نامه هنرمندانه دبیرانجمن نویسندگان و شاعران ایران به محسن مخملباف

محسن مخملباف حَمّالة الحطبِ سینماهای هر جایی غرب
دبیر انجمن نویسندگان و شاعران سراسر کشور در اعتراض به نامه محسن مخلباف در هتاکی به مقدسات نظام جوابیه ایی را با عنوان "عروسی بدان" نوشته است.

به گزارش روز سه شنبه جیرفت سی تی ه نقل از ایرنا، ناصر عزیز خانی دبیر انحمن نویسندگان و شاعران سراسر کشور در اعتراض به نامه محسن مخبلباف و هتک خرمت به مقدسات ایران اسلامی نوشت: نامه‌ات را با انشای بسیار بد و با صدای خودت که بدتر از نوشته‌ات بود از حلقوم آمریکای وحشی شنیدم.
فکر می‌کردم به قول خودت مبارزی چون تو که با شاه جنگیده است و دم از شناخت یزید و خولی و شمر و ... می‌زند باید فحش نامه‌ای علیه آمریکا در محکومیت کشتار شیعیان یمن می‌نوشت و از حنجرة مظلومان فلسطین و غزه برای جهانیان می‌خواند اما نامه‌ات را علیه ایران اسلامی شنیدم.
من تو را می‌شناسم تو را قبل از توبه نصوح و باغ بلور و عروسی خوبان و دستفروش و سفرقندهار و ... تو را حتی قبل از اینکه خودت، خودت را به عنوان تخم عرق معرفی کرده باشی من تو را خوب می‌شناسم تو حتی تخم عرق نیستی زیرا در این طایفه از قدیم گفته‌اند مستی و راستی تو با آبروی مستان و راستان بازی نکن.
نامه ات را خواندم و شنیدم. همسرم با شنیدن صدای تو و نامه‌ات گریست. می‌خواستم جوابی ننویسم اما به پاس عاشورا و گریه همسرم و خیلی گریه های دیگر چند کلمه از من بشنو.
کارآگاه شده‌ای دنبال قاتل منتظری می‌گردی؟ پلیس مخفی غربی؟ یک جانی دالر بساز؟ کوجکی فراهم کن؟ آریون سایدی فیلم کن؟ از تو بر می‌آید؟ تو خودت هم می‌توانی لی می‌ جرز شوی و از بلندترین ساختمان غرب بپری در قم و قاتلش را پیدا کنی می‌توانی در این پرواز سگی به نام جو هم به همراه داشته باشی تو پر ازحقه‌های سینمایی هستی جایزه‌های بی‌ریشة‌غرب به فحشای تو به مبارک باد یزیدیان می‌رسد. چرا نتوانی؟ از شاه می‌گویی و مبارزه با آن دمت گرم و سرت خوش‌باد.
لاف در غریبی تیز در بازار مسگرهاست. تیغت تیز باد! هر که نداند فکر می‌کند زندانها کشیده‌ای، گلوله ها خورده‌ای و نداند که شاه چه حال های به تو داده است و نداند که آبروی انقلابی‌ات را از کجا آورده‌ای، ایران اسلامی هنوز آنقدر بی‌حافظه نشده‌است که زندانی کشیده‌های ستم شاهی را نشناسد. غیب گو شده‌ای این تحفه را از کدام هند آورده‌ای پیش بینی می‌کنی چراغ قوه به دست دانشجو می‌دهی؟
تخم عرق و شیشه بازی! تو چه زود بزرگ شدی و چه زودتر کوچک و عاشورای امسال چقدر ناچیز و بی همه چیز و ... چیزهای دیگر! آیا این آخرین رنگ توست یا هنوز هم رنگ های دیگری در حقهّ‌ات هست؟ هست یا نیست، برای من آخرین رنگ بود که بالاتر از سیاهی لباس‌های عزاداران عاشورای حسینی رنگی نیست رنگی که تو آن را به بازی خواستی بگیری!
می‌دانی که عرق خوران درست ماه محرم تعطیل بودند. دم شما گرم عاشورای امسال شرابخواری در کاخ یزید و پیمانه به پیمانه ابن زیاد زدن و این بدمستی ها ... نه! تو تخم عرق نیستی تو بی تخمه و ترکه‌ای.
این را عاشورای امسال خودت جار زدی تو با همه مبارزه کرده‌ای غیر از خودت و این در طول تاریخ ویژگی همة هنربندان بی تخم و ترکه بوده است آنها که با همه و در هر زمان مبارزه می‌کنند الّا با نفس خود اصلاً جهان را همین جماعت به هم ریخته است.
شاید تو از آن عجین کرده‌هایی هستی که هرجا هرکس با هرکس درگیر است تو هم آنجایی به زبان ساده‌تر هرکجا آش است مخملباف فراش است.
حرف آخر اینکه از خودت ناراضی هستی حرف درستی است ما هم از تو ناراضی بودیم و امروز آن طرف ناراضی بودن تو را نمی‌بینیم که راضی باشیم یا راضی نباشیم.
جل و پلاست را جمع کن، خجالت بکش، آمریکا کشوری نیست که تو آن را نشناسی با توسل به رادیوهای بیگانه به هیچ جا نمی‌رسی که نرسیده‌ای... و تو ... تو حتی لیاقت فحش را هم نداری.انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کدر 866368
  آیا با فحش و فش دادن و ... کارها درست می شود ؟ ما که نمی دانیم نامبرده چه نامه ای نوشته تا به قضاوت بنیشینیم. اما هرچه هست اگر از روز اول و طبق یک برنامه حساب شده عده ای مشکل ساز با نامبرده درگیر نمی شدند و ائمه جمعه و جماعات در خطابه های خود علیه فیلم های نادیده آن سخنرانی نمی کردند امروز شاهد این همه بلوا و آشوب ناشی از وجود او در آن طرف آبهای نیلگون خلیج فارس که محل مناسبی برای شنای بعضی از کشتی های غول پیکر بعضی های هیچی ندار دیروزی و همه چیز دار امروزی شده نمی شد.
  بنده ضمن مخالفت هر گونه فحش و فحاشی دنبال حقیقت هستم . بهتر بود بعنوان دبیر انجمن نویسندگان و شاعران نقدی بر این نامه می نوشتید تا خوانندگان عزیز ما بهتر و یشتر روشن تر می شدند تا اینکه بگویی تو لیافت فحش هم نداری؟ مگر شما آدم فحاشی هستی که از اینگونه ادبیات ها در نوشته هایت استفاده می کنی . کاری که ما دیروز با مخملباف کردیم امروز داریم با دیگرانی می کنیم که قابل جذب هستند.
  کتاب جاذبه و دافعه مولایمان حضرت علی بین ابی طالب را مطالعه بفرمایید. و سخنان اخیر مقام معظم رهبری که جانم فدایش باد. آن را نیز بار دیگر ببینید و بشنوید. خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنودباشی و ما رستگار. خدایا کمک کن تا خانواده شهدا همیشه دلشاد باشند . کرد شبستری گیلانی.
/ 0 نظر / 5 بازدید