توقعی که از حضرت آیت الله نعیم آبادی دارم

  حضرت آیت الله غلامعلی نعیم آبادی

از جنابعالی توقع داشتم بعنوان یک عالم دینی همیشه و مثل همیشه قبل از اینکه وارد موضوعی بشوید به درستی در مورد آن اطلاعات لازم را کسب کنید و بعد از مهم ترین تریبون این استان که همان نماز جمعه است مطرح کنید.

شما در خطبه اول در خصوص شبهات مطرح شده در باب خمس گفتید که" عامه مردم از روی غفلت و نادانسته با بیان مطالبی بر زبان جاری می کنند که تیشه به ریشه خود می زنند".

دراین جا خود به خود بحث خواص و عوام به فکر هر شنونده ای وارد و جاری می شود. و همینطور است و شما صحیح می فرمایید.

اما این نمی شود که هرجا به نفع باشد بگوییم مردم و هرجا که نباشد بگوییم که عوام از روز غفلت تیشه به ریشه خود می زنند.

جناب آقای نعیم آبادی به نقل از رئیس جمهوری بعنوان شخص اول اجرایی کشور (رئیس قوه مجریه) بیان کردید که واگذاری آلومینیوم المهدی از پاک ترین و قانونی ترین واگذاری های صورت گرفته بوده است.

اگر چنین است که هم هست پس چرا باز اصرار دارید و از رئیس جمهوری می خواهید" قضیه الومینیوم را بار دیگر بررسی کنند.

متاسفانه از سخنان جنابعالی می توان اینطور استنباط کرد که ممکن است برای شما، مجلس و دولت اصل نباشد درحالیکه حضرت امام (ره) فرموده اند: مجلس (شورای اسلامی) در راس اموراست.

از طرفی سخنان جنابعالی به طوری نفی کننده تلاشهای زیاد مدیران این مملکت است که بارها گفته اند آلومینیوم هرمزگان قانونی واگذار شده است.

بگذریم، اما این را به نقل از شماری از مدیران سابق (مومن و انقلابی و فهیم) و حتی فعلی هرمزگان بگویم که می گویند: در گذشته اینجا یعنی آلومینیوم به مرکزی برای سوء استفاده برخی تبدیل شده بود که با واگذاری آن جلوی آن کج روی ها و هزینه های گزاف گرفته شد و هستند افرادی که از واگذاری آن ناراضی باشند و دائم با دادن نشانی های غلط آنرا زیر سووال می برند تا بلکه نیتی که دارند آنرا عملی کنند.

 یکی از مدیران مومن و دیندار و پاکدست می گوید: هستند افرادی که از آلومینیوم چک پرداخت نشده چند ده میلیونی دارند اما پس از واگذاری دنبال آن نیستند و این می تواند نشان دهنده بسیاری از مسائل باشد." که جای آن دراین مطلب نیست.

 لذا ازجنابعالی بعنوان یک عالم دینی و نویسنده و مولف بیش از 60جلد کتاب ازجمله کج روی خواص در زمان ائمه اطهار این انتظار می رود زمانی که (به گفته خودتان) مجلس اعلام کرده واگذاری آلومینیوم برطبق قانون و مصوبه  و اجرای آن توسط دولت صورت گرفته دیگر با نام بردن از (اینکه مردم می گویند)مردم مشکلی بر مشکلات دولت تدبیر و امید نیفزایید.

حداقل اینکه هم اکنون کارگران، کارشناسان و مدیران بخش های مختلف آلومینیوم هرمزگان بیش از گذشته و در کمال آرامش مشغول به فعالیت هستند و این ارزان بدست نیامده زیرا بیش از 2و نیم سال شاهد بودیم عده ای (پیش کرده یا نکرده) با حضورمقابل ساختمان استانداری و حتی نمازجمعه بدون کمترین مدرک قانونی مطالبی را مطرح می کردند که همه آنها را از زبان برخی انگشت شمار قبلا شنیده بودیم که معلوم بود احتمالا هدایت کننده اصلی آنها چه کسانی بودند.

یادتان نرفته است که حتی همین افراد با شعار دادن سعی داشتند مهم ترین سنگر یعنی نماز جمعه را نیز قاطی مسائل کنند که با دوراندیشی حضرتعالی نتوانستند و تا جایی پیش رفتند که اعلامیه و شب نامه نیز پخش کردند.

این درست نیست باردیگربا گذشت بیش از چهارسال از این واگذاری بعنوان معضلی در استان هرمزگان نام برده شود آن هم از زبان شما بعنوان نماینده ولی فقیه که عمل به قانون و نشر آن در جامعه باید سرلوحه کارها و فعالیت هایتان باشد با بیان اینکه ارتباط عاطفی هم( با آنها) ندارید بخواهید از رئیس جمهوری که قضیه را باردیگر بررسی کند.

چرا از رئیس جمهوری نخواستید که در خصوص راه اندازی مجدد فولاد جنوب واقع درمنطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اقدامی بعمل آورد تا بلکه 300کارگر ازکار بیکارشده ای که هنوز طلب های چندین و چند ماهه آنها پرداخت نشده فکری کند.

آقای نعیم آبادی کارخانه فولاد جنوب (بعنوان اولین کار مشترک شیعیان هندوستان و ایران) به دلیل بدهی به بانک ملت اوایل سال جاری تعطیل شد و با وجود اینکه دهها کارگر آن به استانداری مراجعه کردند اما متاسفانه صدای آنها را کسی نشنید و مظلومانه و با اینکه هنوز دستمزد آنها و حق بیمه سالانه شان پرداخت نشده هریک بیکار در گوشه و کنار شهر بندرعباس سر در لاک خود برده اند و به جان من و شما دعای خیر!می کنند. که نوش جانمان باشد و گوارای زبان قاصر آنها که در نظام جمهوری اسلامی باید اینطور شاهد عدالت باشند.

همان موقع جادری استاندار وقت خطاب به کارگران بیکارشده که کارخانه محل کارشان به دلیل برخی بی تدبیری های مسوولان  سازمان صنعت معدن و تجارت و منطقه ویژه خلیج فارس و کارگروههای بیکار تعطیل شده بود گفته بود: شما بگویید من چکار کنم.

باید بگویم که این "شما بگویید" متاسفانه به همتی نیز سرایت کرده و همتی دراین سفر نگفت که چه تدبیری برای بازگشت 300کارگر با تجربه بیکارشده  به کار و رونق کارخانه دوباره فولاد جنوب بعنوان اولین واحد فولادی استان هرمزگان اندیشیده است.

مگر کارگان این کارخانه از مردم نیستند که هریک از آنها بین حداقل 4و حداکثر 50میلیون تومان طلب کار هستند و بین یک تا 2سال نیز حق بیمه آنها واریز نشده است.

مردم اینها را می گویند اما نشانی غلط دادن به نقل از مردم چیزی است که این روزها باب شده است.

تا جایی که حاج بابایی نماینده مردم همدان از مجری برنامه فوتبالی 90 در مقابل یکی از خواسته های به حق پیش کسوتان که چه با تیم پاس قهرمان باشگاههای آسیا کردید و چه بر سر آن آوردید که به دسته 3سقوط کرده اینطورگفت:

آقای فردوسی پور شما باید از مردم همدان عذرخواهی بکنید و فردوسی پور نیز بیان داشت: من از اینکه شما تیم لیگ برتری پاس را با نامه نگاری به احمدی نژاد به همدان بردید و بدون ادامه و استمرار حمایت باعث شدید به دسته سوم سقوط کند از طرف پیشکسوتان و بزرگان و هواداران میلیونی این تیم از شما عذرخواهی می کنم.

این هم شد یک عذرخواهی که دلیل اصلی آن آقای حاج بابایی نماینده مردم همدان بود که فردوسی پور از او سووال کرد شما که دلتان برای مردم می سوزد چرا از رئیس دولت وقت یعنی احمدی نژاد نخواستند که به تیم اکباتان همدان کمک کند تا با امکانات لازم و استفاده از بازیکنان به نام خودش را به لیگ برتر فوتبال کشور برساند.

بیچاره مردم که این روزها همه از آنها مایه می گذارند و برخی جاها نیز از آنها اینگونه ( عامه مردم ازروی غفلت و ناندانسته تیشه به ریشه خود می زنند)(خطبه های نمازجمعه امروز11اسفند) نام می برند.

اما بنده شما را بعنوان یکی از ائمه جمعه مسلط که دارای تالیفات مختلفی هستید و پاسدار حق و حقوق مردم می شناسم و به همین دلیل نیز قلم فرسایی کردم و این نشان از دلسوزی من نسبت به عالمان دینی است. پابرجا و پایدار باشد نظام جمهوری اسلامی و مردیم ایران زمین که به گفته بنیانگذارجمهوری اسلامی تاریخ اسلام نظیر چنین مردمی در زمینه دینداری و عمل به دین سراغ ندارد.

/ 0 نظر / 29 بازدید