جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ روز ۳٠ اردیبهشت ۱۳۸۸

پیش بینی های آقای "مرعشی"
یاسوج - حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران پیش بینی کرد که میرحسین موسوی در دور اول انتخابات پیروز شود و گفت که احمدی نژاد هم 10تا 12میلیون رای دارد. ا ، مرعشی که سه شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج سخن می گفت ، خاطرنشان کرد: رقابت جدی میان احمدی نژاد و موسوی است.
رییس دفتر وقت هاشمی رفسنجانی گفت: در دولت نهم نرخ تورم به 27 درصد رسید و حتی خود شما دانشجویان می توانید نرخ اجناس را در سالهای 83 و 88 مقایسه کنید .
وی، در خصوص اظهارات برخی کاندیدای ریاست جمهوری که گفته اند احمدی نژاد کشور را به لبه پرتگاه برده است ، گفت : اگر آقایان موسوی ، کروبی و رضایی چنین نظری را دارند بایستی به وحدت و پیروزی کاندیدای رقیب احمدی نژاد فکر کنند و اگر به این اتحاد نیندیشند حرفهای آنها در حد شوخی است .
مرعشی ادامه داد: هر دولتی یک ورودی دارد و یک خروجی ، ورودی دولت نهم این بود که تورم 11 درصدی رو به کاهش بود ، تولید ناخالص داخلی افزایش ، نرخ سرمایه گذاری و بهره وری افزایش ، شاخصهای اقتصادی مردم رو به بهبود و صادرات افزایش یافته بود.
وی افزود: افزایش پی در پی قیمت نفت از 37 دلار به 150 دلار و استفاده از ذخیره 200 میلیارد دلاری و شرکت های ایرانی نیز به کمک دولت نهم آمدند اما با کمال تاسف ،همه داده های مثبت به یک خروجی نامناسب تبدیل شد .
  اگر آسمان خدا کهکشان راه شیری دارد ، شب هنگام که از راه هوا از آسمان کرمان می گذری شاهد کهکشانی به نام هفت باغ هستیم که یکی از دهها یادگار برجای مانده از زمان سید حسین مرعشی است.
هفت باغی که در زمان آغاز احداث آن تنی چند از نمایندگان همین استان از جناح به اصطلاح راست وقت در سخنان قبل از دستور مجلس علیه آن موضع گیری کردند.
هفت باغی که هم اکنون به هفت آسمان عشق کرمان شهرت گرفته و یکی از مکانهای گردشگری مردم شمال، جنوب، شرق و غرب کرمان و حتی استانهای دیگری شده که در فصل بهار و تابستان به این استان سفر می کنند.
نمی خواهم اینجا آماری از پروژه ها بدهم اما می گویم که " عقل سید حسین مرعشی بیش از سن او کارآیی دارد و کار می کند".
    ارگ جدید نیز همینطور و ارگ راین و بازار کرمان و ....... اما همینجا باید گلایه ای هم داشته باشم که هر چند شاهد ناملایماتی از سوی برخی افراد و یا نماینده ها بودیم اما بهتر این بود که در زمان مرعشی و هاشمی رفسنجانی که از رفسنجان، بم،سیرجان و  جیرفت بعنوان چهار شهرستان مادر نام برده شده بود و قرار بر این بود در این شهرها بعنوان مراکز سرمایه گذاری استان مرکزیت یابند ، متاسفانه اینطور نشد و منطقه جیرفت و کهنوج تا حدودی فراموش شد که آن هم بر می گردد به معاونین استانداری وقت که متاسفانه در بین آنان از چهره های جیرفت خبری نبود . اگر چنین می بود امروز شاهد منطقه ویژه کشاورزی متروکه ای در رودبار نبودیم که قلب هر دانایی را به درد می آورد. اما به همه این گلایه ها چیزی از خوبیهای سید حسین مرعشی کم نمی شود و همینجا دوباره می گویم که تنها دهه کرمانشناسی شما بود که منجر به ایران شناسی و دیگر استانها( شناسی) شد. اگر همین یک کار را که موجب شناخت بیشتر افراد از محل زندگی و شهر تولد خود گردید به انجام رساندید برای همه عمر پر برکت شما کافی است.
   سید حسین مرعشی مردی با اراده و با تقوی است که به جرات می گویم یک رکعت نماز قضا ندارد و دستش آلوده به دست درازی به پول بیت المال نیز نشده است. ای کاش می توانستیم از وجود ایشان در پیش برد مقاصد نظام جمهوری اسلامی بیشتر از این استفاده نماییم.   
جناب آقای مرعشی یادتان هست هنگامی که در زمانی که آقای بشارتی وزیر کشور بودند و قرار شد آقای مرتضی بانک بجای جنابعالی بعنوان استاندار جدید کرمان معرفی شوند اکثریت کرمانیها و ( شهرستانها) با آمدن به شهر راه فرودگاه را مسدود کردند تا از رفتن شما به تهران جلوگیری کنند و زمانی که بنده خواستم این خبر را برای دوستان مخابره کنم با کمی تامل باور می کردند ( البته تعداد جمعیت مردم را) اما همینجا باز دوباره می گویم که مردم کرمان هنوز عاشق شما و خوبیهای شما هستند شمایی که هیچ دستی را خالی بازنمی گرداندید.
   دلیل این نوشته را در معرفی جناب آقای کریمی فرزند خلف انقلاب اسلامی می توان یافت که وقتی بزرگان کرمان از شما خواسته بودند که نامزد مجلس هفتم شوید فرموده بودید که از و جود آقای کریمی استفاده نمایید و دیدیم که با توجه به آمار جمعیت استان با کمک خداوند منان و حضور مردم در پای صندوق های اخذ رای بیشترین رای را در سطح کشور در بین نمایندگان مجلس فعلی بدست آورد.
  آفتاب دلیل آفتاب هر چند پاره ای از مواقع ابرهایی می آیند و می رونداما، مردم آسمان آبی را بیشتر دوست دارند. دوستدار شما رضا کرد شبستری از جیرفت. شاگرد شما در یکی از رسانه های همگانی کشور.
یریواژه کلیدی :سید حسین مرعشی و واژه کلیدی :هفت باغ و واژه کلیدی :کهکشان و واژه کلیدی :جیرفت