ایران و کره جنوبی، در مذاکرات باید دنبال برد برد باشیم

ایران و کره جنوبی و قطر و ازبکستان . کدامیک از این تیم ها از آسیا به جام جهانی صعود می کند.؟ ازبکی که در مقابل قطری قرار می گیرد که 6بازیکن کلیدی اش را به همراه ندارد یا ایرانی که تنها به یک نتیجه مساوی نیازمند است و بهتر است از همین الان بگویم تنها نیاز به برد داریم .

آیا ازبکها با قطری ها کنار می آیند و دراین صورت فیفا با آنان چه خواهد کرد؟ اگر ما در لبنان کار را یکسره می کردیم امروز این همه دلشوره نداشتیم و هزاران هزار مسئله دیگر.

 اما امروز یعنی با پشت سرگذاشتن دو پیروزی شیرین و دلچسب بردن قطری ها در دوحه و برد4برصفر  لبنان در تهران و خودرا برای قرارگرفتن مقابل کره ای آماده کرده ایم که سرمربی آن بعد از برد ازبکستان گستاخانه و از روی بی ادبی گفته که من از ایران ب د م می آید و بهتر است که از این گروه ما و ازبکستان یا قطر صعود کنیم.

  این برای اولین بار نیست که شاهد این همه زخم زبون از سوی تیم های مقابل و حریفان هستیم.

در استرالیا یادمان نرفته که یک استرالیایی بی ادب آمد و تور دروازه ایران را ...! اما فوتبالیست های ملی پوش ما که دعای افزون بر 75میلیون ایرانی مسلمان بدرقه راه آنان است در میدان پاسخ کوبنده ای به آنان دادند که با وجود گذشت بیش از 10 سال هنوز که هنوز است وقتی بازی را تماشا می کنیم فکر می کنیم که الان درحال انجام است و شادی پس از آن که تنها لطف خدا بود برای مردم ایران.

امروز نیز به دلم برات شده که ایران به جام جهانی 2014برزیل راه می یابد و تنها روسیاهی آن برای بدخواهان این ملت و مردمش باقی خواهد ماند.

مردم ایران ملتی صلح طلب هستند و با خلق حماسه 24خرداد سال 92 خورشیدی راه صحیح را در پیش گرفته اند و بسیاری از کشورها پیام مردم ایران را دریافت کردند و پاسخ آن را نیز دادند .

  در آینده نزدیک هم زمان با جشن اولین پیروزی های تیم ملی ایران در برزیل شاهد برد دیپلماسی تیم های مذاکره کننده ایرانی نیز با کشورهای دیگر نیز خواهیم بود.

  البته باید بگویم که ما در مقابل تیم های قدری مثل رئال مادرید، چلسی، و دیگر تیم های اروپایی قرار گرفته ام که مساوی با آنها نیز نتیجه خوبی است. یا به قول حسن روحانی باید به " برد برد " بیندیشیم و این برای ما جالب است. در مقابل تیمی که متشکل از منتخب بهترین تیم های جهان است این می تواند بهترین نتیجه و امتیاز برای ایران باشد.

البته ممکن است بعضی ها دنبال چیز دیگری باشند اما ما دنبال "برد برد" هستیم .

دراین صورت است که می توانیم بر تحریم ها چیره شویم و راهی را دنبال کنیم که نتیجه آن بنیه اقتصادی ایران اسلامی و داشتن صنایعی به روز و کارآمد و رونق تولید است.

رونقی که به زندگی همه ایرانیان رونق و روشنایی دیگری می دهد و دیگر نگران این نیست که قیمت ها بطور لحظه ای افزایش یابد.

/ 0 نظر / 4 بازدید