جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۳:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱٠ امرداد ۱۳۸٩

 بازی پیچیده لبنان چه می گذرد؟

زهیر صدیق کسی بود که پس از آن شهادت دروغین یک شبه از یک راننده تشریفات تبدیل به یک میلیونر شد. او ابتدا در اسپانیا در هتل پنج ستاره "بنفیکا" متعلق به رفعت اسد -عموی بشار و دشمن درجه یک او- اقامت کرد و سپس به فرانسه و امارات رفت. به زودی پلیس امارات متوجه شد که او با پاسپورت جعلی وارد کشور شده است.اما بازداشت او خیلی طول نکشید و پس از توصیه مقامات بلند پایه آزاد شد و شرکت بین المللی خویش را ثبت نمود!
عصرایران  - جمعه ساعت 1.30 بعد از ظهر.هواپیمای پادشاهی عربستان در فرودگاه رفیق حریری به زمین می نشیند.ملک عبدالله سعودی و بشار اسد سوری از هواپیما پیاده می شوند. میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان به میهمانان بلند پایه اش خوشامد می گوید. پس از تشریفات رسمی در فرودگاه و صرف نهار در قصر بعبدا،خلوت سه رئیس آغاز می شود ؛ موضوع مذاکرات ، رای ظنی دادگاه بین المللی ترور رفیق حریری،نگرانی از بهم خوردن توازن قوا در لبنان و بازگشت به فتنه داخلی.

رای ظنی دادگاه بین المللی ترور حریری چه بود؟ قبل از همه "گابی اشکنازی"،فرمانده ستاد مشترک ارتش اسراییل این رای را پیش بینی کرد: حزب الله در ترور نخست وزیر اسبق لبنان در سال 2005 دخالت داشته است.

مطبوعات و شخصیت های جریان 14 مارس وابسته به عربستان سعودی جنگ رسانه ای را علیه حزب الله آغاز می کنند. سید حسن نصراللهدر "المنار" ظاهر می شود:" به هیچ بزرگ و کوچکی اجازه نمی دهیم به شرف مقاومت تجاوز کند."

البته سید مقاومت باهوش تر از آن است که همه پاسخ حزب الله را در یک مرحله به طرف مقابل انتقال دهد. سید ، از رهبران 14 مارس می پرسد:"چرا تا کنون فرضیه دخالت اسراییل را در ترور حریری مطرح نکردید؟
چرا از جاسوسانی که در شرکت موبایل آلفا و وزارت ارتباطات دستگیر شده اند نمی پرسید شماره هایی که از برخی اعضای حزب الله در رابطه با ترور حریری ثبت کرده اند و به دادگاه بین المللی ارائه کرده اند، توطئه نبوده است؟
آیا این شما نبودید که با تکیه بر اظهارت شاهدین دروغین مانند محمد زهیر صدیق و حسام حسام ،چهار افسر ارشد دستگاه امنیتی را به مدت 4 سال زندانی کردید و گفتید آنان با هماهنگی سوریه،ترور حریری را برنامه ریزی کردند؟
آیا بر مبنای همین اتهام نبود که فتنه بر پا کردید و با تظاهرات خیابانی تان حکومت را ساقط کردید و 4 سال بر مبنای باطل حکومت کردید و در انتخابات سال گذشته نیز گفتید که رای به معارضه رای به قاتلان حریری است؟!"

واکنش سید نشان داد که رهبری حزب الله در برابر اتهامات دادگاهی که یک روز سوریه را متهم می کند ، یک روز حزب الله و فردا معلوم نیست به کجا برسد سکوت نمی کند. دادگاهی که به گفته محمد زهیر صدیق ، پدر آن "ابو متعب" (ملک عبدالله سعودی) است و او است که فیتیله آن را بالا و پایین می کشد.
زهیر صدیق کسی بود که پس از آن شهادت دروغین یک شبه از یک راننده تشریفات تبدیل به یک میلیونر شد. او ابتدا در اسپانیا در هتل پنج ستاره "بنفیکا" متعلق به رفعت اسد -عموی بشار و دشمن درجه یک او- اقامت کرد و سپس به فرانسه رفت و پس از نزدیکی روابط پاریس و دمشق ناگزیر راهی امارات شد. به زودی پلیس امارات متوجه شد که محمد زهیر صدیق با پاسپورت جعلی وارد کشور شده است.اما بازداشت او خیلی طول نکشید و پس از توصیه مقامات بلند پایه آزاد شد و شرکت بین المللی خویش را ثبت نمود!

در هر صورت سخنان سید،ابو متعب را تکان داد و او را نگران سرنوشت دولت حریری پسر کرد. اما قبل از اینکه سفر خاورمیانه ای خویش را آغاز کند،مئیر داغان رئیس موساد اسراییل -به ادعای هاآرتص- وارد ریاض شد تا مطالبات اسراییل را از پرونده حریری به گوش پادشاه عربستان برساند.

ابو متعب در دمشق یک جمله واضح از بشار شنید: سوریه به بهای بازگشت ارتفاعات جولان،سر مقاومت را به ریاض و تل آویو تقدیم نخواهد کرد و رهبری سوریه،مقاومت را خط قرمز خود می داند.

در بیروت نیز همه یک سخن گفتند:سیادت لبنان باید حفظ شود و نباید بار دیگر فتنه به این کشور باز گردد.
حزب الله هنوز واکنش رسمی به این دیدارها از خود نشان نداده است . سه شنبه هفته آینده ، سید یک بار دیگر در المنار ظاهر خواهد شد تا سخن بگوید . سید می داند که در زیر عبای ابومتعب نقشه های زیادی پنهان شده است و او نیز می داند که سید حسن نیز عبا بر تن دارد و این کجا و آن کجا؟!واژه کلیدی :پادشاه سعودی و واژه کلیدی :حسن نصرالله و واژه کلیدی :میشل سلیمان