جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز ٢٤ امرداد ۱۳٩٢

  تاریخ نشان می دهد و به همه ما گوشزد می کند که کشور بزرگی همچون ایران با داشتن سابقه ای دیرینه و کهن از لحاظ فرهنگی، هنر، اقتصادی، اجتماعی و تاریخی همیشه از تمدن های اثر گذار  این کره خاکی بوده و هست.

  هر چند در برهه ای به علت بی کفایتی شاهان و سردمدارانش دچار چالشهای مختلفی شده اما حفظ اصالت و زبان پارسی نشان از ریشه دار بودن این ملت دارد ، ملتی که ریشه در خاک دارد و خاکی که با پاکی و صداقت این مردم  قرن ها و هزاران سال است که محصولات مختلفی به کره خاکی ارزانی داشته و دارد.

  اگر امروز ابرقدرتی  مثل آمریکا خواستار گفت وگو با ایران است تنها دلیل آن اصالت و هوش سرشار فرزندان این آب و خاک است که با جوهره اسلام ناب محمدی پرورانیده شده است، آن اسلامی که در راس آن ائمه اطهار به خصوص حضرت علی (ع) و یازده امام دیگر از جمله حضرت امام حسین(ع)  امام شهیدان قرار دارد.

  اسلامی که مولانا جلال الدین بلخی، شمس تبریزی، دهخدا، ابن سینا، محمد زکریای رازی، فردوسی بزرگ، رودکی، حافظ و سعدی، شیح صفی الدین اردبیلی، پروفسور حسابی، و هزاران هزار دانشمند در علوم نجوم، هندسه، ریاضیات، فلسفه و انواع رشته های هنری از جمله نقاشی، خط و نمایشنامه به دنیای امروز تحویل داد که هر کدام از آنان به تنهایی افتخاری برای ایران کهن محسوب می شوند.

  طی بیش از سه دهه گذشته نیز با انقلاب اسلامی و از میان برداشتن یکی از طاغوت های زمان و دست رد زدن به سینه قدرت هایی که در حال چپاول این مملکت بودند بارد دیگر بر سرنوشت خودش حاکم شد.

  هر چند دراین مدت همانانی که منافع خودشان را از دست داده بودند به خیال اینکه ایران کشوری ضعیف شده است از راه های مختلف و با نقشه های متفاوت که هرکدامشان برای نابودی چندین کشور کافی به نظر می رسید دست به اقداماتی ناجوانمردانه زدند که با کمک خدا و این ملت همیشه قهرمان تنها با گذشتن زمان روسیاهی آن برای خودشان باقی مانده است.

  از سربریدن سربازان و پاسداران در غرب کشور بوسیله ساواکی های فراری و ضد انقلاب، به راه انداختن کودتا نوژه، حادثه طبس که موجب رسوایی و سربلندی و بلند آوازگی انقلاب نوپای ایران اسلامی شد و همچنین تحمیل کردن جنگی هشت ساله که مردم ایران با دست خالی مقابل صدام بعثی و 41کشور بزرگ حامی او  مرد و مردانه ایستادند.

  آنطور که ما از ابرقدرتها می دانیم  خوی استکباری آنان اجازه نمی دهد که خواستار مذاکره با کشوری باشند که رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی از آن بعنوان شیطان بزرگ نام برده باشد و شعار اصلی مردم آن مرگ بر آمریکا باشد.

  سردمداران آمریکا طی 34سال گذشته تاکنون همه نقشه ها را برای از میان برداشتن انقلاب اسلامی مورد آزمایش قرار داده اند و امروز به این نتیجه رسیده اند که مقابل ملت ایران خستگی ناپذیر ایران که با خون خود و عزیز ترین کسانشان از نظام شان حفاظت و حمایت می کنند نمی توان ایستاد.

  اما همانطوریکه امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب و دیگر بزرگان نیز بارها گفته اند ما آماده مذاکره با همه (جز اسرائیل) هستیم ، هرچند که می دانیم آمریکا و هم پالگیهایش  مغرور خودخواه و خودپسند هستند و بیشتر دنبال منافع خودشان  هستند تا کشور طرف مذاکره.

  باید گفت که نظام جمهوری اسلامی ایران نیز طی 34سال گذشته با پشت سر گذاشتن فراز و فرودها و بدست آوردن تجربیات در بخش های مختلف همچون جوان رعنا اما دانشمند و دانایی تبدیل شده که بدون هر گونه ترس و واهمه ای  حاضر است برای حفظ منافع ایران اسلامی در هر مذاکره ای شرکت کند.

  این جوان رعنا فرزند ملتی است که در پرونده کاری خود هزاران سال سابقه مملو از دانش، جوانمردی و پهلوانی و نجابت دارد که  تاریخ نشان داده هر کسی نمی تواند پنجه در پنجه اش افکند.

  بدون شعار و با صداقت می گوییم که امروز بهترین زمان برای مذاکره با آمریکا است آن هم بر سر منافع جمهوری اسلامی ایران و باید بدانیم که با تیمی وارد مسابقه می شویم که دارای قدرت بدنی زیادی است که تنها با بکارگیری انواع فن ها  باید مقابل آن ایستاد و امتیاز گرفت.

  ما وارد میدانی می شویم که حداقل از آن توقع برد برد داریم و با نتیجه مساوی میدان را ترک کنیم.

  بازیگران صحنه سیاست و دپپلماسی ایران امروز قوی تر و آزموده تر از همیشه تاریخ پس از پشت سر گذاشتن آزمونها و صحنه های مختلف به جایی رسیده اند که همچون بازیگران حرفه ای فوتبال و دیگر رشته های مطرح و پر طرفدار در صحنه دیپلماسی شناخته شده هستند.

  از طرفی دنیا هر روز شاهد بروز بلوغ جوانان سرزمینی است که مهد علم و تمدن بوده و امروز نیز بدون دست دراز کردن به طرف هر مرد و نامردی تنها با یا علی گفتن خود وارد صحنه هایی شده که انرژی صلح آمیز هسته ای و پرتاب کردن موشک به فضا از جمله آنها است.

  ملتی که وقتی دید حتی سیم خاردار نیز به او نمی فروشند دست به کار جانانه ای زد که در نتیجه آن امروز به یکی از کشورهای بزرگ دارای فن آوری تولید و پرتاب موشک تبدیل شده و انواع سلاح ها را حتی از نوع زرهی و پروازی را خود به دست دانشمندانش می سازد .

  امروز ما قوی تر  از همه روزهای دیگر حاضر به مذاکره در هر میدانی هستیم  و مردم ما نیز به خوبی می دانند که بدست آوردن نتیجه برد برد نیز می تواند نتیجه خوبی در اولین بازی باشد.

در ورزش کشتی نیز ایرانیان نشان داده اند که مقابل پهلوانانی از کشورهای مختلف ایستاده اند که بعضی از مواقع از لحاظ هیکل یک سر و گردن بالاتر نشان می داده اند اما با استفاده از فن های مخصوص خود چنان مقابل آنها ایستاده اند که در پایان راهی جز پایان دادن به مبارزه و کنار کشیدن از آن نداشته اند.

   هر چند که آمریکا از بهترین تئورسین ها و نظریه پردازها در شته های مختلف برخوردار است اما نباید خودمان را نیز دست کم بگیریم.

  دراین زمینه می توان به متجاوز شناخته شدن رژیم بعثی عراق بعنوان آغاز گر حمله به خاک ایران و مذاکرات هسته ای اشاره کرد که با وجود اینکه اکثریت کشورهای بزرگ دنیا از جمله آمریکا، انگلیس و آلمان از صدام حمایت می کردند اما این  مردم ایران بودند که با تیز هوشی برنده میدانی شدند که حق با آنها بود اما نامردان روزگار نمی خواستند اینطور بشود.

  در مذاکرات هسته ای نیز این تیزهوشی ایرانیان است که تاکنون به اینجا رسیده ایم و با آمدن دولت اعتدال از این پس شاهد بردهای بیشتری خواهیم بود و ملت رشید و شجاع و داتنشمند پرور ایران شاهد بردهای بیشتری نیز از فرزندان خود دراین زمینه خواهند بود.

   نیروهایی داریم که در رشته های مختلف از جمله میدان دیپلماسی افزون بر 30 سال تجربه کسب کرده اند و در تاریخ و جغرافیا و مسائل دیگر نیز همینطور و حاضر نیستند که بر سر منافع ایران اسلامی با کسی معامله کنند.

  ملتی که با دست خالی و تنها با تمسک به حضرت حق و ائمه معصومین هشت سال مقابل کشوری ایستاد که بیش از 41 کشور کوچک اما پولدار و بزرگ دارای کارخانه های بزرگ اسلحه سازی همه به صورت بلاعوض به او وام و انواع سلاح های تولید روز را هدیه و از او حمایت همه جانبه حتی دپلماسی می کردند .

  به کتابهای روزشمار  جنگ تحمیلی مراجعه کنید خواهید دید شمار قعطنامه های صادره سازمان ملل به خصوص شورای امنیت آن را علیه جمهوری اسلامی ایران و به نفع صدام عفلقی آن وقت بیشتر پی به حقیقت خواهیم برد. برای کوچک ترین موضوع و مسئله و در زمانی که صدام دهها تن انواع بمبهای شیمیایی اهدایی غرب را بر سر رزمندگان ما فرو می ریخت حامیانش حتی حاضر به پذیرش آن نمی شدند و  هنگامی که مجروجین شیمیایی را به بیمارستانهای اروپا اعزام کردیم گفتند که اینها درحادثه انفجار یک کارخانه تولید مواد شیمیایی به این روز افتاده اند.

 در زمانه ای ملت ایران هشت سال جنگ تحمیلی را با پیروزی پشت سر گذاشت که همه قدرتها چشمان خود را بر روی حقیقت بسته بودند و تنها در پی نابودی جمهوری اسلامی ایران بودند که صدای اسلام ناب محمدی از گلوی رهبران آن به خصوص حضرت امام خمینی (ره) برخاسته بود.

  ملت غیرو و غیرتمند ایران از حافظه تاریخی خوبی برخوردار است وی می داند که هر زمان با هم بوده اند هیچ قدرتی نتوانسته پشت آنان را به خاک برساند و امروز نیز به فرمان رهبر معظم انقلاب به رغم همه نقشه های استکباری و بر انداز از سوی دشمنان  می تواند پیروز میدان مذاکراتی باشد که کاخ سفید پیشنهاد دهنده آن است ، زیرا نتیجه برد برد نیز برای ملت مقاوم ایران نیز حکم برد را دارد. رضا گیلانی.

 

 
واژه کلیدی :مذاکره ایران با آمریکا و واژه کلیدی :تمدن های اثرگذار و واژه کلیدی :منافع ایران و واژه کلیدی :جوان رعنا