جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ روز ٢٤ خرداد ۱۳۸۸

وزیر کشور آرای نهایی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

، صادق محصولی گفت: از ‌٣٩ میلیون ‌١۶۵ هزار و ‌١٩١ رای صحیح و باطله ماخوذه به ترتیب حروف الفبا؛

ـ محمود احمدی‌نژاد ‌٢۴ میلیون و ‌۵٢٧ هزار و ‌۵١۶ رای معادل ‌۶٣/۶٢ درصد آرا

ـ محسن رضایی میرقائد ‌۶٧٨ هزار و ‌٢۴٠ رای معادل ‌٧٣/١ درصد آرا

ـ مهدی کروبی با ‌٣٣٣ هزار و ‌۶٣۵ رای معادل ‌٨۵/٠ آراء

ـ میرحسین موسوی با ‌١٣ میلیون و ‌٢١۶ هزار و ‌۴١١ رای معادل ‌٧۵/٣٣ آراء را کسب کردند.

وی افزود: همچنین ‌۴٠٩ هزار و ‌٣٨٩ رای باطله ماخوذه معادل ‌٠۴/١ درصد بوده است.

وزیر کشور گفت: در این انتخابات ‌٣٩ میلیون و ‌١۶۵ هزار و ‌١٩١ شرکت‌کننده وجود داشت و ‌۴۶ میلیون و ‌٢٠٠ هزار نفر افراد واجد شرایط در این انتخابات بودند.

وی با بیان این‌که " در این انتخابات با مشارکت ‌٨۵ درصدی مردم مواجه بودیم" گفت: این حضور و مشارکت یک رکورد بی‌نظیر و حماسه‌ساز بوده است.

محصولی در ادامه از تمامی دانشگاهیان، علما، نخبگان، نامزدها و هواداران نامزدها که به شکل زیبایی در شور و نشاط سیاسی حضور گسترده داشته‌اند تشکر کرد و این رخداد را به ملت ایران و مقام معظم رهبری تبریک گفت.

وی همچنین گفت: نتیجه انتخابات خبرگان رهبری در تهران و گلستان و انتخابات مجلس و میان‌دوره‌ای شوراها را ستاد انتخابات اعلام خواهد کرد.

از این بهتر نمی شود حضور غیر قابل تصور مردم در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری می تواند تحلیل های مختلفی داشته باشد. این بستگی به فرد تحلیل کننده دارد که با چه هدف و انگیزه ای می خواهد چنین کاری را انجام دهد.

آنچه بود گذشت، امروز نیز می گذرد و باید به فکر آینده بود، اینکه آینده خود را چگونه بسازیم تا از مبتلاشدن فرزندانمان به فلج اطفال جلوگیری کنیم . مهم است بدانیم که روستاییان محترم نیز حق انتخاب دارند و اینکه دوست ندارند با وانت تردد کنند و یا اینکه دنبال این هستند که سوار اتوبوس های آرژانتین شوند. اما ! 
واژه کلیدی :اعام نتایج نهایی و واژه کلیدی :سید صادق محصولی