جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ٢۸ شهریور ۱۳۸٩

سارا شورد یکی از سه آمریکایی که در ایران بازداشت بود، عمان را به مقصد آمریکا ترک کرد.

به گزارش عصر ایران، این سه آمریکایی یک سال پیش به اتهام ورود غیرمجاز به کشور از سمت کردستان عراق، بازداشت شدند. این افراد پس از مدتی به جاسوسی نیز متهم شدند. شورد یک هفته پیش با میانجیگری پادشاه عمان و به شرط سپردن وثیقه آزاد شد. سلطان قابوس پادشاه عمان وثیقه او را پرداخت و با اعزام هواپیمای اختصاصی به تهران، وی را به مسقط منتقل کرد. شورد به همراه مادر و عمویش روز شنبه مسقط پایتخت عمان را به مقصد آمریکا ترک کرد.

 جیرفت سی تی :  وقتی این خبر را خواندم به یاد خانواده هایی افتادم که سال قبل مقابل استانداری هرمزگان تجمع کرده بودند.: دلیل کار پیگیری کار افراد خانواده شان در سیاه چالهای کشور " دوست و برادر امارات متحده عربی" و شیخ نشین عمان بود.

  همسر یکی از زندانیان می گفت: مدت سه سال از زندانی شوهرم در زندان دبی می گذرد که طی این مدت به علت های مختلف به امراض مختلف دچار شده است.

  جرم اینها این بوده که می خواستند بطور غیر قانونی برای سیر کردن شکم خود و خانواده هایشان به کشورهای  حاشیه خلیج فارس بروند بلکه با کارگری و پس انداز کردن مقداری پول شرمنده روی آنان نشوند.

  به راستی چه کسی تاکنون با مناجیگری توانسته تعدادی از آنان را آزاد کند. اما همان هایی هم که آزاد شده اند هنگام بازگشت به ایران بایستی جریمه پرداخت کنند که به دلیل نداشتن وضعیت مالی مجددا به زندانهای سازنده ایران فرستاده می شوند.

پیدا کنید نارنگی فروش را ، آخه از اینکه نارنگی ها در حال لهیده شدن هستند دل آدم به خصوص نارنگی ندیده هایی مثل خبرنگار جیرفت سی تی به درد می آید.

کوروش ذوالقرنین را طلب کنم یا رستم دستان را.

نه به مناسبت هفته دفاع مقدس یک راست می روم سراغ دلیرمردانی که با دست خالی در مقابل پیشرفته ترین ادوات جنگی دنیا که در اختیار ارتش بعثی صدام بود مردانه ایستادند و نگذاشتند به غرور ایرانیان خدشه ای وارد شود. آنان رفتند و کاری کردند که رستم با دیو سفید در مازندران کرد. اما امروز شاهد هستیم که فرزندان این آب و خاک در زندانهای کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیر و فرتوت شده اند و کسی نیست که بتواند از آنان حمایت کند. جرم آنان تنها تامین هزینه های زندگی است همانطوریکه هم اکنون در بندرعباس شاهد هستیم که مردان ایرانشهری، قلعه گنجی و روستاهایی همچون بالشتی با کمترین حق و حقوق حتی کمتر از افغانها مشغول به کار هستند. و شرکتی همچون فرهنگیان " شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان" از پرداخت حق بیمه آنان خودداری می کند و بهتر است بگویم از ترس اخراج نشدن تنها حقوق 250 هزارتومانی را می گیرند و بس. کدام سازمان یا تشکیلات  خیریه ای است که از حق و حقوق بلوچ ها ی ایرانشهری و کهنوجی شاغل در بندرعباس حمایت کند. به همین دلیل است که همه ساله تعداد زیادی از آنان به آب می زنند تا بلکه قایق سرگردان آنان در گوشه ای از این دریای بی کران خدا پهلو بگیرد و آنان خارج از دید شرتی ها بتوانند وارد شهر و خانه ای از اقوام خود بشوند تا بتوانند با کمترین حق و حقوق به نوایی برسند که هم اکنون در سیستان و بلوچستان و کهنوج و ایرانشهر و جاسک وجود ندارد. خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی و خانواده ها رستگار.
واژه کلیدی :سارا شورد و واژه کلیدی :پادشاه عمان و واژه کلیدی :سلطان قابوس و واژه کلیدی :هواپیمای اختصاصی