جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ روز ٧ تیر ۱۳۸۸

میرحسین موسوی خطاب به اعضای شورای نگهبان آورده است: همانگونه که در دو نامه قبلی اعلام گردید گستره تخلفات [...] انجام شده در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و موارد نقض قوانین از سوی دولت و وزارت کشور که بخشی از آن در نامه مورخ 28/3/88 رئیس سازمان بازرسی کل کشور مستند و وارد تشخیص داده شده به حدی است که منحصر‌کردن رسیدگی به شکایات مربوط به تخلفات انتخاباتی به بازشماری 10 درصد صندوق‌های رأی نمی‌تواند به جلب اعتماد و اطمینان مردم کمک کند و افکار عمومی را در خصوص نتایج اعلام شده اقناع نماید.
بر اساس آنچه که قبلا به آگاهی آن شورا رسید حجم تخلفات و اقدامات مغایر قانون در چهار بخش:
الف. فعالیت‌ها، تبلیغات انتخاباتی و اقدامات تا پیش از روز رای‌گیری
ب. عملیات اخذ رای و شمارش آرا
ج. جمع‌بندی و اعلام نتایج آرا
د. اقدامات پس از رای‌گیری و اعلام نتایج آرا
[...]به عنوان نمونه به برخی از اهم عناوین تخلفات و اقدامات مغایر قانون اشاره می‌شود که از مصادیق «تاثیر در نتیجه کلی انتخابات» موضوع تبصره ماده 33 قانون انتخابات ریاست جمهوری است [...] (تفصیل هر یک از این عناوین به پیوست ارسال می‌شود):
1. نقض صریح، گسترده و جسورانه ماده 68 قانون انتخابات و استفاده وسیع از امکانات دولتی و منابع عمومی و مداخله آشکار تعدادی از اعضای دولت، مدیران ارشد و استانداران و مدیران اجرایی به نفع نامزد خاص.
2. عدم رعایت بی‌طرفی از جانب صداوسیما و ایراد اتهامات اثبات نشده که بخشی از آنها از سوی دادستان کل کشور عمل مجرمانه تلقی شده است و نیز تبلیغ گسترده و جانبدارانه رسانه‌های متعلق به دولت (ایرنا، روزنامه‌های دولتی و سایت‌های خبری) به نفع نامزد خاص.
3. وقوع گسترده جرائم موضوع ماده 33 قانون انتخابات ریاست جمهوری در زمینه‌های زیر که مخالف نص صریح بندهای ماده مذکور اند:
• خرید رای از طریق توزیع سود سهام عدالت و پرداخت‌های نقدی به خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی و روستاییان و عشایر و نظایر آن.
• تهدید و تطمیع در امر انتخابات از طریق افراد وابسته به دولت و پرداخت وجوه نقد به اعضای شوراهای اسلامی و افراد ذی‌نفوذ و...
• عدم اطمینان از خالی بودن صندوق‌ها قبل از لاک و مهر و نیز گم شدن یا خارج شدن تعرفه‌ها و صندوق‌ها از شعب اخذ رای با توجه به عدم حضور ناظران و گزارش‌های واصله.
• عدم اخذ رای از بخش قابل توجهی از واجدین شرایط با محدود کردن زمان اخذ رای و تخلفات متعدد در روز رای‌گیری از قبیل مدیریت تعرفه‌ها و ایجاد کمبود تعرفه در شعب اخذ رای.
• تخلف در رای‌گیری که علیرغم چاپ بیش از 12 میلیون تعرفه اضافی و نیز چاپ حدود 5/2 میلیون (و به قولی بیشتر) تعرفه جدید بدون شماره سریال با مجوز یکی از اعضای شورای نگهبان در روز قبل از رای‌گیری، کمبود تعرفه در حوزه‌های اخذ رای را شاهد بودیم و بدون تردید با کنترل ته‌برگ‌های تعرفه‌ها با بانک اطلاعات ثبت‌احوال حجم عظیم آن قابل اثبات است و نیز تخلفات شمارش و تجمیع آرا.
• توصیه به رای دادن به نامزد مشخص توسط اعضای شعبه و ناظران و اساسا شکل‌گیری بخش قابل توجهی از شعب اخذ رای و ناظران شورای نگهبان از میان هواداران نامزد خاص.
• [...]
• ایجاد محدودیت‌های متعدد برای نمایندگان ناظر ستادهای نامزدها برای حضور در جلسات هیات‌های اجرایی، مراکز شمارش و تجمیع آرا و بخش قابل توجهی از شعب اخذ رای.
• قطع سرویس پیام کوتاه در روز رای‌گیری به عنوان ابزار پیش‌بینی شده برای نظارت بر شعب اخذ رای و انعکاس تخلفات از سوی ناظرین ستادهای اینجانب جهت پیگیری قانونی و قطع تلفن‌های همراه و ثابت کمیته صیانت از آرا در زمان تجمیع و اعلام نتایج.
4. طراحی سازوکاری غیرقابل نظارت و مغایر قانون برای تجمیع آرای شمارش شده و اعلام نتایج آرا به صورت مهندسی شده (آن هم در حالی که قبل از شروع اعلام نتایج از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور، نتایج انتخابات در سایت‌های وابسته به دولت، [...] و روزنامه کیهان درج شده بود.)
5. مداخله گسترده و غیرقانونی بخش‌هایی از نیروهای مسلح قبل و حین انتخابات که خلاف نص صریح نظر حضرت امام (ره) می‌باشد.
6. وجود بیش از 170 حوزه اخذ رای با میزان آرای ماخوذه بین 95 تا 140 درصد.
7. حمله به ستادهای انتخاباتی در شهرستان‌ها و تهران و پلمب ستاد مرکزی اینجانب و دستگیری رئیس و اعضای فعال آنکه موجب اخلال در گردآوری کامل اسناد و مدارک تخلفات انتخاباتی گردید.
که همه موارد فوق دال بر وجود تخلفات برنامه‌ریزی شده و سازمان‌یافته جدی در امر برگزاری انتخابات است. از آنجا که بنابر اعلام شورای نگهبان بخشی از تخلفات صورت گرفته در انتخابات دهم ریاست جمهوری بیرون از دایره صلاحیت بررسی آن شوراست و نیز بخش‌هایی از اعتراضات قانونی علاوه بر شخص وزیر کشور و عوامل و مجریان آن وزارتخانه متوجه نحوه عملکرد تعدادی از اعضای خود شورای نگهبان و تخطی آنها از ضوابط قانونی و نقض بی‌طرفی است، رسیدن به یک داوری منصفانه در این مورد اساسا نمی‌تواند [...] درحیطه هیأتی باشد که منتخب شورای نگهبان است، گذشته از اینکه برخی از افراد این هیات در این انتخابات موضع بی‌طرف نداشته‌اند و نسبت به نتایج آن پیش از بررسی، اعلام موضع کرده‌اند که این مساله به رفع ابهامات و اقناع افکار عمومی کمک نمی‌کند.
بنابراین اینجانب [...] پیشنهاد می‌کنم که موضوع به حکمیتی شرعی و قانونی و مستقل که مورد اتفاق نامزدها و حمایت آن دسته از حضرات آیات و مراجع عظام تقلید که حل‌وفصل موضوع را پیگیری نموده‌اند، باشد ارجاع داده شود.
میرحسین موسوی

این هم از ستاره دنباله دار : بستگی به این دارد که آیا باید دنبال اطلاعات بیشتری از ناسازا در مورد این ستاره باشیم یاخیر ؟ اما همه ستاره های دنباله دار می آیند و می روند این خبر را ایستگاه فضایی بین المللی نیز تایید کرده است.!
واژه کلیدی :میرحسین و واژه کلیدی :شورای نگهبان و واژه کلیدی :ستاره دنباله دار