تیم مذاکره کننده دلیرانه از حقوق مردم دفاع می کند

تیم مذاکره کننده دلیرانه نه دلواپسانه از حقوق ملت ایران دفاع می کند

 معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، رویکرد دولت تدبیر و امید را تعامل با دنیا دانست و گفت: تیم مذاکرات کشورمان دلیرانه و نه دلواپسانه از حق و حقوق ملت ایران دفاع می کنند و دراین راه به دعای خیر مردم نیاز دارند.

 محمد باقر نوبخت که به سنندج مرکز استان کردستان سفر کرده با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید از موضع اقتدار و عزت در مذاکرات با قدرت های دنیا مذاکره می کند، افزود: باید از سربازان رشید کشورمان در تیم هسته ای، دفاع کنیم تا بتوانند مقتدرانه از مواضع و حقوق ملت ایران دفاع کنند.

 وی با تشبیه دوران جنگ تحمیلی و مذاکرات کنونی وبیان اینکه  در طول  دوران جنگ بسیاری از کشورهای دنیا در پشت صحنه با حمایت های همه جانبه از رژیم بعثی علیه کشورمان ایستاده بودند اظهار کرد: اما در موضوع هسته ای هم اکنون بطور آشکار شش قدرت دنیا رور در روی ما ایستاده اند و ما هم یک سرسوزن از حق و حقوق ملت ایران عقب نمی نشینیم.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه دولت به دنبال احقاق حقوق ملت است و در این راه تا آخر ایستاده است، افزود: عده ای به جای حمایت،  دولت را (درداخل کشور) هو می کنند.

وی گفت: باید از دولت دفاع کرد تا بتوانیم حقوق ملت را بگیریم و دستمان برای اعطای امکانات و اعتبارات باز شود.

نوبخت با اشاره به اینکه دولت خود را برای تحریم نیز آماده کرده است، گفت: دولت برنامه اقتصاد مقاومتی را برای این مواقع آماده کرده است.

وی با اشاره به اینکه در افق 1404 ایران باید کشور اول منطقه باشد، گفت: تنها  با تعامل سازنده با جهان به این جایگاه می رسیم.

 خبرنگار جیرفت سی تی از دلواپسان می خواهد که به این بخش از خبر معاون رئیس جمهوری بیشتر توجه کنند:

وی با اشاره به اینکه برنامه پنجم توسعه در نیل به اهداف موفق نبود، گفت: باید رشد سالانه اقتصادی کشور هشت درصد بود که متاسفانه در چند سال اخیر منفی بود و دولت تدبیر و امید اکنون به دنبال خارج کردن کشور از وضعیت رکود است.

به گفته وی باید در برنامه ششم توسعه این عقب ماندگی و خسارات بخش اقتصادی را ( شما بخوانید برجای مانده از هشت سال ریاست نابخردان بر بخشهای مختلف )جبران کنیم.

وی با اشاره به اینکه کشور ما از سال 57 تا 67 فاقد برنامه بود، گفت: از سال 69 تاکنون نیز پنج برنامه در کشور اجرا شده که اکنون مسوولان کردستان از نابرابری های موجود در این  استان شکایت دارند و این برنامه ها نتوانسته فاصله کردستان را با سایر استان ها کم کند.

نوبخت با اشاره به اینکه اولویت دولت در تدوین برنامه ششم توسعه، پرداختن به توازن منطقه ای است، گفت: در جایی که شاخص ها عقب است کمک می کنیم.

وی از شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان خواست نقشه راه برای توسعه کردستان را در برنامه ششم توسعه آماده کنند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دولت به دنبال توسعه استان است و به این منظور در استان تشکیل جلسه داده ایم، گفت: برای توسعه و پیشرفت، امروز نیاز به برنامه داریم و باید بدانیم بر اساس چه برنامه ای می خواهیم کردستان را به توسعه برسانیم.

نوبخت خطاب به مسوولان استان کردستان افزود: برای سال 93 باید برنامه ای یکساله تدوین کنید و از سال آینده نیز برنامه پنج ساله ششم توسعه را تدوین و در قالب آن حرکت کنید.

وی با اشاره به اینکه دولت نگاه ویژه ای به کردستان دارد، گفت: اعتباراتی مضاف بر اعتبارات استان به کردستان اختصاص می دهیم و آن را عادلانه می دانیم و دفاع هم می کنیم.

 جیرفت سی تی برای مطلب تاکید دارد: هرجا کرد است ایران نیز همان جاست.

/ 0 نظر / 25 بازدید