جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز ٧ مهر ۱۳٩٤

**همه جبهه رفته ها، باید با هم مثل برادر باشند

جیرفت سی تی / گیلانی/ آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه با بیان این نکته «همه جبهه رفته ها، باید با هم مثل برادر باشند»، گفت: متأسفانه شاهدیم در سالروز جنگ و آغاز هفته دفاع مقدس، رزمندگان دیروز جنگ که هم اسیر شدند، هم جانبازند و هم شهید داده اند، گلایه می کنند که یک اقلیت تندرو و مدعیان پر هیاهوی امروز، خود را میراث بر می داند و از مردم طلبکاری دارد و وقتی در ماهیت آنان دقیق می شویم، حتی بوی باروت جنگ هم به مشامشان نرسیده است.

گزارش جیرفت سی تی به نقل از رسانه های همگانی حاکی است : جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس با اشاره به خطر وجود تروریست ها در منطقه، گفت: تکفیری ها که کینه های تاریخی نسبت به شیعیان و به خصوص ایران دارند، منطقه را نا امن کرده اند و دلشان به گسترش اختلافات در ایران خوش است تا دامن بزنند و در داخل نیز گروهی معلوم نیست چه هدفی دارند که مدام بر طبل تفرقه می کوبند!

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، قاطبه مردم را دوستدار یادگاران دفاع مقدس خواند و گفت: شاهدیم که وقتی استخوان های شهدای ما پس از 30 سال به وطن بر می گردد، مردم چگونه جمع می شوند، استقبال می کنند و مانند شور و اشتیاق سال های جنگ، جوانانشان را تشیع می نمایند.
جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس با ترسیم اهداف انقلاب توسط امام و پیشتازان مبارزه در تمام سال هایی که مردم علیه رژیم پهلوی قیام کرده بودند، گفت: انقلاب هنوز راهی طولانی در مسیر اهداف خویش دارد و باید به دست منجی عالم بشریت برسد و الحمدلله تاکنون علیرغم همه ی دشمنی ها، موفقیت های چشمگیری داشته است.
**برجام یکی از مصادیق موفقیت های انقلاب و مردم ایران است
ایشان مباحث مربوط به توافق نامه هسته ای و برجام را یکی از مصادیق موفقیت های انقلاب و مردم ایران دانست و گفت: حرف های مخالفان و موافقان توافق هسته ای با ایران در دولت و کنگره آمریکا شنیدنی و حکایت از پیروزی سیاسی مردم ایران در مسیر اهداف انقلاب دارد که همدیگر را متهم به عدم شناخت از پیشرفت های علمی، فنی، اقتصادی و نفوذ ایران در کشورهای منطقه می نمایند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان این نکته که ایران الان عضو باشگاه هسته ای است و تمام پیشرفت های آن قانونی و برابر مقررات آژانس بین المللی هسته ای است، گفت: حالا دیگر دنیا اعتماد کرده است که هیچ وقت هدف ایران از فعالیت های هسته ای رسیدن به بمب اتمی نبوده و نیست.
**دستورات امام در طول جنگ، سندی دیگر از بُعد انسانی دفاع مقدس است
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اتفاقات حلبچه، به تشریح جنایت های شیمیایی عراق در طول جنگ به ویژه بمباران شیمیایی حلبچه و اقدامات ایران برای نجات مردم مظلوم کردستان عراق پرداخت و گفت: در حالی که عراق مردم خودش را در شهرهایش با سلاح شیمیایی به خاک و خون می کشید، ایران مجروحانشان را برای مداوا به بیمارستان های داخل کشور می آورد.
جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس، دستورات انسانی و اسلامی امام را در طول جنگ، سندی دیگر از بُعد انسانی دفاع مقدس و پرهیز جمهوری اسلامی برای کشتن مردم و حرکت در جهت کشتار جمعی دانست و گفت: امام به فرماندهان نظامی می گفتند جایی وارد نشوید که مردم عراق از خانه های خود آواره شوند و اگر می خواهید مقابله به مثل کنید، 48ساعت قبل بگویید و اعلام کنید تا مردم بتوانند، خود را نجات دهند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به انتقاد کسانی که به خاطر پایان یافتن جنگ ایران و عراق ناراحت هستند، گفت: معلوم نیست این گروه دنبال چه هدفی بودند، در حالی که در آن مقطع هیچ بعید نبود، صدامی که بارها وحشی گری کرده بود، جنایت حلبچه را در شهرهای بزرگ ایران و حتی تهران تکرار کند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری تعبیر جام زهر توسط امام(ره)، گفت: دو سه ماه بعد از قبول قطعنامه امام به بنده فرمودند اگر جام زهر آن روز برایم تلخ بود، امروز شیرین است.
ایشان با تاکید بر این نکته که سرتاپای تاریخ دفاع مقدس فضیلت و معجزه است، گفت: مردم ایران همچنان با همان غرور از کشور خود دفاع می کنند، اما بر اساس قرآن در آیه «وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا» اگر کشورها برای همکاری پا پیش بگذارند، ایران استقبال می نماید.
جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس، با اشاره به سفر آمانو و تعبیر وی که در برگشت اعلام کرده ایران به همه وعده هایش عمل کرده، گفت: باید خود را برای مرحله ای آماده کنیم که قدرت های جهانی پس از سال ها بی اعتمادی، تهدید و تحریم به این نتیجه رسیدند که یکی از اصلی ترین شرایط برای برگرداندن امنیت به منطقه، همکاری با ایران به عنوان امن ترین کشور و قدرت برتر منطقه است.
در آغاز این دیدار و قبل از سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی پنج نفر از یادگاران هشت سال دفاع مقدس سخن گفتند، خاطره تعریف و درد و دل کردند، انتقاد کردند، امیدواری دادند و از فرمانده آن سال های خویش خواستند که راهنمایی کند، رهنمود بدهد و مانند خطبه های جمعه آن سال ها، اتفاقات این روزها را تحلیل کند.
علی فلاح، دبیر هیأت ایثارگران راه امام ـ حجت الاسلام والمسملین عبدالحسین پهلوانی، روحانی رزمی ـ تبلیغی زمان جنگ ـ دکتر کاظمیان، دندانپزشک ـ مرشدی، محقق علوم سیاسی و حوزوی و آزاده دکتر کزازی دیدگاه های خود درباره مسائل جاری کشور و تاریخ دفاع مقدس را بیان کردند.
واژه کلیدی :جبهه رفته ها و واژه کلیدی :یادگاران و واژه کلیدی :خلبچه و واژه کلیدی :فرمانده