ایثارگران بخوانند: دولتی ها به قانون جامع ایثارگران عمل نمی کنند

مصوبات دروغین دولتی ها در باره ایثارگران:

 ایثارگران می گویند : بسیاری از دستگاههای دولتی به قانون جامع ایثارگران عمل نمی کنند و می گویند بار مالی دارد.

عده ای از کارمندان بنیاد شهید و امورایثارگران نیز به این عزیران به چشم ارباب و رجوع نگاه می کنند درحالیکه بنیاد برای آنان است و کارمندان خدمتگذار این قشر فداکار هستند که سلامتی و جان خود را برای این دادند که کشور سربلند بماند اما امروز شاهد هستیم که جانبازان در مقابل مشکلات سرافکنده هستند درحالیکه  نظام جمهوری اسلامی قانونی را تهیه و تصویب کرده که اجرای آن حلال همه مشکلات ایثارگران و خانواده شهدا است.

در قانون جامع ایثارگران و همچنین بسیاری دیگر از مصوبات آمده است که هر کدام از جانبازان با توجه به درصد جانبازی که دارند می توانند بین 2تا هفت سال ارفاقی زودتر بازشسته شوند و هزینه ها نیز از محل تبصره مالی که دولت محل آنرا تعیین  کرده تامین و پرداخت می شود.

مدت چهار سال است که با روسای اداره دولتی محل خدمتم در خصوص استفاده از قانون بازنشستگی قبل از موعد مکاتبه می کنم و در آخرین نامه اعلام کردم : دیگر توانایی ادامه کار ندارم و از آنجایی که خودم را بدهکار این نظام و خون شهیدان و اشک یتیمان شهیدان می دانم هر روز از عذاب وجدان می میرم و زنده می شوم و بر دوز دارویی ام افزوده می شود.

کمر از یک سال دیگر باید از لحاظ قانونی بازنشسته شوم اما به اطلاع مردم قهرمان ایران می رسانم که بسیاری از وعده ها ی داده شده در قانون جامع ایثارگران دروغ محظ است و مسوولان دولتی به آن عمل نمی کنند.

تعدادی از دستگاههای دولتی نیز آنچنان عمل می کنند (البته بسیار محدود) که ایثارگران باور نمی کنند و مدت ها در بهت و حیرت بسر می برند .

این مربوط به این دولت و آن دولت نیست همه آنها در خصوص ایثارگران دروغ می گویند و اینشاالله که خداوند از سر تقصیرات ما و بعد از آنها بگذرد.

چهارتا6سال ارفاق برای بازنشستگی را نمی خواهم بلکه یکسال را می خواهم همین را نیز دریغ می دارید و می گویند که بودجه برای این کار نداریم .

مگر این یکسال چقدر هزینه دارد که نمی توانید شاید حدود 5میلیون تومان و حتی کمتر از این بشود .

نداریم نداریم که نشد حرف حساب . وقتی می بینم که مسولان ارشد مملکت از جانبازان عیادت می کنند اشک در چشمان حلقه می زند و با خودم می گویم خدایا چرا در خلوت و بدون دوربین به سراغ شان نمی روند تا بلکه بتوانند حرف های آنان را بشنوند تا بلکه گرهی از مشکلات حل شود.

اعضای فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی 17اردیبهشت ماه سال جاری یعنی 97خورشیدی با رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران یعنی آقای شهیدی در هتل هویزه دیداری داشته اند:

آقای شهیدی گفته است: ۲۵ درصد سهمیه استخدام‌های دولتی مربوط به ایثارگران در طول ۵ سال گذشته به‌ صورت کامل اجرایی شده  و دراین زمینه آماری به شرح زیرارائه کرده است:

 اما به‌ طور کلی مجوزهای استخدامی برای دستگاه‌ها بسیار کاهش یافته است با این‌حال تا پایان سال ۱۳۹۶ بیش از ۴۲ هزار نفر از ایثارگران در دستگاه‌های دولتی و ۹ هزار و ۵۰۰ نفر نیز در دستگاه‌های غیر دولتی و در مجموع ۵۲ هزار نفر استخدام شده اند و همچنین در این مدت حدود ۴۰ هزار نفر نیز از طریق ارائه تسهیلات خوداشتغالی دارای شغل شده‌اند.

به خدا قسم چندین نامه از بنیاد شهید و امورایثارگران شهرم که کمترین تعداد را نسبت به کل کشور دارد برای استخدام دخترم که دارای مدرک دانشگاهی است گرفته ام اما دریغ و صد حیف که با دخت خالی به خانه برگشته است.

ممکن است شمارزیادی از مردم عزیز ایران بگویند هرچه هست برای شما است اما به عرض آنها می رسانم که اینطور نیست بلکه هستند عده ای از نورچشمی ها و از بستگان کارمندان این بنیاد عریض و طویل که نفوذ خوبی هم دارند برای فرزندان خود وارد عمل می شوند و اقوام شان .

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران  گفته است:

 در حال حاضر نرخ بیکاری در کشور ۱۲ درصد است، اما این نرخ در جامعه ایثارگری در برخی استان‌ها ۲ و ۲ دهم درصد و در برخی استان‌ها تا ۴ درصد است که نشان‌دهنده میزان پایین بیکاری در بین این عزیزان است، اما برای ایجاد اشتغال همین تعداد نیز باید تلاش‌های لازم به کار گرفته شود. در حال حاضر حدود ۶۷ هزار ایثارگر جویای شغل در کشور هستند که حدود ۸ هزار نفر از این تعداد مربوط به فرزندان شهدا و بقیه فرزندان و همسران ایثارگران هستند.

براساس صراحت قانون و تاکید قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مدت شش سال است برای تغییر وضعیت استخدامی همسرم با 13سال سابقه کار و پرداخت بیمه و دارای مدرک دانشگاهی سطح بالا از کارمعین به دائمی تلاش می کنم که متاسفانه با وجود دستور اکید معاون اول رئیس جمهوری موفق نشده ام درحالیکه تعدادی در همین اداره استخدام رسمی  شده اند که روزی نیست که مقامات مملکت و نظام جمهوری اسلامی را به تمسخر نگیرند .

 من که نمی توانم عملکرد بنیاد شهید و امورایثارگران و سخنان آقای شهیدی را قبول کنم. زیرا در قانون آمده است:

همسران جانبازان بالای 25درصد و رزمندگان بالای شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه های جنگ تحمیلی می توانند تغییر وضعیت استخدامی از قراردادی به دائمی داشته باشند .

به خدا به دین به مذهب و هردینی که شما دارید همه اینها دروغ محض است و تنها برای عده ای نورچشمی اجرا می شود .

خود اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری استاندار یکی از استانها را مامور این کار کرد و استاندار به شخص بنده گفت: نمی توانم .آقای جهانگیری گفت اگر می تواند خودش نسبت به اجرای این قانون در خصوص ایثارگران کاری بکند از دست من استاندار کاری ساخته نیست. این را هرجا لازم باشد شهادت می دهم. ا ستاندار جاسم جادری خودش هم شهادت می دهد که نتوانست کاری کند و دستور دوست سابقش یعنی اسحاق جهانگیری را عملی نکرد و نتوانست.

در خصوص مسکن نیز اینقدر دوندگی کردم تا اینکه مجبور شدم مثل سگ کف سرامیک ها را لیس بزنم . باز هم با پاسخ منفی بنیاد برای دریافت وام خرید مسکن( که اگر اسمش را بشود اینطور گذاشت) مواجه شدم. جانباز25درصد با سابقه داوطلبانه 27ماه غیر از سربازی در جبهه ها آن هم حداقل فرمانده گروهان باشی و اینطور با تو برخورد کنند چه حالی پیدامی کنید.

بگذریم پس از سالها دوندگی 60میلیون تومان وام مسکن به من پرداخت کردند اما قیمت خانه بالای 250میلیون تومان بود زیرا باید شرایط اعلام شده از سوی بنیاد شهید و امورایثارگران و بانک وام دهنده را داشته باشد.

مدت 2سال از خرید خانه می گذرد اما پول ندارم که بابت رهن به مستاجر و بنگاه اجاره دهنده آن بدهم تا صاحب خانه بشوم.

بنگاه پیشنهاد کرده خانه را بفروشم و پول 90میلیون تومانی مستاجر را پرداخت کنم. این درحالی است که 100میلیون تومان نیز از یکی از بانکها ( درقالب دو فقره ) وام گرفته ام که مای حدود دو میلیون تومان دارم اقساط آنرا پرداخت می کنم.

آیا این شد عدالت مگر مسوولان بنیاد نمی دانند که با 45و 60میلیون تومان نمی شود در شهر بندرعباس صاحب خانه شد. اگر عدالتی باشد باید شهرها طبقه بندی شوند و با توجه به قیمت مسکن حداقل 70درصد قیمت آنرا بصورت وام به جانبازان کمک کنند.

الان کمتر از 30درصد قیمت یک خانه متوسط و بالای هفت سال ساخت را در بندرعباس که یک جانباز بتواند در آن به راحتی زندگی کند به صورت وام بنیاد پرداخت می کند .

همه اینها به کنار: وقتی به بنیاد مراجعه می کنید کارمندان با جانباز و خانواده شهدا مثل ارباب رجوع برخورد می کنند دراین زمینه شاهد برخوردهایی با فرزندان شهدا و جانبازان و حتی برادر یک جانباز 25درصد بودم که از خودم متنفر شدم .

مثال: همین که هست، نمی شود ، اصلا نمی توانیم، برو هرجا که می خواهی بگو و شکایت کن نمی شود آقا، فلانی در سازمان صنعت و معدن و تجارت به تو دروغ گفته یا خودت از پیش خودت می گویی طبق قانون نمی شود به شما تخفیف در جواز کسب داد.

این درحالی است که اکثریت ایثارگران و خانواده های آنان توقع چندانی ندارند و تنها ....../.

این درحالی است در شهر ما مرکز ارائه خدمات فرهنگی و هنری نیز دو سال است که به بهانه تعمیرات تعطیل شده و همه فرزندان شاهد و ایثارگر از دریافت این گونه خدمات محروم هستند.

برای استفاده از استخر شنا و دیگر امکانات ورزشی که ویژه جانبازان و خانواده شهدا احداث شده نیز باید هفت خوان رستم را بگذرانیم روزی بهانه می آورند که باید از دکتر گواهی سلامت بیاوری درحالیکه این شامل کارمندان اجاره کننده استخر نمی شود.

بعد می گویند بروید بیمه ورزشی بیاورید درحالیکه این هم شامل دیگر استفاده کنندگان از این استخر ساخته شده مخصوص جانبازان و خانواده شهدا نمی شود.

برای راستی آزمایی یک روز به بلوار امام حسین (ع) شهر بندرعباس محل فعالیت این مجموع مراجعه کنید تا ببینید راست می گویم یا خیر.؟

مردم عزیز همه اینها را گفتم تا بدانید که بسیاری از مسائلی که در مورد جانبازان گفته می شود دروغ محض و بیش از یک خالی بندی نیست.

   اما بخوانید ادامه سخنان آقای شهیدی را درخصوص مسکن ایثارگران:

یکی از اهداف بنیاد در جهت تأمین معیشت و رفاه ایثارگران کمک به تأمین مسکن مناسب برای این عزیزان است که از سال ۱۳۹۲ تا پایان سال ۱۳۹۶ بیش از ۱۹۰ هزار نفر از ایثارگران از تسهیلات مسکن شامل وام بانکی ساخت و خرید مسکن و بیش از ۲۰ هزار مورد از واگذاری زمین یا پرداخت سهم ریالی زمین استفاده کرده‌اند. همچنین از محل منابع خود نیز بیش از ۱۴ هزار نفر از ایثارگران کمک‌های بلاعوض تأمین مسکن دریافت کرده‌اند.

به خدا قسم برای دریافت 100هزارتومان پول جهت هزینه های فرزندم به بنیاد مراجعه کردم البته مجبور شدم اما با چنان وضعیتی مواجه شدم که مرگ خودم را از خدا خواستم.

یکی از جانبازان دست و پای رئیس بنیاد را برای 50هزارتومان می بوسید و به پایش افتاده بود و رئیس بنیاد می گفت ندارم و ندارم که بدهم برو روستا تا بیشتر از این ....../

البته ممکن است اینها برای رئیس بنیاد طبیعی باشد اما قلب من جانباز را به درد آورد .

پشیمان شدم از اینکه به بنیاد رفته ام . یک روز دیگر جانبازی دیگر برای دریافت مبلغی ناچیز جلوی زن و دخترش با شیشه سر خود را شکافت و خون مقابل دیدگان همه جاری شد اما آن رئیس اصلا عین خیالش نبود بنده این را نیز شاهد بودم هرچند که شنیدم آن جانباز بعدها به دلیل و دلایلی در بیمارستان جان به جان تسلیم کرده بود.

اینها را بعنوان کسی گفتم که خودم را بدهکار نظام جمهوری اسلامی و اشک هزاران هزار یتیمی می دانم که پدران خود را بر روی ریگزارهای تفت دیده بیابانهای کربلاهای ایران از دست دادند تا بر فرشتگان خدا ثابت کنند که چرا انسان را سجده کرده اند.

بنازم غیرت شیرزنان آنان را هنگامی که خبر فوت فرزند سرلشکر شهید مسعود منفرد نیاکی فرمانده  لشکر92به او رسید در تلگرامی کوتاه به همسرش نوشت: اینجا در بهبوهه جنگ همه سربازان فرزندان من هستند که باید برای دفاع از کشور برابر سربازان بعثی بایستند و غیر از خدا و من بعنوان فرمانده کسی را ندارند. اما فرزند ماه کسانی را دارد که در تشییع جنازه و دفن او کمک کنند.

به این دلیل خودم را بدهکار می دانم که نتوانسته در مقابل خونی که شهیدان برای حفظ و سربلندی این کشور نثار کرده اند قدمی بردارم .

اینها را که گفته ام تنها بخشی از دلتنگی هایی است که تا شاید کارمندان بنیاد شهید و امورایثارگران با جانبازان و خانواده شهدا بعنوان ارباب و رجوع نگاه و برخورد نکنند بلکه آنها صاحب خانه هستند و اینها کارمندان و خدمتگذاران این قشرهستند.

البته بنیاد شهید و امورایثارگران خدماتی نیز ازجمله تامین و پرداخت هزینه تحصیلی فرزندان ایثارگران بالای 25درصد و خانواده شهیدان را انجام می دهد .

اما خدمات رسانی بهداشت و درمان با مشکلات مواجه است که اعلام آن موجب ننگ و تنفر است.

به امید روزی که دیگر شاهد نباشیم جانبازی که سه سال است به دلیل اینکه نمی تواند پول پیش مستاجر خانه اجاره رفته اش را بدهد نمی تواند صاحب خانه حقیقی بشود و می گوید راهی غیر از فروش برایش باقی نمانده است

/ 0 نظر / 33 بازدید