کلارک: آمریکا می خواست پنج کشورمسلمان را اشغال کند

 آمریکا قرابود ایران و پنج کشور دیگر را اشغال کند

فرمانده سابق آمریکایی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (‌ناتو )‌ در برنامه تلویزیونی گفت، آمریکا در سال 2001میلادی تصمیم به حمله به عراق ، سوریه ، لبنان ، لیبی ، سومالی ، سودان و ایران گرفت و قرار بود طی پنج سال این کشورها را اشغال کند. 

 وسلی کلارک که  در سال 2004 میلادی فرمانده ناتو بود؛  در برنامه ای  تلویزیونی گفته بود :« حدود ده روز پس از حوادث یازده سپتامبر  ( سال 2001میلادی) به  پنتاگون رفتم . پس از آنکه با دونالد رامسفلد ( وزیر دفاع وقت ) و پل ولفوویتس  معاون وی دیدار کردم به طبقه پایین آمدم تا با  برخی از کسانی که تحت امر من بودند ملاقات کنم .

 یکی از ژنرالها مرا صدا کرد و گفت سرورم تو باید بیایی و با من برای مدتی صحبت کنی . به او گفتم اما تو کار داری ؟ گفت نه. ما تصمیم جنگ با عراق را گرفته ایم . این حرف برای حدود بیستم سپتامبر آن سال ( سال 2001میلادی ) است

به او گفتم ما با عراق بجنگیم !؟ برای چه ؟ گفت نمی دانم ( خنده حاضران در استودیوی تلویزیون ) .سپس او ( ژنرال آمریکایی) به من گفت :گمان می کنم آنها  ( تصمیم گیران جنگ ) کاری به جز این ندارند .

 به او ( ژنرال ) گفتم هیچ دلیل  و مدرکی پیدا کرده اید که نشان دهد بین او (صدام )‌ و القاعده ارتباط وجود دارد ؟ گفت نه . هیچ مطلب جدیدی در این خصوص وجود ندارد».

کلارک افزود: این شخص( ژنرال ) گفت « اما آنها به سادگی تصمیم   حمله به عراق را گرفته‌اند . این شخص سپس به من گفت اما گمان می کنم ما نمی دانیم با تروریسم چه می کنیم ولی نیروی نظامی قدرتمندی داریم و می توانیم نظامها را سرنگون کنیم . این شخص سپس گفت گمان می کنم تنها ابزار ما قدرت نظامی است که به مثابه چکش است و هر مشکلی نیز باید همانند یک میخ به نظر برسد و با این چکش حل شود».

کلارک گفت :« پس از چند هفته به دیدگاه این شخص فکر کردم در آن زمان ما بمباران هوایی در افغانستان را آغاز کرده بودیم . به این شخص گفتم آیا همچنان تصمیم ما برای حمله به عراق به قوت خود باقی است ؟ او گفت حتی بدتر از این !

 سپس در دفترش خم شد و یادداشتی را برداشت و گفت: من همین الان این یادداشت را از دفتر وزیر دفاع در طبقه بالا دریافت کردم. سپس گفت این یاداشت چگونگی اشغال هفت کشور را طی پنج سال تشریح کرده است.ما با اشغال عراق آغاز می کنیم تا نوبت به سوریه ، لبنان ، لیبی ، سومالی ، سودان و ایران برسد».

مجری پرسید امکان دارد یک بار دیگر نام این کشورها را تکرار کنی ؟

کلارک بار دیگر نام کشورها را تکرار کرد.

خبرنگار جیرفت سی می گوید: مگر ایران یک لانه گنجشکی است که گربه ای به نام آمریکا بخواهد به آن حمله کند. جمهوری اسلامی ایران کشوری قوی، مقتدر و نظامی مردمی است که تنها با اتکال به خداوند متعال و دارابودن مذهب شیعه و متمسک به اهل بیت رسول الله ثابت کرده اند که همیشه در برابر  متجاوزین  ایستادگی کرده اند و هشت سال دفاع مقدس و حمایت علنی و پولی و جانی 41کشور از صدام بعثی را جهانیان هرگز فراموش نمی کنند که چگونه صدام نیست و نابود شد.

 اما با وجود ورود عمو سام به آبهای خلیج فارس و درگیری آمریکا با نیروهای ایرانی و استفاده عراق از هواپیمایای اجاره به شرط تملیک اروپایی ها و بمب های شیمیایی اهدایی غرب هرگز نتوانست مردم غیرتمند عاشورایی ایران را از پای در بیاورد و گذشت زمان نشان داده که ایران بعنوان کشور مقتدر هیچگاه زیر بار ظلم و زور زورگویان نخواهد رفت.

 

/ 0 نظر / 35 بازدید