جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ روز ٢٢ اسفند ۱۳٩٤

سفری که بی خبری از آن دلمان را به درد آورد

جیرفت سی تی – بسیاری از سفرها دلخوشی میزبانان را در پی دارد اما هفته جاری خبری را در خصوص سفر مدیرکل امورایثارگران وزارت جهاد کشاورزی به بندرعباس به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی  هرمزگان خواندم که دلم را به درد آورد.

بی مقدمه برویم سر اصل مطلب: متاسفانه این روزها شا هد هستیم که خواسته یا ناخواسته برخی مسائل اتفاق می افتد که به میان  ایثارگران نیز کشانده شده طوریکه یکی از دوستان می گفت: با وجود اینکه بعنوان یکی از جانبازان جهادگر جهاد سازندگی به حساب می آیم اما در مراسم روز شهید که از سوی امور ایثارگران سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان برگزارشد مطلع نشدم و از من نیز دعوتی بعمل نیامد.

دراین مراسم آقای هدایت نژاد مدیرکل امورایثارگران وزارت جهاد کشاورزی سخنرانی کرد فردی که بنده بعنوان یکی از ایثارگران جهادگر سنگرساز بی سنگرمدتها است که تلاش دارم تا نامبرده را از نزدیک ملاقات کنم.

از اینها بگذریم. همانطورکه در هشت سال دفاع مقدس از جانمان تنها به عشق خمینی روح خدا(ره) فرمانده کل قوا و نظام جمهوری اسلامی گذشتیم و به درجه جانبازی نایل شدیم امروز نیز بعنوان سربازی کوچک درحال  خدمت به نظام جمهوری اسلامی هستم.

افتخارم این است درجامعه ای زندگی می کنم که نظام آن ولایی و ادامه دهنده همان ولایت امیر المومنین حضرت علی(ع) است.

با این وسیله خواستم از همسنگرهایم گله ای کرده باشم تا چیزی در دلم نماند و کدورتی بوجود نیامده باشد.  اگر گاهی انتقادی می شود تنها از سر دلسوزی است زیرا جهادگری ایثارگر هستم که هشت سال از بهتریم دوران عمرم را در جهاد سازندگی در راه خدمت به انقلاب و کشورعزیزم ایران اسلامی گذراندم و از این بابت خداوند سبحان را شاکرم.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان دراین نشست که به مناسبت روز شهید برگزار شده گفته است: در هشت سال دفاع مقدس سه هزارو 940نفر از مردم این استان به جبهه ها اعزام شده اند.

اگر منظور ناصر حیدری پوری از طریق جهاد سازندگی باشد باید گفت آمار تقریبا درستی است اما اگر اعزام های سراسری باشد که این آمار صحیحی نیست زیرا سهم هرمزگان در اعزام بسیجیان به جبهه های نور و حق علیه باطل به بیش از چندین برابر این تعداد می رسد.

و اما بخوانید خبر منتشره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان را:

ترویج فرهنگ ایثار وشهادت نیاز جامعه امروز است

ایثار، شهادت و جهاد در حفظ حاکمیت سیاسی و استقلال کشور نقش مهمی دارد و باید این فرهنگ در جامعه گسترش داده شود.

مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی گفت : ایثار، شهادت و جهاد سه عنصر اساسی در پیروزی 8 سال دفاع مقدس بوده اند.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، هدایت نژاد در مراسم روز شهید در بندرعباس افزود: اگر امروز کشور با اقتدار در مقابل استکبار ایستاده است و شاهد پیشرفت در عرصه های علمی، سیاسی در کشور هستیم بخاطر خون شهدا می باشد.

وی با اشاره به موفقیت در مذاکرات هسته ای اظهار داشت : روحیه جهادی و مقاومت در مقابل خواسته های غیر منطقی طرف مقابل باعث شده که در این مذاکرات موفق شویم.

هدایت نژاد تاکید کرد : فرهنگ شهادت ، ایثار و جهاد در پیشبرد کارها بسیار موثر است .

در ادامه این مراسم رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت:در طول 8 سال دفاع مقدس 3 هزار و 940 نفر از مردم هرمزگان برای دفاع از میهن به جبهه اعزام شدند.

مهندس حیدری پوری افزود : در حوزه جهاد کشاورزی هم اکنون 23 شهید ، 396 ایثار گر ، 71 جانباز و 4 نفر آزاده وجود دارد.

وی در پایان بیان داشت : درراستای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت 2 کتاب به چاپ رسیده است.

شایان ذکر است این مراسم با حضور مسئولان و خانواده های شهدا و ایثارگران برگزار و از جمعی از ایثارگران و خانواده های شهدا تجلیل شد.

این کاش دراین مراسم بودم تا بیشتر از حضور خانوده معظم شهدا و ایثارگران جهادگر استفاده می کردم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفته  396ایثارگر و 71جانباز  بفرمایند که یعنی چه؟ ممکن است براساس قانون جامع ایثارگران باشد اما.. !

 
واژه کلیدی :هدایت نژاد و واژه کلیدی :مدیرکل امورایثارگران وزارت جهاد کشاورزی و واژه کلیدی :روز شهید و واژه کلیدی :ناصر حیدری پوری