جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۳:٤٥ ‎ب.ظ روز ٢٥ امرداد ۱۳٩٢

امام جمعه بندرعباس با اشاره به پیشرفت های علمی صورت گرفته به خصوص در زمینه فن آوری ارتباطات گفت: " عصر، عصر اس ام اس (پیامک) شده و همه از جمله آدم های بی تقوا و بیمار نیز به آن دسترسی دارند و مطالبی خلاف منتشر می کنند که وقتی سووال می شود کی گفته؟ پاسخ می دهد که پیامک زده اند.

گزارش خبرنگار جیرفت سی تی از آیین سیاسی عبادی نماز جمعه 25مردادماه سال 92 خورشیدی شهر بندرعباس به امامت حضرت آیت الله غلامعلی نعیم آّبادی  حاکی است:    

 نامبرده ادامه داد: همانطوریکه درگذشته وحی نازل می شد و مردم آن به صورت شفاهی و کتبی آن را برای نشراسلام و کتاب خدا به یکدیگر منتقل می کردند امروز نیز با ارسال هر گونه مطلبی خواه دروغ  یا راست و هر چیز دیگر می گویند" پیامک زده اند.

   در عصر اس ام اس میدان برای بازیگری بازیگران صحنه های مختلف در جامعه باز شده طوریکه با یک پیامک بدون ریشه و تایید شده اساس زندگی یک انسان را نابود می کنند و خداحافظ.

  نماینده ولی فقیه در هرمزگان ادامه داد:" فرهنگ بدی است و اگر تقوا نداشته باشیم در مسیر گمراهی و غیبت کتبی قرار می گیریم که بایستی در درگاه کبریایی پاسخگوی کلمه به کلمه آن باشیم.

  غیبت متعفن  کثیف است طوریکه بوی آن از بوی تعفن مرده نیز بدتر است  و برای اینکه غیبتی نکرده باشیم بهتر است کارها را از طریق قانون حل کنیم زیرا ممکن است همان فردی که شما با بد بینی به آن غیبتش را می کنید آنگونه نباشد که شما قضاوت کرده اید و بی گناه باشد.

   نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دفاع اسلام از حقوق  افراد و آوردن مثالی از اختلاف شیخ مفید با سید مرتضی در خصوص ثابت کردن نجاست  گفت: دردینی که وجود نجاست با یک نفرثابت نمی شود چگونه با تهیه و ارسال  یک پیامک و غیبت، آبروی مسلمان و یا هر فرد دیگری را به سادگی می برید.

   نماینده ولی فقیه در هرمزگان ادامه داد: اگر باب اعتراض ها به صورت درگیری با مسوولان بازشود، در مملکت چه اتفاقی می افتد؟ کدام مسوول دلش گرم به کار می شود وقتی که می بیند بدون هر گونه دلیلی و درحالی که خطایی مرتکب نشده آبرویش ریخته می شود.

  آیت الله نعیم آبادی اضافه کرد: از همه عزیزان می خواهم غیز ار حل از طریق قانون و دستگاه قضایی هیج راه دیگری را انتخاب نکنند و نگذارند اینگونه بشود.

  وی گفت:‌اگر مملکت بدست افراد بیفتد بی قانونی می شود و در مملکتی که مردم آن به  قانون عمل نکنند و در اعتراض به هر کاری وارد میدان شوند با مشکلات زیاد و حتی غیر قابل حلی مواجه خواهیم شد.

   خطیب جمعه بندرعباس یادآورشد: فساد را ببینید و با ارائه مدرک حل آنرا به عهده دستگاه قضایی واگذار کنیم.

وی از تقوی بعنوان حرکت بر محورهای الهی و نه خواهش های نفسانی نام برد و یادآورشد: در نظام ما ممکن است مدیرمسئله داری وجود داشته باشد یا مدیری که شما فکر می کنید مسئله دارد اما تکلیف ما دراین خصوص عمل به قانون است.

  آیت الله نعیم آبادی اضافه کرد: دو راه وجود دارد اول اینکه خودمان وارد بشویم و آّری فرد را ببریم " حتی با انگیزه الهی" و دوم از طریق قانون عمل کنیم که انسانهای با تقوی راه دوم را برمی گزینند.

  امام جمعه بندرعباس تاکید کرد: اگر هرکسی بخواهد خودش وارد بشود هر روز شاهد فتنه هایی خواهیم بود که فتنه سال 88 در مقابلش بسیار ناچیز است.

  " از فلان مسوول ناراضی هستیم، پیامک شروع می شود، همه فاسد و همه بی اعتماد ، پس چه انقلابی کرده ایم، با همه اشکالاتی که برای دستگاه قضایی داریم اما تاکید می کنم که تشخیص متخلف بودن یک فرد ویا یک گروه تنها از طریق دستگاه قضایی قابل انجام است.

    نماینده ولی فقیه در هرمزگان خاطرنشان ساخت: مجلس ما مجلس شورای اسلامی است و نمایندگان آن باید الگوی همه مجالس دنیا به خصوص کشورهای اسلامی باشند.

   وی دادن هر گونه رای خواه مثبت ، منفی و یا ممتنع را به وزرای پیشنهادی از سوی رئیس جمهوری حق مسلم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی دانست و گفت:  آقایان نماینده توجه داشته باشند که جامعه از آنان انتظار بیشتری دارند.

  نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری افزود: " نماینده بزرگوار صدای تو را همه می شنوند حتی اسرائیل بهتر از ما کلمه ها را تحلیل محتوی می کند.

    نماینده ولی فقیه در هرمزگان بدون نام بردن از شخصی خاطرنشان ساخت: " وقتی می گویید دله دزدی، می گویند مجلس ایران این است، حرفتان را بزنید اما از ادبیات بهتری استفاده کنید.

  خطیب جمعه بندرعباس از مجلس بعنوان خانه ملت ومحل جمع شدن برگزیدگان امت  نام برد و ابراز داشت: "داد و بیداد نه چیزی را ثابت و نه باطل می کند" پس بهتر است همه چیز براساس معیارهای اسلامی باشد.

  آیت الله نعیم آبادی در ادامه با تصریح بر رعایت قانون و عمل به آن گفت: متاسفانه شاهد هستیم که با ارسال یک پیامک آبروی 80 ساله فردی را می ریزند.

  وی با بیان اینکه اسلام برای حفظ آبروی مردم و کرامت انسانیت آمده افزود: نگذارید شخصیت مسلمانان زیر چرخ ماشین بی انصافی نابود و یا تخریب شود.

  میدان برای بازیرگی بازیگران در جامعه باز شده طوریکه با یک پیامک اساس زندگی یک انسان را نابود می کند.

 

 
واژه کلیدی :عصر اس ام اس و واژه کلیدی :غیبت پیامکی و واژه کلیدی :شیخ مفید و سید مرتضی و واژه کلیدی :دله دزد