17 افسر عالیرتبه افغان در مراکز آموزش نظامی آمریکا ناپدید شده اند

تعدادی از افسران عالیرتیه افغان که تعداد آنان به حدود 17نفر می رسد در پادگانها ی نظامی آمریکا ناپدید شده اند. گزارشهای دریافتی از نیوریک حاکی استکه این عده پس از گذراندن دوران ویژه خلبانی در ایلات تگزارش ناپدید شده اند. هر چند حدود 18ماه از ناپدید شدن این تعداد افسر خلبان ورزیده افغان می گذرد شماری از سناتورهای آمریکایی ،مقامهای ارشد نیروی هوایی ارتش آمریکا را خوانده اند تا توصیحات کامل را بدهند. سناتورهای آمریکایی متذکر شده اند چرا با گذشت حدود 18ماه ، از یافتن 17 افسر افغان که دوره های ویژه خلبانی را نیز فرا گرفته اند عاجز مانده اند.

نیویورک - این افسران افغانستانی پس از گذراندن دوره های ویژه نظامی و خلبانی در پادگان هوایی لاکلند , مفقود شده اند و تلاش ها برای یافتن آنان ناکام مانده است. شماری از سناتورهای وحشت زده , روز دوشنبه گفتند که این وقایع تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا است. در جلسه سنا سناتور جان کومین, نساتور کی بیلی هاچینسون ویکی از نمایندگان ارشد کمیته حقوقی مجلس نمایندگان این کشور که همگی جمهوریخواه بودند از مقامات نیروی هوایی آمریکا خواستند تا در مورد این که چطور بعد از 18 ماه جستجو و تلاش مقامات امنیتی و اطلاعاتی ارتش نیرومندی مثل ارتش آمریکا قادر به پیدا کردن مخفیگاه این فراریان نبوده اند, به کنگره توضیح بدهند. سناتور کومین دراین جلسه با خشمی آشکار نسبت به رهبران ارتش آمریکا اتفاقاتی از این دست را شکاف و رخنه ای در امنیت ملی این کشور توصیف کرد و با اعتراض به شیوه اداره ارتش آمریکا گفت که "چرا باید زنگ خطر در مورد کسانی که 18 ماه پیش از ارتش این کشور ناپدید شده و یا شروع به ناپدید شدن کرده بودندحالا به صدا در بیاید؟ " اسمیت ,عضو ارشد کمیته حقوقی مجلس امریکا نیز از نیروی هوایی آمریکا و وزارت امنیت ملی این کشور خواست تا در مورد کوتاهی هایی که در این رابطه صورت گرفته است به کنگره آمریکا توضیح بدهند. وی اضافه کرد که " این به شدت نگران کننده است که به افراد افغانی عضو ارتش که به تمامی تاسیسات و امکانات نظامی ارتش آمریکا دسترسی دارند اجازه داده بشود که به این شکل ناپدید شوند". این نماینده مجلس آمریکا گفت که" این یک تهدید غیر قابل قبول نسبت به جامعه آمریکایی و افراد ارتش آمریکا به حساب می اید که در پادگان هایی کار و زندگی می کنند که این افراد فراری هنوز به آن ها دسترسی دارند". وی ادامه داد که" ما باید اطمینان پیدا کنیم که سیستمی به جریان بیافتد که ماموران نظامی ارتش های خارجی که در آمریکا تعلیم می بینند امکان ترک خدمت و یا فرار کردن پیدا نکنند". مقامهای ارتش آمریکا قبلا گفته بودند که پیوسته این اتفاق می افتد که افرادی که برای دوره های نظامی به آمریکا آورده می شوند , پادگان ها را ترک و به زندگی غیرقانونی در آمریکا روی می آورند.

خبرنگار جیرفت سی تی این خبر را به نقل از ایرنا نقل کرده است البته با کمی تغییر و تحول و دست کاری که به بدنه خبر ضربه ای وارد نیاورده است.

/ 0 نظر / 4 بازدید