مرعشی : افراطی گری در خانه ملت جایگاهی نخواهد داشت

مرعشی : افراطی گری در خانه ملت جایگاهی نخواهد داشت

گزارش جیرفت سی تی به نقل از ایرنا حاکی است: عضو شورای مرکزی و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران اسلامی  در گرگان طی سخنانی اظهار کرد: اگر خواسته باشیم گروهی همسو با دولت در مجلس آینده حضور داشته باشد، افراطی گری در خانه ملت جایگاهی نخواهد داشت و پیش بینی ها حکایت از این موضوع دارد.

 تاریخ خبر: 06/06/1394

 عضو شورای مرکزی و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران اسلامی گفت: اگر خواسته باشیم گروهی همسو با دولت در مجلس آینده حضور داشته باشد، افراطی گری در خانه ملت جایگاهی نخواهد داشت و پیش بینی ها حکایت از این موضوع دارد.

به گزارش جماران، سیدحسین مرعشی  در همایش حزب کارگزاران سازندگی ایران اسلامی شاخه استان گلستان در گرگان با شعار 'ایران فردا، نهضت مذاکره ملی' افزود: دولتی که امروز برسر کار آمده است به راحتی نتوانسته آن را به دست بیاورد و اگر حواسمان نباشد شاید به گذشته برگردیم.

وی با اشاره به دستاوردها و فضای جدید ایجاد شده در کشور گفت: این موقعیت مرهون هوشیاری، بیداری و آگاهی مردم است که با انتخاب صحیح راه امام و شهیدان عزیز را به خوبی ادامه دادند و نفس های گرمی دارند.

وی اظهار کرد: البته در این مسیر خداوند نیز اسباب آن را فراهم کرد و ما را از آن شرایط نجات داد و وضع امروز نیاز به مراقبت و حفاظت بیشتری دارد.

مرعشی گفت: اگر مردم در صحنه نباشند و 24 خرداد 92 در 7 اسفند 94 تکرار نشود هیچ تضمینی در مجلس آینده برای همراهی با دولت وجود نخواهد داشت و ما سعی داریم با حداقل امکانات بهترین بهره و استفاده را ببریم و سیاست خردمندانه ای را تدبیر کنیم که نتیجه اش پیروزی باشد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران افزود: باید حواسمان جمع باشد که هر شخصی با هر لباسی که آمد تفرقه بین اصلاح طلبان بیاندازد، اصلاح طلب و دوستدار نظام و انقلاب نیست و ما امسال بیشتر از سال 92 به وحدت نیاز داریم.

مرعشی تصریح کرد: برای رسیدن به مجلس کارآمد باید همدیگر را حمایت کنیم و برای استمرار موفقیت ها نیازمند افراد با کفایت، قدرتمند و خردمند هستیم.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با یادآوری اشتباهات دو جناح عمده سیاسی کشور گفت: اگرچه اشتباهاتی داشتیم اما رقیب ما اشتباهات بیشتری انجام داد، اشتباه ما این بود که از یک جایی باورمان شد خود به تنهایی قدرت داریم و نیاز به پشتوانه مردم نداریم و اشتباه بدتر در میدان رقیب آنجا نمایان شد که روحانیت را به عنوان هسته اصلی و پایه های نظام و انقلاب کنار گذاشت.

مرعشی افزود: رقیبان ما کسانی بودند که مدعی جبهه و جنگ بودند اما حضوری در این میدان نداشتند و اگر هم بودند تنها در میدان پشتیبانی حضور داشتند اما نیروهای ما نیروهای رزمنده و بسیجی بودند و البته ما مدعیان اصلی این نظام و انقلاب و شهدا هستیم.

وی اظهار داشت: در سال 92 با رد صلاحیت هاشمی و نبود خاتمی و دیگر مسائلی که به وجود آمد، اگر میدان را خالی می کردیم امروز در این جایگاه نبودیم پس باید با حداقل امکانات و در بدترین شرایط نیز وارد میدان شد و به صحیح ترین روش کشور را نجات داد.

وی تاکید کرد: متاسفانه در گذشته نیروهای افراطی، ارزش ها وخیلی مسائل را له کردند و با خود فکر کردند در نبود نیروهای اصیل می توانند کشور را اداره کنند اما در میان آنها بی کفایتی ظاهر شد و دولت ناکارآمدی که بر سر کار بود با هزینه های میلیاردی که انجام داد رشد اقتصادی کشور را منفی و تورم را به بیش از 40 درصد رساند.

مرعشی از محمدجواد ظریف به عنوان فرد کارآمدی یاد کرد که به سبب ارایه گزارش به مقام معظم رهبری از تیم احمدی نژاد کنار گذاشته شد و افزود: باید در انتخابات مجلس نیروهایی مانند ظریف را به سطح بیاوریم. 

وی ابراز داشت: ما در میان خود سیاستمداران بزرگ و پاکی داریم که با وجود بازرسی های زیاد در هشت سال دولت قبل، نتوانستند فسادی از عملکرد آنها پیدا کنند.

وی ابراز داشت: شورای نگهبان باید بداند که رویکرد اعتدالی و گفت و گوی دولت باعث پیروزی و موفقیت در عرصه بین الملل شد و همین گفت و گو و همدلی باعث موفقیت و سربلندی کشور در سیاست داخلی نیز خواهد شد.

مرعشی در خصوص جمع بندی مذاکرات هستهای گفت: این توافق پایان درگیریهای سیاسی و یک دوره طولانی کشمکش بین ایران و غرب به رهبری آمریکا بود.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی بعد از این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: حزب کارگزاران در جبهه اصلاحات در استانها یک لیست مشترک خواهد داد، نباید از هم اکنون درباره رد صلاحیت های شورای نگهبان پیش قضاوت کرد.

مرعشی ابراز کرد: آنچه ما در حزب کارگزاران به دنبال آن هستیم وجود سلیقههای مختلف در انتخابات و قدرت انتخاب مردم است، حزب کارگزاران علاقمند است که نیروهای معتدل اعم از اصولگرا و اصلاحطلب با سیاستهای میانه توأم با مسئولیتپذیری وارد مجلس شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که حزب کارگزاران چند درصد کرسیهای مجلس را تصاحب خواهد کرد؟ گفت: تلاش خواهیم کرد در جبهه اصلاحات حداکثر کاندیداها را معرفی کنیم و از فضای عمومی کشور پیش بینی می کنم اصلاحطلبان میتوانند اکثریت مجلس آینده را داشته باشند.

وی ادامه داد: منتظر گفتوگوهای سازنده دولت و شورای نگهبان هستیم، دولت اصرار بر اجرای قانون دارد، شورای نگهبان نیز نظارت خودش را دارد و انتظار می رود در نهایت از گفتوگوی بین دولت و شورای نگهبان تکلیف روشن شود.

مرعشی درباره ارزیابی خود از سخنان اخیر رییسجمهور درباره شورای نگهبان و توصیه به قانون گرایی گفت: از موضع خوب و دقیق رییس جمهور حمایت میکنیم ضمن این که اظهارات آقای روحانی را به مثابه ورود ایشان به عرصه مسائل داخلی کشور (پس از مسایل خارجی و جمع بندی توافق هسته ای) میدانیم.

وی با تصریح بر اینکه نظارت شورای نگهبان باید با رعایت موازین قانونی باشد، در خصوص اینکه گفتمان اعتدال چقدر با گفتمان اصلاحطلبی نزدیکی دارد، اظهار کرد: اصلاحطلبی مشی اعتدال گرا است و اصولگرایان هم میتوانند از مشی اعتدال دولت بهره بیشتری ببرند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با بیان اینکه دولت در صحنه سیاسی کشور تنهاست، اظهار کرد: دولت بر مدار صحیح مدیریت کار کارشناسی را در کشور حاکم کرده که این مهم در مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سایر حوزه ها مشهود است و اگر مجلس آینده به کمک بیاید دولت میتواند سیاستهایش را بهتر پیاده کند.

مرعشی در خصوص انتخابات خبرگان رهبری گفت: بنده چون روحانی نیستم صلاحیت ندارم در این باره پاسخ بدهم بنابراین بگذارید ابتدا دوستان روحانی ما تصمیم بگیرند بعد ما تبعیت میکنیم، روحانیون مبارز و مجمع مدرسین حوزه علمیه قم هر وقت تصمیم گرفتند بقیه گروههای اصلاحطلب از آن حمایت میکنند.

وی در خصوص سهم زنان در تصاحب کرسیهای مجلس آینده گفت: آرزو می کنیم حداقل 30 درصد کرسیهای مجلس از آن زنان شود و این زمانی محقق میشود که زنان خودشان را بیشتر باور کنند.

مرعشی در پاسخ به اینکه آیا حمایت گفتمان اعتدال از سوی اصلاحطلب میتواند تا جایی پیش برود که از اصولگرایان معتدل نیز حمایت کند؟ با ارایه توضیحاتی گفت: البته برخی مسایل و انتخاب ها نسبی است مثلا اگر قرار باشد از بین آقایان رسایی و علی لاریجانی یکی را انتخاب کنیم حتما لاریجانی را برای کشور مفیدتر میدانیم.

منبع: ایرنا

/ 0 نظر / 36 بازدید