

 آن هم بدون هر گونه خود سانسوری و در نظر گرفتن اینکه ممکن است با این گفته ها بعضی از افراد یا گروه ها ناراحت شوند.

امیران ارتش سرافراز و سردار سپاه پاسداران (آقامحسن امام(ره) ) هر یک به سهم خود  مطالبی را برای اولین بار بیان کردند که برای نسل دوم و سوم و حتی خود رزمندگان حاضر در جبهه های جنگ تحمیلی استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران نیز تازگی داشت.

  آنقدر محو صفحه تخت تلویزیون شده بودم که اگر زلزله هفت ریشتری نیز می آمد بنده خبرم نمی شد زیرا لحظه ای را یافته بودم که برای رسیدن به آن از سال 61هجری خورشیدی تاکنون صبر کرده بودم.

  مردم نیز از هر قشر، گروه و یا حزب و باند و جناحی نیز این برنامه زنده را دنبال می کردند و این را می شد از سخنان آنان( تاکسی، ادارات، کارخانه ها و حتی بازار ) در صبح روزهای پخش برنامه (چند قسمت بود) به خوبی فهمید.

  همانطوریکه بنیانگذار جمهوری اسلامی در وصیت نامه سیاسی الهی خود و سخنرانی های متعددی که داشتند در خصوص اهمیت دفاع مردم  و دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس مطالبی بیان داشته اند امروز با بیان مطالب ناگفته آن سالها بیشتر و بیشتر پی به اهمیت موضوع می بریم و بخاطر ایستادگی و جوانمردی مردان مردی که مرگ تا کمر مقابل آنان خم می شد و هیچ نوش دارویی جز شهادت و پرواز در اوج زخم آنان را التیام نمی داد به خود می بالیم.

هر چند در سالهای 58و 59و حتی 60 و 61  افراد واسته به حزب کومله و دمکرات  با همدستی کمونیست ها و ساواکی ها کردستان را به خاک و خون کشاندند که فیلم ( چ)  به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و بازیگری  بازیکنان توانمندی همچون سعید راد در نقش شهید فلاحی بعنوان ثانیه ای از چند سال ثانیه های آن است این مطالب را به خوبی بیان کرده است.

بریدن سر اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جهادگران جهاد سازندگی و حتی پیشمرگان کرد مسلمان و معلمان آموزش و پرورش تا به آتش کشیدن مزارع کشاورزی و باغهای مردم نتیجه عملکرد ضد انقلاب در مناطق کرد نشین غرب و شمال غرب کشور بود.

بعد از آن نیز با آغاز تجاوز و حمله رژیم بعثی عراق به خاک ایران ، شاهد بودیم که چگونه ملت بیدار و مرد ایران در پاسخ به ندای خمینی کبیر(ره) در جبهه ها حاضر شدند.

 از بهمن 57 پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون پیشآمدهای زیادی را پشت سر گذاشته ایم  و  به خوبی "یدالله فوق ایدیهم" و "ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم " را  نه تنها فهمیده ایم که بلکه با تمام وجود خود لمس کرده ایم.

امروز که نگاهی به گذشته می اندازم به یاد این فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) می افتم که فرموده است: (با این مضمون) هیچ ملتی به پای ملت ایران نمی رسد طوریکه آنان از مردم زمان رسول خدا حضرت محمد (ص) نیز جلوتر هستند.

  این درحالی است که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای نیز از جوانان بعنوان سرمایه های کشور نام برده  و بیان داشته اند: جوانان امروز بهتر از دیروز در زمینه های مختلف عمل می کنند.

اینها همه نشان از وحدت و یکپارچگی ملتی دارد که همه آنان به خوبی می دانند که تنها با اندیشیدن است که می توان به همه قله ها رسید.

اگر علم بر سیاره مشتری و ( یا زحل) آویزان باشد هرآنگاه مردمانی از سرزمین پارس به آن دست می یابند.

فکر نمی کنم حدیثی روشن تر از این آن هم از رسول گرامی اسلام(که جانم فدای راه او باد)  در خصوص هوش و زکاوت یا همان ضریب هوشی بالای ایرانیان وجود داشته باشد.

 اینها از روی خودخواهی و منم منم زدن نیست بلکه حقیقتی است که این روزها همه ما و حتی کشورهای منطقه و حتی جهان در زمینه های مختلف از جمله انرژی صلح آمیز هسته ای، هوا فضا،  نانو، شاخه های پزشکی و حتی دفاعی (ساخت انواع موشک و هواپیمای بدون سرنشین و شناورزهای سطحی و زیر سطحی) شاهد آن هستیم.

 همه اینها را مرهون شهدا، ایثارگان، و آزادگان انقلاب اسلامی و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و کارآفرینان جبهه های اقتصادی، فرهنگی و هنری هستیم.

 به گذشته که می نگرم باز متوجه مسائل زیادی می شوم  و این گفته را به یاد می آورم که ( اینها آدمهای ریشه داری هستند) این جمله را در خیلی از جاها از جمله هنگام خواستگاری و یا هنگام برعهده گرفتن مسولیتی و سپردن کار به فرد و یا افرادی شنیده ایم.

 ریشه در خاک داشتن بهترین تعریف از مردم ایران است که دارای تاریخی مملو از سربلندی و افتخار هستند، هرچند در پاره ای از زمانها نیز تیره گی ها و ظلم هایی بر پیشینیان ما رفته اما از آنجایی که ریشه در خاک داریم  تا به امروز پابرجا مانده ایم و از این پس نیز به لطف خدای رحمن و رحیم خواهیم ماند.

درود بر کوروش کبیر بزرگ پرچمدار سرزمین پاگان یکتاپرست، همان که افتخار تاریخ ایران زمین است، همانکه حضرت آیت الله العظمی ری شهری مرجع تقلید شیعیان جهان در تفسیر آیات 83تا98 از سوره کهف که "ذوالقرنین" را فردی یکتاپرست ، صالح ، دادگر و انسان دوست و از بندگان شایسته و برگزیده خداوند نام برده  گفته است بدون شک منظور از ذوالقرنین همان کوروش کبیر است.

همان کوروش است، مردی یکتاپرست که برای نخستین بار بدون هرگونه جنگی توانست مردمان سرزمین های دور و نزدیک را با شعار صلح دوستی گرد یکدیگر آورد و مدیریت هر کشور و هر منطقه را به مردانی از جنس خودشان واگذار کند.

آیا امروز باردیگر شاهد چنان روزهایی خواهیم بود:

در سوریه، لبنان، عراق و به تازگی کشور سوق الجیشی یمن به پایتختی صنعا، و همچنین بحرین .

نقشه غرب آسیا را به خوبی بنگرید خواهید دید که تاجیکستان، افغانستان، کشمیر، ایران، عراق، سوریه، لبنان، یمن، منطقه ای دایره ای را شکل داده که وهابیون سعودی، تازه به دوران رسیده های عرب حاشیه خلیج فارس بخشی از اردن (هاشمی) در میانه آن قرار دارند.

طوریکه شاهد هستیم پس از اینکه مردم یمن خود قدرت را بدست گرفتند، یکی از مقامات ارشد عربستان در نیویورک مقر سازمان ملل متحد پس از سالها دوری کردن از ایران با وزیر خارجه ایران بزرگ دیدار و گفت و گو کرد. چاره ای جز این ندارند و نخواهند داشت.

جمهوری اسلامی ایران بعنوان قدرت تاثیر گذار منطقه با تاریخی پرافتخار باردیگر با مدیریت فرزندان این آب و خاک به خصوص رهبری خردمندانه حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای فرمانده کل قوا و همچنین درایت و تیزهوشی  رییس دولت تدبیر و امید که من اورا  دولت دانایان  مقتدر و با تجربه " می نامم ، در حال ایفای نقش اصلی خود  یعنی مدیریت سرزمینهای  مجاور است.

سرزمینهایی  که بخش زیادی از نفت و گاز و همچنین معادن و به ویژه مناطق سوق الجیشی از جمله تنگه هرمز، باب المندب، خلیج فارس و دریای عمان (دهانه اقیانوس هند، و همچنین کانال سوئز را در خود جای داده است.

عربستان سعودی نیز به لطف دلارهای نفتی و درآمد ناشی از حضور میلیونها مسلمان  طالب زیارت خانه خدا ، در برخی از کشورهای عربی منطقه حضور دارد، طوریکه تا قبل از به قدرت رسیدن مردم، از یمن بعنوان حیاط خلوت خود نام می برد .

عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران می توانند با تفاهم و هم اندیشی در زمینه های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم و گروههای افراطی تکفیری به ثبات امنیت و جلوگیری از دخالت های  غیر منطقی غرب به سرکردگی آمریکا درمنطقه کمک کنند.

روی کار آمدن زیدی ها در یمن  که  رسانه های همگانی  بین المللی از ایران بعنوان مهم ترین پشتیبان  آنان نام می برند موجب شده تا آمریکا و همان پنج به علاوه یک و حتی بعضی از کشورهای منطقه که خود را به خواب زده بودند بیش از پیش به خود آیند.

دراینکه جمهوری اسلامی ایران بعنوان مهم ترین قدرت منطقه ای اثر گذار در بین ملتها است هیچ شکی وجود ندارد و اگر هم بود با بدست گرفتن قدرت از سوی مردم با محوریت حوثی ها(انصارالله) که از آنان بعنوان شیعه نام برده می شود، برطرف شد.

  می ماند عملکرد گروه ها و جناح های داخلی، که بایستی هوشیارتر از هر زمانی تنها با پیروی از ولایت فقیه (رهبر معظم انقلاب اسلامی) و کنار گذاشتن اختلاف سلیقه ها تنها به فکر حفظ  و همچنین سربلندی نظام جمهوری اسلامی باشند که بنیانگذار آن یعنی حضرت امام خمینی(ره) در باب اهمیت آن فرموده اند: "هیچ فریضه ای در اسلام بالار از حفظ اسلام نیست " (حتی نماز) .

همانطوریکه رهبری انقلاب در سخنان خود از گروه مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته ای حمایت کردند ما نیز بایستی همه تفسیرها، انتقادها و حتی پیشنهادهای خودمان را دراین چارچوب منتشر کنیم.

امروز رزم در میدان با دشمن بعثی و حامیان اصلی اش یعنی شرق و غرب پایان یافته و دلیلی وجود ندارد که ما برای در امان ماندن از ترکش ها مجبور به درازکش باشیم.

می طلبد که ایستاده و سربلند حرکت کرد و در مقابل زیاده خواهی های صهیونیست جهانی با درایت و هوشمندی ایستادگی کرد و با در نظر داشتن حقوق حقه مردم  از راه مذاکره خواسته های خود را عملی کرد.

بازی برد برد مطلبی بود که بنده یک و نیم سال قبل در همین وبلاگ با تاکید برآن  گفته بودم که راهی جز این وجود ندارد، و امروز نیز سرزندگی مردم ایران و هوشیاری رهبران آنان باعث شده تا دولت"دانایان مقتدر و با تجربه" با پیش بردن مذاکرات ضمن حفظ  و در نظر داشتن آرمانهای شهیدان و امام شهیدان و همچنین سیادت ملت بزرگوار ایران  در مقابل برخی از زیاده خواهی ها بایستد و کارها را نیز به پیش ببرد.

/ 0 نظر / 25 بازدید