جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱٠ خرداد ۱۳۸۸

صدیقه طاهره(س) از نگاه آیت الله بهجت
مرحوم حاج شیخ محمد تقی بهجت ، سخنان و بیانات گوهر باری درباره حضرت فاطمه زهرا (س) دارند که در این مطلب به برخی از آنان اشاره می کنیم.
* در صحیح بخارى در روایتى از رسول خدا (ص) آمده است:
"فاطمه پاره ى تن من است. بنابر این هر کس او را غضبناک کند، مرا به خشم آورده است."
ما باید در این فکر باشیم که جزوه اى درباره اعتقادات حقه بنویسیم، بدان معتقد باشیم و بر اساس آن عمل کنیم، به گونه اى که اگر همه مردم دست بردارند، ما دست بر نداریم و ثابت قدم باشیم.
* توجه حضرت زهرا - علیها السلام - به فرزندان خود
همچنین آقای قدس می گوید:
"روزی آقا فرمودند یکی از ثروتمندان رشت که در نجف اشرف ساکن بود دختر خود را به ازدواج یک روحانی سید که خیلی فقیر بود در آورد، از آنجایی که خانم در خانواده ثروتمند بزرگ شده بود به هیچ وجه حوصله غذا درست کردن برای آقا را نداشت. شبی حضرت فاطمه زهرا علیها السلام را در خواب دید، حضرت به او فرمود: دخترم، چرا با پسرم خوشرفتاری نداری و برای او غذا درست نمی کنی؟ وی در خواب جواب داد که من حال غذا درست کردن برای این آقا را ندارم. حضرت اصرار کردند و او همان جمله را تکرار کرد.
تا اینکه حضرت زهرا علیها السلام فرمودند: شما فقط مواد لازم خورشت را آماده بکن و داخل قابلمه بریز و روی چراغ بگذار، لازم نیست که دستکاری کنی.
در این هنگام از خواب بیدار شد و تعجب کرد، بعد به عنوان امتحان همان کار را انجام داد، وقت ظهر یا شام وقتی سرپوش را از قابلمه برداشت دید غذا آماده است و عطر خورشت خانه را معطر کرد. وی همواره به این صورت غذا می پخت و حتی روزی مهمان داشتند مهمان گفت من در طول عمرم اینطور غذا نخورده ام.
تعجب اینکه آن خانم با اینکه این کرامت را بارها می دید، باز حوصله درست کردن غذا را نداشت."

*کسى که وضو ندارد، حرام است اسم خداوند را به هر زبانى که نوشته شده باشد، مسح کند و احتیاط واجب آن است که اسم پیامبر صلى الله علیه و آله و امام علیه السلام و حضرت زهرا علیهاالسلام را هم مسح نکند.واژه کلیدی :صدیقه طاهره (س) و واژه کلیدی :صحیح بخاری