دکتراحمدی نژاد: این یک معامله است و حق ندارید در معامله شرط بگذارید

احمدی نژاد: قطعنامه شورای حکام علیه ایران مبنای حقوقی ندارد
تهران - رئیس جمهوری اسلامی با تشریح عملکرد غربیها در مذاکرات هسته ای و زمینه سازی آنها برای صدور قطعنامه اخیر شورای حکام علیه ایران، این قطعنامه را از لحاظ حقوقی بی مبنا دانست.

به گزارش ایرنا، دکتر محمود احمدی نژاد در ادامه گفت و گوی زنده تلویزیونی دو ساعته شامگاه سه شنبه با شبکه اول سیما در توضیح مذاکرات مربوط به سوخت هسته ای اظهارداشت: ما در این مذاکرات به غربیها گفتیم با توجه به اینکه ما می توانیم خودمان اورانیوم با غنای 20 درصد را بسازیم حقش را محفوظ می داریم، اما ما می خواهیم یک تبادلی را انجام دهیم تا شما از آن موضعی که داشتید بیرون بیایید و دیگر برویم در ساخت نیروگاه با هم همکاری کنیم.
احمدی نژاد در این زمینه به فشارهای و مخالفتهای داخلی نیز اشاره کرد و گفت: اینها یک عده کسانی بودند که در اوج فشارهای هسته ای از این طرف به ما فشار می آوردند و می گفتند کوتاه بیایید اما حالا سوپرانقلابی شده اند. حالا که گذشت، هم اینها و هم آنها خطا کردند و ما گفتیم حالا که این طور شد ما نمی دهیم.
رئیس جمهور افزود: ما گفتیم شما غنی کنید. 20 درصد بیاورید در خاک ایران و ما این را با هم مبادله می کنیم و آن هم به خاطر فضای موجود بود.
احمدی نژاد با بیان این نکته که "ما نمی توانیم برویم در فضایی که بعداً از لحاظ سیاسی متهم شویم" ، گفت: ما برای تعامل پیشنهاد دادیم. متأسفانه در آن سمت صهیونیست ها و انگلیسی ها بر آنها غلبه و پافشاری کردند که باید بدهید گفتیم نه.
رئیس جمهور گفت: ما نیز گفتیم این یک معامله است و شما حق ندارید شرط بگذارید و این واقعاً مسخره ترین موضعی بود که آژانس در عمرش گرفته بود.
احمدی نژاد افزود: می گویند ما الآن 20 درصد به شما می دهیم اما به این شرط، ما نیز گفتیم که این شرط را نمی پذیریم ما عضو آژانس هستیم، باید بدهید و اگر ندهید ما می سازیم.
وی گفت: ما که مشکلی نداریم و الآن من به ملت عزیز می گویم که هیچ جای نگرانی نیست و ما خودمان تولید می کنیم زیرا فناوری اش را داریم.
رئیس جمهور با بیان این مطلب که "ما این فرصت را به آنها دادیم اما آنها از این فرصت استفاده نکردند"، تصریح کرد: البته هم بعضی ها در داخل مقصر بودند و هم آنها مقصرند زیرا نمی بایست به فشار صهیونیست ها و انگلیسی ها تن در می دادند؛ به هر صورت در این فضا قطعنامه صادر کردند، گرچه این قطعنامه هیچ مبنای حقوقی ندارد.
احمدی نژاد افزود: موضوع سایت فوردو را ما اطلاع دادیم و قرار بود که یک سال و نیم دیگر در آنجا تزریق انجام شود اما ما یک سال قبل اطلاع دادیم.
رئیس جمهور گفت: ببینید چه استدلال خنده داری می کنند؛ می گویند در دولت قبل یک تعهدی داده شده بود در ترتیبات سه ممیز یک که هر کاری ایران می خواهد بکند قبلش باید خبر بدهد.
احمدی نژاد افزود: این موضوع را تعلیقش کردیم در شرایطی که اینها قطعنامه صادر می کردند و می گویند این تأسیساتی که شما شروع کردید قبل از تعلیق آن بوده است.
وی تصریح کرد: این یک حرف بچه گانه است و تهدید کردند که ما را بمباران می کنند، ما رفتیم آنجا را گرفتیم و بعد از تعلیق آن هم بوده، حتی اگر قبلش هم بوده حق ما بود.
رئیس جمهور گفت: ما حق داریم در کشور خودمان کار کنیم، ما عضو آژانس شده ایم، این به آن معنی نیست که آژانس به ما زور بگوید یا بخواهد حرفش را تحمیل کند. ما عضو شدیم که کار خودمان را بکنیم و آنها نظارت کنند.
احمدی نژاد افزود: جالب اینکه زمانی که ما به آژانس خبر دادیم، رئیس جمهور امریکا آمد و گفت تأسیسات محرمانه کشف شده است، آنها می گویند امریکا بعد از اینکه فهمید آن تأسیسات وجود دارد، ما اعلام کرده ایم.
رئیس جمهور با طرح این پرسش که آیا با این سیستم می خواهند دنیا را اداره کنند؟، گفت: از همین الآن معلوم است که این شیوه اداره دنیا شکست خورده است.
احمدی نژاد یادآور شد: "کشوری بمب اتم دارد، عضو آژانس نیست، هیچ تعهدی را نمی پذیرد، اصلاًٌ کاری با آن ندارند اما ما عضو آژانس هستیم و همکاری و قوانین را رعایت می کنیم اما با ما بداخلاقی می کنند.ما می گوییم داریم همکاری می کنیم و (تسلیحات) نداریم و شما هم هیچ نشانه ای ندارید اما ما را محکوم می کنید."
احمدی نژاد افزود: از نظر ما این مسائل هیچ ارزش حقوقی ندارد، اینها قبلاً تجربه شده است، می خواهند دوباره تجربه کنند، اصلاً ما هیچ حسابی برای این موضوع باز نمی کنیم. البته از بعضی ها انتظار نداشتیم به ویژه آقای اوباما؛ رفتار آقای اوباما واقعاً نگران کننده است. 
  """""""""""""""  ما هیچگاه از آمریکا انتظار نداشته و نخواهیم داشت""""" ایران با سابقه طولانی که دارد و امروزه نشانه های آن هرچه بیشتر هویدا می شود در خاک مصر و حتی قاره افریقا، ما ریشه در خاک داریم. در هشت سال دفاع مقدس که همه دنیا علیه ما بلند شده بود و انواع سلاح های اجاره ای و رایگان برای نابود کردن ایران در اختیار صدام پلید و دیوانه قرار می دادند به رهبری خردمندانه روح خدا و همراهی مردم عزیز جنگ را با پیروزی پشت سر گذاشتیم. و امروز بسیار تا بسیار قوی تر از گذشته در حال گم برداشتن در زمینه های مختلف هستیم . صهیونیست ها نمی خواهند که ایران سرافراز باشد نخواهند با کمک و یاری خداوند تبارک و تعالی که وضعیت آنها را در کتابش قرآن روشن و توصیف کرده جای هیچ نگرانی ندارد. اگر قرار باشد که در جنگ علیه صهیونیست کسی از اهل خبر شهید شود اولین آن خودم خواهم بود. اسرائیل غده سرطانی است که آمریکا و هم انگلیس را آلوده کره و می رود که تمام بدن این کره خاکی را نیز آلوده کند. ما شیعیان حضرت علی (ع) و فرزند برومند آن حضرت امام حسین هستیم. گیلانی.
/ 0 نظر / 6 بازدید