جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱٦ تیر ۱۳۸۸

اخطار شدید رهبر معظم انقلاب به دولت های غربی/ مراقب رفتار خصمانه خودباشید
در خجسته سالروز میلاد مولی الموحدین علی ابن ابیطالب (ع)، حسینیه امام خمینی (ره) امروز صحنه جلوه های زیبایی از عشق و شور ایمانی هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم از سراسر کشور بود که با ذکر یا علی به مقام ولایت ابراز ارادت کردند.

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به اهتمام ویژه حضرت علی (ع) برای استقرار عدالت و حفظ وحدت در جامعه اسلامی، مهمترین نیاز کنونی دنیای اسلام و به ویژه ملت ایران را اتحاد کلمه و هوشیاری در قبال توطئه دشمنان برای ایجاد اختلاف دانستند و ضمن اخطار شدید به سران برخی دولت های غربی در خصوص واکنش ملت و دولت ایران به دخالت های آشکار آنان در قضایای اخیر تاکید کردند: شکرگزاری حرکت عظیم و با شکوه ملت ایران در 22 خرداد و حضور نزدیک به 40 میلیونی مردم در پای صندوق های رای، حفظ وحدت، مهربانی، نگاه مشفقانه، نشاط و تداوم حرکت انقلابی در میان مردم و نخبگان و اشتباه نگرفتن دوست و دشمن است.
ایشان با اشاره به نقش اسلام و انقلاب اسلامی در اتحاد و یکپارچگی ملت ایران، لزوم حفظ وحدت و همدلی را یادآور شدند و تاکید کردند: انتخابات پرشور 22 خرداد که با مشارکت بی نظیر 85 درصدی مردم همراه بود، نشان داد که انقلاب اسلامی بعد از گذشت 30 سال توانایی این گونه به صحنه آوردن مردم را دارد، بنابراین دشمنان دست بکار شدند تا میان مردم ایجاد اختلاف کنند که تا حدی هم موفق شدند، ولی ملت باید این توطئه را خنثی کند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به به سیاست روشن نظام جمهوری اسلامی که رقابت نامزدهای ریاست جمهوری را رقابتی درون خانوادگی می داند، افزودند: گاهی ممکن است این رقابت داخل خانواده به عصبانیت هم کشیده شود، اما این مساله ربطی به بیگانگان ندارد.
حضرت آیت الله خامنه ای هدف دشمنان از ورود به مسایل داخلی کشور را ایجاد اختلاف و دودستگی دانستند و خاطر نشان کردند: برخی از سران کشورهای غربی در سطح رییس جمهوری، نخست وزیر و وزیر خارجه، در مسایل داخلی ملت ایران که به آنها ارتباطی نداشت، صراحتا دخالت کردند و بعد هم گفتند که در مسایل ایران دخالت نمی کنند، در حالی که آنها ضمن تشویق به اغتشاش گری، مردم ایران را اغتشاش گر معرفی کردند.
ایشان با تاکید به اینکه اغتشاش گر همان عده معدودی هستند که از بودجه تصویب شده برخی دولت های غربی استفاده می کنند، افزودند: اینکه عده ای نامزد مورد نظرشان رای نیاورد و احساس افسردگی و ناراحتی کنند، طبیعی است و معنای این مساله، اغتشاش گری نیست، زیرا بر اساس نتیجه انتخابات، اکثریت و اقلیتی در کشور است و قواعدی وجود دارد، بنابراین معرفی مردم ایران در رسانه های آمریکایی و اروپایی تحت سلطه صهیونیست ها به عنوان اغتشاش گر، اهانت به ملت است.
رهبر انقلاب اسلامی با اخطار شدید به سران برخی دولت های غربی تاکید کردند: این دولت ها باید مراقب اظهارات و رفتار خصمانه خود باشند، زیرا ملت ایران عکس العمل نشان خواهد داد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ما اظهارات و رفتارهای مداخله جویانه این دولت ها را محاسبه خواهیم کرد و قطعا در آینده روابط جمهوری اسلامی ایران با آنها تاثیر منفی خواهد داشت.
ایشان ملت ایران را ملتی مقتدر و نظام اسلامی را ریشه دار و تثبیت شده دانستند و تاکید کردند: اگر مسوولین جمهوری اسلامی با یکدیگر اختلافاتی هم داشته باشند، در ایستادگی در مقابل دشمن و در حفظ استقلال کشور با یکدیگر یک کلام هستند و دشمن بداند که نخواهد توانست میان ملت ایران انشقاق ایجاد کند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: همه سران کشورهای استکباری بدانند، هنگامی که پای دشمنان به میان بیاید، ملت ایران با وجود برخی اختلاف سلیقه ها، در مقابل دشمنان متحد و مشتی واحد علیه آنها می شوند.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری تجربه 30 ساله ملت ایران از دشمنی ها و توطئه های بیگانگان، خطاب به برخی کشورهای غربی افزودند: تصور نکنید که اگر شما از یک جریانی به خیال خود دفاع کردید و یا اسم برخی افراد را آوردید، آن جریان به شما متمایل خواهد شد. ابدا چنین اتفاقی نخواهد افتاد، زیرا دروغ گویی شما برای ملت ایران آشکار است و آنان می دانند که هدف شما ایجاد بدبینی میان مردم و نخبگان و ادامه کینه ورزی نسبت به نظام اسلامی است.
ایشان با تاکید به اینکه آرزو و خواب آشفته و باطل برخی کشورهای استکباری، از بین رفتن نظام اسلامی مستقل و مقاوم در مقابل زورگویی های آنها است، خاطر نشان کردند: حمایت دولت های غربی از برخی افراد و یا مخالفت آنها با برخی دیگر، همه فریب است زیرا از نظر آنها هر کسی که به نظام اسلامی، قانون اساسی و آرمان های ملت ایران پایبند باشد، دشمن است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: 30 سال تجربه ایستادگی نظام اسلامی و تودهنی ملت ایران به سران زورگو و متجاوز، هنوز برخی کشورهای غربی را بیدار نکرده است و همچنان به این کشور و ملت طمع دارند در حالی که آنها اشتباه می کنند و نتیجه این اشتباه خود را خواهند دید.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به برخی دنباله های دستگاه های تبلیغاتی مخرب و معاند با نظام جمهوری اسلامی افزودند: چنین دنباله هایی همواره در سال های گذشته نیز وجود داشته اند، اما این افراد بدانند که دشمنان و گرگ های درنده، از این دنباله ها تا آنجا که منافع شان اقتضاء کند، استفاده و بعد این افراد را همچون دستمالی به گوشه ای پرت خواهند کرد.
ایشان، حفظ هوشیاری و شناخت صحیح دوست و دشمن را یادآور شدند و تاکید کردند: این معدود دنباله های فریب خورده، علامت های غلطی می دهند که دشمنان نیز فریب این علامت ها را می خورند، اما مردم و نخبگان و همه جناح ها باید مراقب باشند تا دوست و دشمن را اشتباه نگیرند و رفتاری را که باید با دشمن داشته باشند، با دوست انجام ندهند.
رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر لزوم جدا کردن حساب اخلال گران به امنیت مردم از سایر افراد، افزودند: نظام اسلامی بر اساس وظیفه خود با کسانی که زندگی و آسایش مردم را به هم می زنند و جوان ها را تهدید می کنند، برخورد خواهد کرد، اما مبادا دشمن را با دوست اشتباه بگیریم و دوست را به خاطر یک خطا، دشمن به حساب بیاوریم.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان کردند: از آن طرف عده ای هم، باید مراقب باشند تا دشمن معاند را دوست تصور نکنند و فریب حرف های او را نخورند.
ایشان تاکید کردند:‌ هر فتنه ای، در مقابل حق و در مقابل ملتی هوشیار از بین خواهد رفت و به لطف خداوند فتنه هایی که دشمن در قضایای اخیر به آنها امید بسته بود، تمام شد.
رهبر انقلاب اسلامی با تاکید به این که آنچه بعد از پایان فتنه و گرد و غبارهای ناشی از آن باقی می ماند، متن و اصل قضیه است، خاطر نشان کردند:‌ حقیقت اصیل و ماندگار، همان انتخابات پرشکوه و با حضور نزدیک به 40 میلیون نفر از ملت ایران و ابراز اعتماد آنان به نظام اسلامی بعد از گذشت 30 سال و انتخاب یک رییس جمهوری با بیش از 24 میلیون رای است.
حضرت آیت الله خامنه ای لزوم شکرگزاری و قدرشناسی این نعمت بزرگ را از جانب مسوولان و همچنین مردم یادآور شدند و افزودند: وظیفه مسوولان و رییس جمهوری منتخب در برابر این اقبال مردمی، خدمت کامل و جامع برای حل مشکلات مردم و تلاش به منظور پیشبرد کشور و حفظ اتحاد ملت بزرگ ایران است.
ایشان در خصوص وظیفه مردم نیز تاکید کردند: ملت ایران هم باید در جهت مخالف خواست دشمن که همان حفظ وحدت، هوشیاری، نگاه محبت آمیز و مشفقانه، نشاط و تداوم حرکت انقلابی است، حرکت کنند که قطعا موجب خرسندی حضرت ولی عصر (عج) خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه و مقام حضرت علی (ع) در نزد پیامبر اکرم (ص)، زندگی امیرالمومنین (ع) را الگوی عالی تربیت اسلامی و حاوی درس های فراوان برای سعادت و کمال امت اسلامی خواندند و افزودند: از جمله درس های زندگی آن امام عظیم الشان، حق طلبی ایشان برای استقرار عدالت و حفط وحدت در جامعه اسلامی است که در این راه مجاهدت ها و آزمون های دشواری را تحمل کردند و حتی در برخی موارد به خاطر مصالح اسلام از حق خود نیز چشم پوشی کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری مجدد تلاش دشمنان برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان و رودرو قرار دادن شیعه و سنی خاطر نشان کردند: دنیای اسلام با توجه به نیازها و اهداف بزرگ خود، امروز بیش از پیش نیازمند اتحاد کلمه است و اگر مسلمانان وحدت را حفظ کنند، دشمنان نخواهند توانست از ضعف آنان برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند.
در این دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم قضایی، ائمه جماعات تهران، بسیجیان و خانواده های معظم شهدا از شهرهای مشهد، اهواز، بوشهر، سنندج، ورامین، مهریز، انار، مبارکه، هرمز، نجف آباد، کاشان، اراک، شهرری و سبزوار حضور داشتند.واژه کلیدی :خامنه ای و واژه کلیدی :دول غربی و واژه کلیدی :دشمن