جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٤:٤٢ ‎ب.ظ روز ۳ خرداد ۱۳٩۳

اما بخوانید جدید ترین خبر جیرفت سی تی را به نقل از فرمانده محترم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی :

دریادار حبیب الله سیاری شب گذشته (سوم خرداد 93خورشیدی) در برنامه ای تلویزیونی که به مناسبت سوم خرداد با مجری گری آقای طالبی برگزار شد (به صورت زنده) گفت: آمریکایی ها فیلم کاپیتان فیلیپس را بر مبنای عملیات ما ساختند .

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: روش آنها(آمریکایی ها) هنگام مواجهه با اینگونه مسائل اینطور است که اگر شناور یا لنج را دیدند با موشک می زنند نصف آنرا می برند و بعد وارد عمل می شوند.

دریادار حببیب الله سیاری ادامه داد: اصل عملیات را ما با آزاد سازی کشتی چینی انجام دادیم که در نتیجه آن نیروهای عمل کننده ایرانی از طریق زیرآبی به داخل کشتی نفوذ کردند و پس از به تصرف درآوردن طبقه های کشتی موفق شدند دزدان دریایی سومالیایی را نیز اسیر کنند و فرمانده چینی را به همراه خدمه کشتی و با دزدان دریایی به آّبهای ایران آوردیم.

  ناخدارسیاری ادامه داد:کاپیتان چینی که یک گلوله به پایش اصابت کرده بود ، رانش کشتی را از کار انداخته بود و دزدان او را وادار به حرکت شناور کرده بودند البته با سرعت پایین.

سرعت آنان کم بود و ناو ایرانی را را مسدود کرد و 48ساعت عملیات که 24ساعت آاول مذاکره وقبول نکردند و 24ساعت دوم حمله کردیم با عملیات ویژه زیرآبی به بدنه شناور دزدیده شده از سوی دزدان دریایی نزدیک شدیم با اقتدار علمی و جسمی نفوذ کردیم و در عرضه حاضر و به طبقه اول و از موتورخانه تا انتها را تصرف کردیم و دزدان را دستگیر و کشتی را سالم به همراه دزدان دستگیر شده سالم به جمهوری اسلامی ایران  در خاک کشور عزیزمان ایران تحویل دادیم و مابقی سرگذشت را خودتان بهتر می دانید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه آمریکایی ها فیلم کاپیتان فیلیپس را بر مبنای عملیات ما ساختند ابراز داشت: اصل عملیات را ما انجام دادیم که وارد کشتی دزدان شدیم .

حبیب الله سیاری ادامه داد: چرا نمی خواهیم اقتدار جوانان خودمان را به نمایش بگذاریم و کاری (فیلمی را) بر مبنای کار خودمان بسازیم.

دزدان دریایی ورزیده هستند، تیراندازان خوب و از خود گذشته ای هستند، طرف شدن با چنین عناصری کارو زار خودشان را می طلبد و امروز این سیستم برقرار است و تاریخ حضور کشتی رانان ایرانی را در آبهای ازاد دنیا ثبت کرده است.
واژه کلیدی :دزدان دریایی و واژه کلیدی :کشتی فیلیپس