جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱٧ خرداد ۱۳۸۸

عطریان فر: کرباسچی باید درباره حمایت از کروبی به همگان توضیح دهد
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به اینکه کرباسچی باید درباره انتخاب کروبی به همگان توضیح دهد، گفت: در آینده منتظر توضیح کرباسچی هستیم او باید همه را درباره انتخاب کروبی قانع کند که چرا رییس حزبی که از موسوی حمایت می کند باید حامی کروبی باشد؟

 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، "محمد عطریانفر" در نشست ستاد سیاوش (ستاد جوانان حزب کارگزاران سازندگی حامی موسوی) با اشاره به اینکه کرباسچی در ابتدا با حضور خاتمی موافق نبود، گفت: نهایتا هنگامی که حزب کارگزاران بر خاتمی بر توافق رسید ،او هم به این نتیجه رسیده بود که در جمع بندی حزبی باید به رای مشترکی برسیم.
وی اظهار داشت: کرباسچی گفته علت نزدیک شدنش به کروبی به این دلیل بوده که می خواسته کروبی را با خاتمی همراه کند تا او به نفع خاتمی کنار برود.
وی گفت: پس از خروج خاتمی و ورود میر حسین موسوی،کرباسچی به دلیل گرایش های عاطفی نتوانست از کروبی جدا شود و در کنار کروبی ماند.
این حامی موسوی همچنین علت حضور نجفی در کنار کروبی را به دلیل ارائه برنامه نجفی به او خواند و گفت: کروبی از نجفی خواست که برنامه اقتصادی برای او تدوین کند، پس از دادن برنامه به کروبی تبلیغات به گونه ای پیش رفت که همه نجفی را همراه کروبی خواندند و نجفی هم در کنار کروبی ماند.
وی در ادامه درباره علت عدم حضور ابطحی و مهاجرانی در کنار موسوی گفت: ابطحی که از ابتدا عضو حزب ما نبوده و مهاجرانی هم به علت اینکه چندین سال در خارج از کشور بوده جزء اعضای فعال حزب ما نبوده است.
عطریانفر افزود: آقای کروبی شیخ اصلاحات است و ما نمی‌توانیم به دلیل حمایت از آقای مهندس موسوی، اقدامات ایشان را نقد کنیم. اگر آقای مهندس موسوی احتمال دارد که پیروز شود، حقا آقای کروبی باید به نفع ایشان کنار برود اما اگر احتمال این وجود دارد که انتخابات به مرحله‌ دوم کشیده شود، انصراف ایشان فایده‌ای ندارد و حتی ممکن است هر دو آنان به مرحله‌ دوم راه یابند. در آن صورت هرکدام پیروز شوند برای ما فرقی ندارد. مهم این است که اصلاحات ادامه پیدا کند.
این حامی موسوی با اشاره به اینکه مطمئنا موسوی برای کروبی سهمی در کابینه قائل می شود، تاکید کرد: اگر کروبی کنار برود مطمئنا سهمی در کابینه موسوی خواهد داشت.
وی در پاسخ به سوالی که آیا موسوی هم می خواهد از کنار حوادثی مانند کوی دانشگاه که خاتمی از کنار آن با سکوت گذشت، به راحتی بگذرد، اظهار داشت: بنابر بیانیه حقوق شهروندی که موسوی تدوین کرده نباید به حق دانشجویان تعارض شود.
این فعال سیاسی در ادامه در سوال خبرنگاری که پرسید، چرا رهنورد از بهائیت حمایت کرده است، گفت: این در صحبت ها درست نیست.
وی گفت: اعتقاد به ادیان مزیتی بر شهروند بودن ایرانی نمی افزاید، از نظر ما بهائیت دین نیست و مطلوبیت ندارد اگر کسی هم در ایران بهایی است حکومت ایران او را به چشم شهروند می بیند.
عطریان فر گفت: شاید منظور خانم رهنورد این بوده که ما شهروند ایرانی را از هم تفکیک نمی کنیم.
وی با اشاره به اینکه فردی که در فیلم تبلیغاتی موسوی به عنوان بازیگر معرفی شده، بازیگر نبوده و یک فرد دردمند جامعه بوده است، گفت: برخی از رسانه ها تلاش کردند او را بازیگر معرفی کنند در حالی که او بازیگر نبوده است.
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به اینکه موسوی در چهار بخش مناظره اش در دو بخش خوب صحبت نکرده است، تاکید کرد: موسوی در دو بخش میانی خوب صحبت نکرد که ما هم با صحبت هایی که با او داشتیم از او خواستیم که در مناظره های بعدی این ضعف را جبران کند.
وی با اشاره به اینکه هاشمی رفسنجانی می خواست در صحبت های این هفته نماز جمعه تهران افشاگری کند، گفت: رفسنجانی می خواست این هفته مسائل را مطرح کند ولی مطمئنا این صحبت ها پخش نمی شد و این آغاز اختلاف می شد.
عطریان فر در ادامه افزود: انتخابات صحنه‌ای است از نمایش قدرت و در این صحنه هرکسی بر مطلوب‌های خود تاکید می‌کند، اگر هم انتقادی دارد آن را در چارچوب ضوابط و مبانی بیان می‌کند؛ چراکه در یک سرزمین بنا بر آن است که نقد کنند، جواب بدهند و جواب بشنوند.
وی میرحسین موسوی را فرهنگ‌مداری سیاست‌ورز توصیف کرد و ادامه داد: آقای مهندس موسوی بیش از آن‌که نوعی سیاست‌ورز مطلق باشند، فرهنگ‌مداری هستند که سیاست را در حوزه‌ فرهنگ پالایش می‌کنند.
این مطلب از این لحاظ جالب است که برای اولین بار چنین اتفاقی رخ داده است . زیرا شاهد هستیم حزب کارگزاران از موسوی اعلام حمایت کرده و رییس آن از حزب اعتماد ملی به ریاست شیخ اصلاحات . جالب است ، خیلی، اما مردم از کرباسچی بعنوان اولین فدایی اصلاحات نام می برند و محاکمه او را هرگز فراموش نمی کنند. و اما اینکه چرا؟ سووال بی پاسخی است که باید ......!واژه کلیدی :کرباسچی و واژه کلیدی :عطریانفر و واژه کلیدی :فرهنگ مداری