فقیر ترین رئیس جمهوری دنیا را بشناسید

 گزارش جیرفت سی تی به نقل از العربیه حاکی است: اگر گفته شود که رئیس جمهور اروگوئه در یک فولکس زندگی می کند، زیاده گویی نشده است.وقتی در سال 2010، فرمانده سابق چریک های چپ گرای اروگوئه، قدرت را به دست گرفت، در حضور مردم ازدارایی های خود پرده برداشت. اما دارایی های "خوزه موجیتا" بیشتر از یک خودروی فولکس مدل 1987 نبود.

همانطوری که در تصویر این خبر مشاهده می کنید، رئیس جمهور اروگوئه قبول نمی کند که با خودرو رسمی دولتی جابجا شود، بلکه همیشه ترجیح داده که از فولکس خود استفاده کند. وی همچنین حاضر نیست که در قصر ریاست جمهوری "رزیدنسیا دی سئوارز" که دارای 42 خدمه وکارمند است، زندگی کند. بلکه زندگی در مزرعه کوچک خانمش در بیرون شهر مونته ویدیو، پایتخت اوروگوئه را ترجیح داده است.

"موجیتا" در دهه های 60-70 رهبری گروه چریکی چپ گرای "توپاماروس" را علیه حکومت نظامیان به عهده داشت وی 6 بار مورد اصابت گلوله قرار گرفت و14 سال از عمر خود را در زندان سپری کرد تا اینکه در سال 1985 اززندان آزادشد.
رئیس جمهور اروگوئه با دریافت 12هزار دلار در ماه و پرداخت 11هزار از آن به فقرا، دانشجویان نیازمند و امور خیریه، لقب فقیرترین رئیس جمهور جهان را از آن خود کرده است.

این هم از رعایت حل خلق خدا آِیا می شود که روزی نیز شاهد چنین حقایقی ازعدالت و جوانمردی در تنها کشور شیعه روی کره خاکی که خودرا پیرو ولایت علی بن ابی طالب امام اول شیعیان می دانند باشیم.

امیدوارم که شیعیان جهان آرزو به گور نشوند و شاهدباشند که رئیس جمهوری ایران نیز بطور حقیقی اموال خود را در معرض دید عموم مردم ایران قرار دهد و همچون سید حسین مرعشی (در زمان استانداری استان کرمان) از حقوق خود به مراجعه کنندگان کمک کند.

و از طرفی دوست دارم که فرماندهای هشت سال دفاع مقدس و به خصوص سرداران  نیز به این  قسمت از این خبر توجه کنند که گفته شده است:

 "موجیتا" در دهه های 60-70  میلادی رهبری گروه چریکی چپ گرای "توپاماروس" را علیه حکومت نظامیان به عهده داشت  طوریکه 6 بار مورد اصابت گلوله قرار گرفته  و 14 سال از عمر خود را در زندان سپری کرد ودر سال 1985 اززندان آزادشد.

رئیس جمهور اروگوئه با دریافت 12هزار دلار در ماه و پرداخت 11هزار از آن به فقرا، دانشجویان نیازمند و امور خیریه، لقب فقیرترین رئیس جمهور جهان را از آن خود کرده است.

هستند تعداد زیادی از فرماندهای و مسوولان زمان جنگ که هم اکنون دارای ثروت های زیادی البته از راهها مشروع هستند که  در سال تعدادی از رزمندگان گردانها و تیپ های تحت فرماندهی برای رفع مشکلات مالی به آنان مراجعه می کنند که متاسفانه با پاسخ منفی محل راترک می کنند.

این درحالی است که ... ببخشید بیشتر از این تمی توانم توضیح بدهم . شاید شما بگویید که از مرغداری های مصادره شده و واگذارشده وکشت صنعت هاو شرکت های نصری در سراسر کشور بگویم که می دانید و صد البته که بهتر از من چنین اجازه ای را ندارم و ممکن است اینها همه یک شایعه باشد.

/ 0 نظر / 29 بازدید