جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱٥ تیر ۱۳٩٢

بانک مهر اقتصادبعنوان بانک اسلامی در خاورمیانه مطرح است

بندرعباس-  رئیس دفتر حوزه مدیر عامل بانک مهر اقتصاد گفت: این بانک چشم انداز و ماموریتی که برای خودش تعریف و پیش بینی کرده درافق سال 95 پیشرو در انجام و ارائه  خدمات بانکداری اسلامی در سطح ایران و بعنوان یک بانک اسلامی در خاورمیانه و رسالتی که در نظر گرفته ارائه و توسعه خدمات متنوع نوین بانکی است  که در مورد اسلامی بودن آن تاکید داریم زیرا فعالیت های آن در راستای رشد و بالندگی ایران اسلامی است.

  حسین امینی سرمایه  فعلی این بانک را بالغ بر1900 میلیارد ریال، آمار نیروی انسانی را 5600 نفربا 800 شعبه و باجه و تعداد مشتریان را نیز9 میلیون نفر در قالب 12میلیون حساب عنوان کرد.

 " تفاوت بین تعداد مشتریان و تعداد حسابها افرادی هستند که بیش ازدوحساب دارند."

  وی گفت: میزان سهم منابعی که ما در سطح کشورتوانستیم جذب کنیم بالغ بر 5درصد نقدینگی کشور است.

  وی خطاب به شرکت کنندگان در همایش باشگاه مشتریان بانک مهر اقتصاد در

سالن شرکت گاز بندرعباس ادامه داد: روند رشد سپرده هایمان نیز ابتدا3800 میلیارد ریال بود که با همکاری شما مشتریان الان  به 226هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

  وی در خصوص پرداخت ها نیز ابراز داشت: هشت میلیون و 700 هزار پرونده دراین زمینه تشکیل شده که همه آنان موفق به دریافت وام شده اند.

   وی ادامه داد: به لطف خدا ویاری امام زمان(عج) و همکاری خوب شما سرمایه گذاران عزیز ما امروز میزبان مشتریان خوب خود و همچنین کسانی که 10میلیون به بالا تسهیلات گرفته اند و خوش حسابند هستیم.

  ""  این مقام مسوول ( اداره کل شعب هرمزگان) ادامه داد: با همکاری همه مشتریان  موفق شدیم 540میلیارد ریال وهمکاری خوب سرمایه گذاران امروز سرمایه گذاران خوبی داریم و عزی""  این پاراگراف هنگام پیاده کردن نوار به دلیل ناخوانا بودن ناقص پیاده شده که نیاز به تکمیل دارد.

  وی ادامه داد: موفق شدیم گام بزرگی را در راستای پرداخت سود قطعی در راستای بانکداری اسلامی برداریم زیرا الزاماتی که برای این موضوع داشتیم باید تمام دستورالعمل ها را برموازین شرعی و حقوقی پایه ریزی  و منطبق می کردیم.

  به گفته ایوب تابانی بنیه علمی کارکنان را باید افزایش می دادیم که این حاصل شد، نهادینه کردن بانکداری اسلامی در سطح جامعه، ایجاد مراکز مشاوره مالی در سطح جامعه که اولین آن در قم تشکیل شده است.

  مهم ترین موضوع نظارت است که استان به استان اتفاق افتاده است. اقداماتی دراین خصوص انجام گرفته از جمله اصلاح کلیه قراردادها با بیش از 5هزارنفر ساعت کار و تهیه کتاب و جزوات آموزشی و آموزشی برای کارکنان.

  تشکیل اداره بانکداری اسلامی در بانک مهر اقتصاد، برگزاری همایش های تخصصی به خصوص در مشهد مقدس را ازدیگر فعالیت ها انجام شده در سال قبل ذکر کرد.

 همه قراردادها بر مبنای موازین شرعی است  و انتظار داریم که مشتریان اجرای صحیح آنها را از ما بخواهند، ارتقای سطح دانش مدیران در حوزه بانکداری اسلامی، و موضوع خوب و جالب توجه دیگر پرداخت 204 میلیارد تومان  مابه التفاوت سود قطعی مشتریانی که در یک دوره 10ساله در بانک مهر اقتصاد سپرده داشته اند بودند که از مجموعه ما رفتند اما توفیق را داشتیم که سود قطعی را تحویل آنان دادیم.

 استراتژی رویکرد ما با مشتری خردگرایانه است .

اهدافی که در باشگاه مشتریان داریم ایجاد پایگاه اطلاعات مشتریان در همه زمینه ها، شناخت و درک نیازها و خواسته های مشتریان، ارائه خدمات با ارزش افزوده بیشتر، تمرکز کارکنان در ارائه خدمات بیشتر طوریکه ارائه خدمات خاص به صورت ویژه نیز ارائه می شود.

خدمات ویژه در قالب خدمات بانکی شامل: خدمات مالی غیر بانکی و بانکی غیر مالی انجام می شود که از جمله آن می توان از حساب جاری با انتقال وام به سایرین ، صندوق امانات،تسهیلات ویژه، وام به افراد معرفی شده از سوی مشتریان خاص، کارت های اعتباری ویژه، سقف برداشت بالاتر از کارتها نیز ارائه خواهد شد.

   کارت های عابر بانک نسبت به همه بانکها قابل برداشت تا سقف یک میلیون تومان است و برای مشتریان خاص این مبلغ دو برابرخواهد شد.

  تخفیف کارمزد خدمات بانکی، خوش حساب ها شریک هستند  دربخش  کارمزد نگاه ویژه ای می شود و تخفیف داده می شود، تاسیس باجه ویژه مشتریان ارائه خدمات به مشتریان خاص.

  خدمات مالی غیر بانکی، مشاوره مالی و خدمات ارزی صرافی است و خدمات غیر مالی و غیر بانکی نیز شامل مسافرت داخلی، درمانی، خرید کالا، کارت تخصیص خرید خدمات می شود.

   بانک حلقه ای است در ارتباط با سرمایه گذار و کسانی که می خواهند در چرخه اقتصادی فعالیت کنند و از این خدمات مالی بهره بگیرند که به حمدالله بانک مهر اقتصاد موفق بوده در سطح کشور خدماتی را ارائه کند که دراین زمینه می توان به صنایع خودروسازی کشور، صنایع هواپیمایی کشوری، ایجاد قطب های صنعتی بعنوان پروژه ملی در چند استان اقدام شده و در پروژه های عمرانی کشور نیز توفیقات زیادی داشتیم .

  وی اضافه کرد: همه فعالیت های این بانک با موازین شرعی تطبیق داده شده است تا مشکلی نداشته باشد.

 وی در مورد انتظاربانک مهر اقتصاد از مشتریان با تاکید بربازخوردها گفت: کوچک ترین پیشنهاد مشتریان می تواند در ارائه خدمات هر چه بیشتر به شما که سرمایه های بانک محسوب می شوید اثر گذار باشد.

تقویت تعاملات بانک، تامین به موقع تسهیلات،

************************************.

مدیرکل شعب بانک مهراقتصاد در هرمزگان:

  رهبر معظم انقلاب امسال را بعنوان سال تولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی نامگذاری کرده اند که می تواند در زمینه جایگاه تولید ملی در اقتصاد کشور در فضای تهدیدهای بوجود آمده از محدودیت ها و تحریم های اقتصادی فرصت هایی را برای حمایت ازکار و سرمایه ملی بوجود بیاورد.

  وی تاکید کرد: بر این باوریم که نظام بانکی بعنوان بازوهای قوی کشور با توجه به ظرفیت های خود می تواند کمک کند

  این مقام مسوول ادامه داد: سیستم بانکی می تواند  بعنوان واسطه نقش بسزایی در اشتغال و توسعه کشور داشته باشد زیرا با توجه به تهدیدها و تحریم های اقتصادی ، صنعتگران و تولد کنندگان می توانند با دراختیار داشتن منابع کافی با آرامش بیشتری به فعالیت های تجاری و اقتصادی در داخل وخدمات و کالاهای با کیفیت تری را به جامعه عرضه کنند.

تلاش کرده ایم تا نقش محوری بانک مهر اقتصاد را بیش از گذشته برای تحقق این مهم نمایان شود.

 با شعار حفظ مشتریان و مشتری مداری برای این کار  مفاهیم در زمینه های ساختاری  رفتاری کارهای مهمی صورت گرفته طوریکه هم اکنون بانک مهر اقتصاد زبانزد خاص و عام شده است  و با شعار حفظ مشتریان و مشتری مداری در زمینه های رفتاری جهت سرعت بخشیدن به رشد تجارت و رشد رقابت، نقشی سازنده وراهگشا راهبردی  در عرصه صنعت داشته باشیم .

  در هرمزگان با توجه به وضعیت اقتصادی و اینکه بخش قابل توجهی از سرمایه ایران دراین استان فعال می باشد بانک مهر اقتصاد با درک اهمیت این بازار برنامه ویژه ای را برای توسعه قابلیت و توانمندی های خود دراین بازار تدارک دیده است.

  اداره کل امور شعب هرمزگان با داشتن 14 شعبه فعال و 100 نفر کارمند متعهد متخصص و تحصیل کرده درحال فعالیت و ارائه خدمات لازم به مشتریان است.

تعداد مشتریان در بانک مهر اقتصاد استان 176هزار نفر شامل 12درصد جمعیت استان است که دراین بین مشتریان کیفی نقش اصلی و محوری در تحقق راهبردی ایفا می کنند.

 بنابراین برما واجب است که با نگاهی ویژه و دقیق نسبت به شناسایی خدمات و خواسته های این نوع مشتریان نموده و نسبت به خواسته های آنان اقدام کنیم.

چند سال گذشته مدیران  کارکنان استان با پشتیبانی تجربی وعملی اقدام به مطالعه و ارزیابی مشتریان و رقبای بانکی نموده که این تلاشها مبتنی بر پایه های محکم علمی خواسته های مشتیریان بوده است.

با استفاده از این اطلاعات روشهای ارائه خدمات به مشتریان بر اساس مطالعه انجام شده بانک مهر اقتصاد اقدام به اولویت بندی خواسته های مشتریان کرده و اقدام به تدابیر خاصی نموده است.

اداره کل امور شعب هرمزگان بمنظور افزایش ظرفیت ها و قابلیت های موثر در منطقه اقداماتی انجام داده است:

  توسعه کمی و کیفی شعب برای ارائه خدمات با کیفیت بیشتر و مطلوب تر، استقرار سیستم های نوین مدیریتی و استقرار مدیریت ریسک.

  بطور کلی در سه محور مشتریان کلیدی حاضر در این نشست برای ما مهم و حیاتی هستند. اول: یادگیری و نوآوری

مشتریان کلیدی ما نمونه موفقی از کارآفرینی و مدیریت موثر و کارآمد هستند که به دلیل گستردگی کسب و کارمالی  و فعالیت مالی انتظارات متفاوتی دارند که برخی از آنها موجب نوآوری در بانک محسوب می شود.

دوم: تامین مخارج ومنابع، جذب منابع پولی و هزینه آن، در بانک مهر به دلیل حجم بالای سپرده گذاری و دریافت تسهیلات توسط مشتریان کلیدی محور حل این چالش محسوب می شوند.

سوم اینکه: سرمایه اجتماعی، مشتری مهم ترین دارایی ملموس بانک  محسوب می شود که در این بین مشتریان کلیدی شبکه ای را تشکیل می دهد  بعنوان سرمایه های اجتماعی ما محسوب می شوند.

    جایگاه بانک مهراقتصاد در بین بانکهای دولتی، خصوصی و موسسات در استان هرمزگان:

 بیش از450 شعبه فعال بانکی در سطح این استان وجود دارد که بانک مهر اقتصاد با داشتن 14 شعبه توانسته با جذب منابع چهارهزار میلیارد ریالی رتبه چهارم را در بین کلیه بانکها  موسسات مالی و اعتباری هرمزگان بدست آورد.

این مبلغ بیش از 9درصد از منابع استان را تشکیل می دهد  که با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و تلاش کارکنان در سال 92پیوستن به سه بانک برتر استان مد نظر است.

 چند نمونه ازموفقیت های این بانک در سطح استان : کسب رتبه اول درصد جذب منابع  درزمینه جذب اعتبارات در سال 91. دارا بودن سهم بیش ازدو درصدی از منابع بانک مهر اقتصاد پرداخت بیش از 1300 میلیارد ریال تسهیلات در سال 91به تولید کنندگان و سرمایه گذاران داخلی، پرداخت بیش از 4هزار میلیارد ریال تسهیلات طی چهار سال گذشته، پرداخت 13میلیارد ریال به تعداد 91هزارنفر سود قطعی به سپرده گذاران در سال 90 خورشیدی .تمام/

 

 

 
واژه کلیدی :بانک مهر اقتصاد و واژه کلیدی :بانک اسلامی خاورمیانه و واژه کلیدی :حسین امینی و واژه کلیدی :ایوب تابانی