جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ روز ٧ آذر ۱۳٩٤

سیدحسن خمینی:

نباید همه مشکلات را به گردن دولت انداخت

جامعه امروز ایران به دلیل سوء مدیریت ها و نادانی دوستان با تبعیض و فقر مواجه است / نباید همه مشکلات اقتصادی را به گردن دولت انداخت.

یادگار گرامی امام گفت: امروز بیکاری و فقر مهمترین مشکل مردم است و بالاترین خدمت و عبادت، حرکت در جهت حل این مشکلات است.

جامعه امروز به دلیل سوء مدیریت ها و نادانی دوستان با تبعیض و فقر مواجه است / نباید همه مشکلات اقتصادی را به گردن دولت انداخت.

یادگار گرامی امام گفت: امروز بیکاری و فقر مهمترین مشکل مردم است و بالاترین خدمت و عبادت، حرکت در جهت حل این مشکلات است.

گزارش جیرفت سی تی به نقل از «انتخاب» حاکی است:  آیت الله سید حسن خمینی( خمینی دوم) در دیدار با رؤسا و دبیران استانی خانه های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور، با بیان اینکه دین پس از ورود به عرصه حاکمیت باید کارکرد خود را با این جایگاه جدید تطبیق دهد، اظهار داشت: در برخی جوامع دین مدیریت ندارد که در آن صورت، وظیفه آرامش بخشی به مردم و نهادینه کردن اخلاق را بر عهده دارد تا نظم معنوی بر جامعه حاکم شود.

وی با اشاره به وضعیت جوامع مختلف افزود: اگر یک نهاد دینی در جامعه وجود نداشته باشد، باید هزینه های بسیار سنگینی برای حل معضلات و آسیب های اجتماعی بپردازیم.

به نوشته جماران، سید حسن خمینی گفت: وقتی نهاد دین یا دین داران تصدی جامعه را پیدا کردند، علاوه بر کارکرد معنوی باید بتوانند جامعه را به خوبی هم اداره کرده تا مشکلات معیشتی و مادی جامعه را نیز حل کنند.

وی گفت: جامعه امروز ما به علل مختلفی چون تحریم ها، سوء مدیریت ها، دشمنی دشمنان، نادانی دوستان و...با مشکلات زیادی از جمله تبعیض، فقر و رکود مواجه است و همگان به وجود این مشکلات و ضرورت حل آن باور دارند.

یادگار امام تصریح کرد: متخصصان همواره گفته اند که رفع بیکاری و رکود نیازمند سرمایه گذاری است و سرمایه گذاری نیز نیازمند امنیت است، اما حتی اگر ظرفیت صنعت موجود در کشور به سطح اسمی خود برسد می توانیم از بحران کارگری و بیکاری عبور کنیم.

خمینی دوم یادآورشد: بر اساس این حدیث پیامبر گرامی اسلام(ص) که فرموده اند مَنْ اَصْبَحَ و لم یَهْتَمُّ بِاُمورِ الْمُسْلِمینَ فَلَیْسَ مِنْهُمْ(هر کس صبح کند و به امور مسلمانان همت نورزد، از آنان نیست)، باور کنیم بالاترین عبادت، رفع مشکلات مردم است و با توجه به اینکه امروز بیکاری و فقر مهمترین مشکل مردم است بالاترین خدمت و عبادت، حرکت در جهت حل این مشکلات است.

این روحانی سرشناس و مردمی که در سنین جوانی به درجه اجتهاد دست یافته افزود: اگر همانگونه که در سیاستهای اقتصاد مقاومتی هدف گذاری شده است، اقتصاد ما تولید محور و صادرات محور باشد و بتوانیم از بحرانی که بخشی از آن را پشت سر گذاشتیم و مقداری از آن نیز هنوز پیش روی ماست، عبور کنیم؛ خدمت بسیار بزرگی انجام داده ایم.

وی با اشاره به مثلث پیشرفت( نیروی انسانی، منابع و سرمایه در کشور) گفت: ما دارای متخصصین بسیار زیادی در رشته های مختلف هستیم که گرفتار بیکاری هستند، سرمایه زیادی هم در کشور داریم و منابع اولیه را هم به مقدار کافی داریم؛ گرچه برخی از آنها را باید صادر کنیم و در ازای آن بعضی منابع را از دیگران بگیریم؛ اما دلیل عدم هماهنگی این سه عامل در جهت پیشرفت، می تواند این مسأله باشد که بهتر است دولت ها امور را تصدی نکنند.

یادگار امام( به گفته جیرفت سی تی : خمینی دوم)  تصریح کرد: البته نباید همه مشکلات اقتصادی را به گردن دولت انداخت، چرا که برخی معضلات ممکن است به عواملی چون عطش سود بیشتر و تمایل به رسیدن پول بیشتر از طریق دلالی، تن ندادن به کار و... باز گردد.

وی در ادامه، به اهالی صنعت، معدن و تجارت توصیه کرد که کارگران را خانواده خود بدانند و افزود: این رفتار برکت می آورد زیرا کسی که به عیال الله توجه می کند خداوند هم به او توجه می کند؛ لذا کارفرما باید بیش از قانون گزار به فکر کارگر خویش باشد.

یادگار امام با تأکید بر اهمیت برخورداری سرمایه گذاران کشور از هویت و شناسنامه مشخص برای کار کردن با دولت، گفت: بهترین هویت، همین مجموعه است که بخش عمده نهادها و کارگاههای صنعتی در آن حضور دارند.

سید حسن خمینی سپس به وضعیت فعلی دولت پرداخت و با بیان اینکه امروز دست دولت به علل مشکلات مختلف خالی است، تصریح کرد: قطعا دولتمردان دلشان می خواهد به خوبی کار کنند؛ خصوصا آنکه برخی از آنها تجربه بالایی دارند، اما مشکلات و موانع پیش روی آنها نیز باید حل شود.

یادگار امام در پایان با تأکید بر اینکه آینده اقتصاد کشور حتما به سمت اقتصاد تولید محور خصوصی خواهد رفت، گفت: آینده محتوم مسیر اقتصاد بشری این است که به سویی رود که با هزینه های کمتر تولید بیشتر به دست آورد.

گلایه از عدم حمایت کارگران، تأکید بر تولید محوری در کشور، دعوت از یادگار گرامی امام برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و... از جمله محورهای مهم سخنان حضار در جلسه بود.

اینشاالله که ورود خمینی دوم به مجلس خبرگان رهبری شاهد حضور روحانیون پیشرو  و امروزی بیشتری دراین مجلس باشیم.

با توجه به سخنان حضرت آیت الله جوادی عاملی و تنی چند از علما و مدرسین حوزه علمیه قم نامبرده از دانایان قوم هستند که می تواند پا جای پای بنیانگذارجمهوری اسلامی یعنی حضرت امام خمینی (ره) بگذارد.

اینشاالله که همه ما تا سالهای سال شاهد رهبری های خردمندانه و مهرورزانه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله سید علی خامنه ای باشیم.

 
واژه کلیدی :دولتمردان و واژه کلیدی :کارفرما و واژه کلیدی :بحرانی و واژه کلیدی :المسلمین