جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱٦ دی ۱۳٩٤

مهاجمان به سفارت عربستان علیه امنیت ملی ائتلاف کرده اند

ایرنا- جیرفت سی تی / انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه پلی تکنیک با صدور بیانیه ای، ضمن محکومیت شدید اعدام شهید آیه الله نمر توسط دولت عربستان، مهاجمین به سفارت عربستان را ائتلاف کنندگان علیه امنیت ملی نامید.

به گزارش روز سه شنبه جیرفت سی تی به نقل از گروه فرهنگی ایرنا،حاکی است :  در این بیانیه آمده است: درست زمانی که شاهد واکنش های بین المللی در محکومیت این حادثه بودیم، گروهی که باید آن را «ائتلاف علیه امنیت ملی» نامید با حمله ای سازمان دهی شده به سفارت عربستان در تهران و به آتش کشیدن آن و حمله به کنسولگری این سفارت در مشهد، سویه ی حمله های بین المللی را به راحتی به سمت کشورمان تغییر دادند.
نویسندگان این بیانیه در ادامه سوالاتی را مطرح کرده اند: همه می دانیم پرونده ی ایران در شورای امنیت سازمان ملل به تازگی با صرف هزینه و انرژی فراوان به طور کامل حل و فصل شده بود؛ آیا فراهم کردن مقدمه ای دیگر برای بازکردن پرونده ای علیه ایران در این شورا مصداق «اقدام علیه امنیت ملی» محسوب نمی شود؟ آیا اشغال سفارت یک دولت خارجی زمینه ساز انزوای سیاسی-اقتصادی دوباره کشورمان نخواهد شد؟چرا علی رغم حضور نیروهای انتظامی هیچ برخوردی با نیروهای خودسر برای جلوگیری از این اتفاق، صورت نگرفت؟
در پایان این بیاینه آمده است: انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه ضمن محکومیت مجدد اعدام آیت الله نِمِر و اقدام نابخردانه و سازمان یافته اشغال سفارت یک دولت خارجی، با دعوت از همه ی نیروهای سیاسی به خردگرایی و حرکت در راستای منافع و امنیت ملی، امیدوار است تا روزی در سپهر سیاسی خاورمیانه، نقد قدرت و حاکمیت رسمیت یابد و همه ی نیروهای منتقد سیاسی و اجتماعی در فضای عقلانی به طرح عقاید خود بپردازند و مجازات سرکوب، حبس، حصر و اعدام پاسخ به نقدهای منتقدان نباشد.


مطالب ذکر شده به نوع مورد تایید نویسنده وبلاگ جیرفت سی تی نیز می باشد.

از آنجایی که در موقعیت فعلی جمهوری اسلامی ایران بیشتر از هر چیز نیازمند آرامش است چنین برخوردهایی می تواند بسیار شکننده باشد.

و اگر به درستی بازی را به پیش نبریم خواهیم دید که با جارو جنجال زمین بازی را بدست  می گیرند طوریکه زمین و زمان را از آن خود خواهند کرد و حتی ... با بازگشت با عقب و مطرح کردن سفارت آمریکا در ایران بدون اشاره به زمان  و موقعیت خواهند گفت که سفارت خانه ها و دیپلمات ها درایران امنیت ندارند و تجربه و گذشت زمان این را ثابت کرده است.

وزیر فهیم و دانای امور خارجه ما بارها در برخورد با عربستان در سازمان ملل و یا دیگر جاها با رعایت حرفه ای گری طوری برخورد کرده که یهانه را از دست طرف مقابل گرفته است.

اما اینکه چرا و چگونه و به یک باره چنین اتفاقی آن هم در حضور ناجا روی می دهد برای من که شناخت مناسبی از نیروی انتظامی دارم غیر قابل باور به نظر می آید.

همه ما باید در تلاش باشیم که جذب همسایگان از پشت بام آنان برای راه یافتن به خانه های کمی دورتر که فاصله زیادی با ما و کوتاهای با آنان دارند بدون هر گونه سوء استفاده ای بهره ببریم و کاری نکنیم که آنها را به سادگی از دست بدهیم .

اگر دلخور هستند و یا از ما رنجیده اند ، دلجویی کنیم و بهانه ندهیم که به هر بهانه ای دشمنان ما از همسایگان ما استفاده بهتری خواهند کرد که ما افسوس آنرا می خوریم.

دراین زمینه می توان به سیاست بسیار هوشمندان جناب آقای اکبر هاشمی رفسنچانی اشاره کرد که بسیار برای کشور مفید واقع شد.  گیلانی/

 
واژه کلیدی :سفارت عربستان و واژه کلیدی :کنسولگری عربستان