دکتر احمدی نژاد: جشن نوروز هر سال به میزبانی یک کشور برگزار شود

پیشنهاد احمدی‌نژاد در جشن نوروز:
جشن نوروز همه ساله و به میزبانی یک کشور برگزار شود

در گزارش جیرفت سی تی به نقل از خبرگزاری فارس آمده است ، رئیس جمهور کشورمان در جشن نوروز 89 پیشنهاد کرد  جشن سالانه نوروز همه ساله و به میزبانی یک کشور برگزار شود.


 رئیس جمهور کشورمان که صبح امروز شنبه در جشن جهانی نوروز که در مجموعه سعدآباد و با حضور روسای جمهور کشورهای عراق، تاجیکستان، ترکمنستان و افغانستان در تهران برگزار شد با بیان اینکه نوروز موجب بالندگی ملت هاست، اظهار داشت: نوروز به انسان‌ها امید می‌بخشد و آنها را به تکاپوی رشد و کمال دعوت می‌کند.  

وی افزود: نوروز به انسان‌ها اصالت می‌دهد و به آنها زندگی مجدد هدیه می‌کند چرا که نوروز سرشار از ارزش‌ها و پاسداشت اخلاق انسانی است. 
  وی با بیان اینکه نوروز موجب تقویت و تکریم روابط عاطفی و اجتماعی انسان‌ها در کانون خانواده می‌شود، گفت: اینکه نوروز موجب تقویت همنوعان و تقویت رابطه عاطفی و اجتماعی انسان‌ها می‌شود یکی از اندک مزیت‌های نوروز است.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه نوروز پیام بالاتر و والاتری دارد و آن هم عبور از سختی‌هاست، تصریح کرد: نوروز سرشار از عشق، محبت، صلح، دوستی و عدالت است و استمرار نوروز در طول تاریخ حکایت از پیوند مستحکم آن و زیبایی، دوستی و کمال‌جویی انسان‌ها دارد.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه نوروز بر یگانه پرستی و احترام به انسان‌ها بنا شده است، گفت: نوروز موجب ارتقا فرهنگی ملت‌ها بوده و یکی از زیباترین جلوه مشترک تمدن‌‌های اصلی و تاریخ ساز بشری است.
وی در ادامه از حضور مسئولان کشورهای خارجی در این جشن ابراز خرسندی کرد و بیان داشت: باعث خوشحالی است که در پرتو همکاری جمعی نوروز جهانی شد و بهره‌برداری از نوروز از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد، یونسکو و سازمان اقتصادی اکو مورد تأکید قرار گرفته است.
احمدی‌نژاد در ادامه با بیان اینکه ملت‌ها در نوروز از جمله در افریقا، شبه قاره هند و سایرین به هم نزدیک می‌شوند، گفت: بدون تردید این اقدام ملت ها در نوروز به صلح و برابری کمک خواهد کرد.
احمدی‌نژاد در پایان پیشنهاد داد که جشن نوروز همه سالها و به میزبانی یکی از کشورها برگزار شود.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 5 بازدید