دامن زدن به اختلافات مذهبی تیزکردن شمشیر دشمن است

دامن زدن به اختلافات مذهبی تیز کردن شمشیردشمن است

یکم فروردین ماه سال 93خورشیدی دردیدار با شاعران و ذاکرین اهل بیت علیهم السلام:

ولی امر مسلمین جهان فرمودند: بارها تکرار کرده ایم که در جلسات دینی نباید به
کینه ورزیهای مذهبی دامن زد، زیرا مثل روز روشن است که اختلاف افکنی بین مسلمانان، همچون شمشیری در دست دشمنان اسلام، مقصود آنان را برآورده می کند.

 گزارش جیرفت سی تی به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) حاکی است که حضرت آقا،آسیب زدن به وحدت و اختلاف افکنی میان شیعه و سنی را یکی دیگر از مصادیق کفران نعمت دانسته و بیان داشتند: بارها تکرار کرده ایم که در جلسات دینی نباید به کینه ورزیهای مذهبی دامن زد، زیرا مثل روز روشن است که اختلاف افکنی بین مسلمانان، همچون شمشیری در دست دشمنان اسلام، مقصود آنان را برآورده می کند.

ایشان با اشاره به توصیه بزرگان دنیای اسلام به وحدت افزودند: ما افتخار می کنیم که شیعه علوی هستیم و افتخار می کنیم که امام بزرگوارما پرچم ولایت را سر دست گرفت و وسیله ای شد تا دنیای اسلام اعم از شیعه و غیرشیعه به اسلامیت خود افتخار کنند اما نباید با رفتار و گفتار نابخردانه شمشیر اختلاف افکنی دشمن را تیز کرد.

 این مرجع تقلید شیعیان جهان ، رواج و ریشه دار شدن سنت ستایشگری خاندان پیامبر اکرم (ص) در کشور توسط هزاران نفر از مداحان باذوق و هنرمند را یک فرصت دانسته و بیان داشت: این فرصت و امکان بزرگ، مسئولیتها و تعهداتی را نیز به همراه خود دارد که میتواند زمینه ساز تحول در کشور گردد.

 رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش های پرحجم دشمنان انقلاب اسلامی در جهت تخریب اعتقادات و باورهای مردم و ایجاد انحراف در مسیر حرکت نظام اسلامی و ملت پرافتخار ایران با استفاده از ابزارهای پیچیده ارتباطاتی و الکترونیکی خاطرنشان کردند: هدف دشمن به زانو در آوردن اسلام و جلوگیری از الگو شدن جامعه شیعی و معارف شیعی در دنیاست.

 وی یادآورشد: نظام اسلامی در مقابل این توطئه و طراحی پیچیده دشمن، امکانات و ابزارهای منحصر به فردی را در اختیار دارد که مجالس و هیأتهای مذهبی و مخاطبه چهره به چهره با مردم ازطریق منبر و مداحی، یکی از این امکانات منحصر به فرد است.

ایشان استفاده نامناسب از این فرصت ارزشمند و بی نظیر را کفران نعمت الهی خواندند و در تبیین برخی مصادیق ضایع کردن فرصت منبر و مداحی گفتند: اگر نتیجه مداحی و منبر، ناامید کردن مردم به آینده باشد، یا اینکه نسبت به وضعیت و وظایف جامعه ایجاد آگاهی نکند، این فرصت هدر رفته است.

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار ، درس بزرگ زندگی فاطمه زهرا سلام الله علیها را برای جامعه بشری، «تلاش»، «کوشش» و«پاک زندگی کردن» خواندند و افزودند: مجالس مذهبی فرصتی منحصر به فرد در بیان درسهای مهم زندگی ستارگان فروزان دین است و باید با انتقال محتوا و مضمون هنرمندانه، آگاهی بخش، بیدارگر، امیدوار کننده، وحدت آفرین و رعایت کامل حدود شرعی در مراسم مذهبی، این
مسئولیت و فرصت را در خدمت مقابله با توطئه های پیچیده دشمنان اسلام و همچنین پیشبرد اهداف نظام اسلامی قرار داد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه برگزاری مراسم معنوی برای ائمه در نظام اسلامی را یک فرصت مغتنم و از نعمت های بزرگ الهی دانستند و افزودند:
اگرچه ذهن محدود بشری نمی تواند ابعاد شخصیت های آسمانی و افلاکی از قبیل فاطمه زهرا سلام الله علیها را به درستی محاسبه کند، اما لازم است رفتارها و مقامات معنوی این بزرگان به عنوان الگو برای رسیدن به اهداف بزرگ اجتماعی در پیش روی ما قرار گیرد.

ایشان حیات طیبه اسلامی و ایجاد جامعه ای آباد، آزاد، مستقل، برخوردار از اخلاق والا و متحد و یکپارچه و شکل گیری جامعه متقی و پرهیزگار را نمونه هایی از اهداف جامعه ی اسلامی برشمردند و تأکید کردند: رسیدن به چنین جامعه ای تنها با ورع و کوشش و دوری از تنبلی و بیکاری و مأیوس شدن محقق خواهدشد.

توصیه بعدی رهبر انقلاب اسلامی به جامعه مداحان، ضرورت رعایت دقیق «حدود و ضوابط شرعی» در محیطهای مراسم مذهبی بود.

ایشان محیط های مداحی و هنر مذهبی را محیطی «پاک و مطهر» خواندند و خاطرنشان کردند: این محیط باید همچنان طاهر و عفیفانه باشد و نباید برخی بی قیدی ها و بی مبالاتی ها به دنیای هنر اسلامی و مذهبی نیز نفوذ و رسوخ کند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین انتخاب «مضمون و محتوای آموزنده و آگاهی بخش» را یک ضرورت دیگر در هنر ستایشگری اهل بیت برشمردند و گفتند: نوحه های آگاهی بخش و بیدارگری که در دوران شور و هیجان انقلاب اسلامی در سراسر کشور سروده و خوانده می شد، تأثیر شگرفی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

*****************************************

جیرفت سی تی فرصت را مغتنم شمرده و از این طریق از استاندار (واقعا) مردمی و در حقیقت پیرو رهبری تشکر کرده و از حسن انتخاب نامبرده در خصوص معاون استانداری و فرماندار قشم تقدیر و تشکر می کند.

آیا وزارت کشور نتوانسته طی سه دهه گذشته تاکنون نیروهایی را برای قبول مدیریت های مهم از قبل فرماندار و حتی استاندار و بالاتر از آن وزیر کشور تربیت کند؟.

پاسخ مثبت است اما بکارگیری پرسنل دیگر وزارتخانه ها از جمله آموزش و پرورش موجب شده که کمتر در فکر نیروهای این وزارتخانه باشیم.

رویه ای که جاسم جادری در پیش گرفته بزرگ ترین کمک به بدنه وزارت کشور
و پرسنل این وزارتخانه برای رسیدن به خودباوری است. خودشان را باور کنند و به
توانایی های شان بیش از پیش پی ببرند. پرسنل وزارت کشور و استانداری ها و
فرمانداری ها و حتی بخشداری ها و دهداری ها از افراد با تجربه بالا در این کشور
هستند که طی سه دهه گذشته کمتر به آنان توجه شده و یا خواسته اند که توجه نشود.

انتصاب اولین فرماندار اهل سنت در بستک نیز در راستای فرامین رهبر دانشمند و عزیز انقلاب اسلامی مبنی بر وحدت میان مسلمانان صورت گرفته که نشان از پیروی محض و بی چون و چرای استاندار هرمزگان را از ولایت مطلقه فقیه نشان می دهد.

جاسم جادری بدون شعار و تنها با شعور انقلابی خود نشان داد که واقعا
درخط رهبری نظام حرکت می کند و باید این را به حسن روحانی و مردم هرمزگان تبریک گفت، از خداوند مطعال سلامتی و تندرستی نامبرده را خواستاریم.

/ 0 نظر / 29 بازدید