جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز ٦ تیر ۱۳۸۸

برگی از تاریخ
هاشمی رفسنجانی:هدف دشمن ملکوک کردن انتخابات است
دفتر پژوهش و بررسیهای خبری:حجت الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی پس از وقایع 30 خرداد 60 در خطبه نماز جمعه مورخ 26/4/1360 اعلام کرد:هدف دشمن ملکوک کردن انتخابات و بیرون کردن مردم از صحنه است.

 

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه اطلاعات روز شنبه مورخ 27 تیر 60 ، حجت الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی ضمن اعلام این مطلب افزود:دشمن برای دلسرد کردن مردم وقتی انتخابات شروع شد چون می دانست که ایادی اش رای ندارند سعی کرد انتخابات را ملکوک کند.
لذا دیدید در انتخابات خبرگان و بعد قانون اساسی بوسیله همین گروه منافق که امروز چهره شان خوب شناخته شده به عنوان یک شعار انقلابی که انتخابات آزاد نیست درست شد اما علیرغم تحریم های بی ثمر ، مردم همچنان ماندند و رای دادند.
هاشمی رفسنجانی ادامه داد:متاسفانه در مراحل بعد کسانیکه مسئول بودند و بوق مسئولیت در اختیار داشتند اینها با گروههای منافق همصدا شدند و برای ملکوک کردن انتخابات و در حقیقت برای بیرون کردن مردم از صحنه و دلسرد کردن مردم داد و فریاد بلند کردند.
حجت الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی افزود:آن آقای بنی صدر همان دستگاه اجرایی که انتخابات ریاست جمهوری برگزار کرده بود را تائید می کرد اما همان دستگاه وقتی که انتخابات مجلس را برگزار می کرد ، بنی صدر گفت من قبول ندارم! این یعنی تناقض یک بام و دو هوا.
هاشمی رفسنجانی ادامه داد: ریشه اصلی این بود که به مردم بگویند این انتخابات بی معناست، رای شما درست نیست ، شما رای ندادید یا گول خوردید یا شکل دیگری ملکوک کنند.روی این قضیه خیلی کار کردند بیش از جریان معمولی کار کردند همه نیروهایشان را صرف کردند، خوشبختانه ضربات قاطع امام و هوشیاری مردم این هدف شوم را ناکار کرد که اگر به این هدف می رسیدند آن هدف اساسی تیرهایی که از طریق استعمار غرب و شرق تعقیب می شود محقق می شد.
حجت الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی افزود:دشمن در پی این است که این فکر را در ذهن مردم رسوخ بدهد که رایشان سرنوشت ساز نیست. این ظریفترین حرکت دشمن است که به دنیا بگوید این جمهوری اسلامی پشت سرش آراء و احساسات مردم را ندارد.امروز چندین رادیوی خارجی و دهها روزنامه بلندگوی صهیونیسم و امپریالیسم در دنیا نغمه راه انداخته اند که دل این ملت مسلمان را بلرزانند.
  این سخنان را آورم که برای نسل دوم و سوم انقلاب به نوعی یادآوری کرده باشم که در گذشته نیز به خصوص در دهه شصت اتفاقاتی می افتاد که اگر ذکر خدا و نگاه امام نبود، به این فکر می کردیم که ممکن است تا سه ماه دیگر این انقلاب از بین برود. حتی بنده شا هد بودم که بعضی از افرادی که آن وقت رادیو بی بی سی را گوش می کردند شرط بندی می کردند که : انقلاب به سال آینده نمی رسد. اما الابذکرالله تطمئن القلوب. و اینکه خدا راضی نمی شود که خون شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به هدر برود.واژه کلیدی :بی بی سی و واژه کلیدی :هاشمی رفسنجانی