جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ روز ٩ امرداد ۱۳۸٩

رفیقدوست:در حمایت از رهبری،بدیلی برای هاشمی نمی‌شناسم
هاشمی: می خواهم بروم قم ، رهبری اجازه نمی دهند
وی با بیان اینکه چرا ما حتی جلوتر از رهبری حرکت می‌کنیم، افزود‌: ‌امروز آقای هاشمی در هیچ موردی به جز ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد با رهبری نظر مخالف ندارند.
کدخبر: ۱۲۷۳۵۰
تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۲
  محسن رفیق دوست در مصاحبه ای که خبرگزاری فارس آن را منتشر کرد دیدگاههای خود را در باره مسائل کشور بیان کرد.

بخشهایی از سخنان او را می خوانید:

مناظره های انتخاباتی

رفیق دوست با تاکید بر اینکه من از مخالفین سرسخت مناظره‌های تلویزیونی در ایام انتخابات بوده و هستم، اظهار داشت: من از روز انتخابات و حتی قبل از آن وضعیت را وضعیت خوبی ندیدم و معتقدم از همان شب مناظره‌ها بود که خط کشی بین ملت شروع شد.

پیغام صبح انتخابات به میرحسین موسوی

رفیقدوست درباره پیغام صبح انتخابات خود به موسوی اظهار داشت: صبح 23 خرداد توسط یکی از دوستان که با من و آقای موسوی آشنا بود، پیامی برای ایشان فرستادم و گفتم که اولا در انتخابات تقلب نشده است. دوما من بعد از انتخابات دوم خرداد 76 در یک ملاقات حضوری به آقای خاتمی گفتم که آن 7 میلیون نفری که به آقای ناطق رای دادند، به شخص آقای ناطق رای دادند اما از آن 20 میلیون نفری که به شما رای دادند، 18 میلیون نفرشان کسانی بودند که در حقیقت نمی‌خواستند به ناطق رای بدهند بنابر این شما این 20 میلیون رای را به خود نگیر !

وی افزود: به میرحسین نیز گفتم این 13 میلیون رای را به خود نگیر و اگر می‌خواهی ببینی که واقعا چقدر از این آرا متعلق به توست، انتخابات را بپذیر، تبریک هم بگو، از کسانی که به تو رای دادند تشکر هم بکن، بعد اعلام کن که من برای تشکیل یک حزب از کمیسیون احزاب درخواست مجوز خواهم کرد و اعلام کن که کسانی که به شما رای داده‌اند اگر مایلند، به این حزب بپیوندند. در این صورت خواهی دید که بیشتر از یکی دو میلیون نفر جواب مثبت نخواهند داد.

زنگنه، جهانگیری و عارف؛ اصلاح طلبان ولایت مدار

رفیقدوست به توصیه خود به میرحسین موسوی پس از انتخابات ریاست جمهوری اشاره و تاکید کرد: به موسوی گفتم اگر با اصلاح‌طلبان ولایتمدار مانند آقایان زنگنه، جهانگیری و عارف که هر چند در اردوگاه اصلاحات هستند اما معتقد و ولایت‌مدارند ‌ائتلاف کنی، در این صورت فقط 300 هزار نفر ثبت‌نام خواهند کرد و تو بزرگترین حزب اپوزیسیون را تشکیل خواهی داد.

رفیقدوست افزود: بعد از این جریانات انتخابات دوستان می‌گفتند میرحسین تحت تاثیر اطرافیان قرار دارد و البته من معتقدم این فتنه دو سر داشت که هنوز هم باقی است و اگر نبود کیاست و تدبیر مقام معظم رهبری، ما بیش از این دچار لطمه و صدمه می‌شدیم و گواه این حرف من نیز دو راهپیمایی بزرگ 9 دی و 22 بهمن است که در آنجا غیر از اسلام، انقلاب و ولایت هیچ آثار دیگری چه از این طرف و چه از آن طرف به چشم نمی‌خورد.

بدنه ملت با رهبری است

وزیر سپاه دوران دفاع مقدس با اشاره به راهپیمایی 9دی خاطرنشان کرد: من در راهپیمایی 9 دی چون مدتی بود از جراحی قلبم می‌گذشت و حال چندان مساعدی نداشتم، از حوالی میدان انقلاب دیگر نتوانستم جلوتر بروم اما دیدم تمام آثار در مورد امام(ره)، رهبری و انقلاب است و حتی برخی شعارهایی که داده می‌شد، مردم همراهی نمی‌کردند.

رفیقدوست همچنین اظهار داشت: این به آن دلیل است که بدنه ملت با رهبری است و کسانی که خلاف این مسیر حرکت می‌کنند ممکن است مدتی میدان‌دار باشند، اما باید صحنه را خالی کنند.

مخالفت بهزاد نبوی با فرمان ارتداد سلمان رشدی

رفیقدوست البته در خصوص عدم پایبندی برخی خواص به ولایت به ذکر خاطره‌ای از ایام دفاع مقدس پرداخت و با بیان اینکه من قبول دارم همان زمان بین سیاسیون و امام(ره) اختلاف وجود داشت، تصریح کرد: برای مثال وقتی حضرت امام(ره) فتوای ارتداد سلمان رشدی را صادر کردند برخی از دولتی‌ها مخالفت کردند و همین آقای بهزاد نبوی گفت که مگر ما نانوا هستیم که هر چه امام پخت، بگذاریم توی تنور ؟!

در حمایت از رهبری، بدیلی برای آقای هاشمی نمی‌شناسم

رفیقدوست در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نقش هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از خواص جامعه در این حوادث اظهار داشت: همین الان آقای هاشمی و رهبر معظم انقلاب هر یک هفته در میان با یکدیگر ملاقات دارند و آیا شما کسی مانند آقای هاشمی دیده‌اید که از رهبری و ولایت فقیه حمایت کند؟ ما که بدیلی برای او نمی شناسیم.

شکنجه های دردناک هاشمی رفسنجانی در زندان

این اصولگرای باسابقه همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا برخی کارهای عملی آقای هاشمی مانند حضور نیافتن در نماز جمعه را نوعی قهر یا رویارویی با فضای جامعه نمی‌دانید، با بیان اینکه بروید ببینید چه کسانی باعث این کار شده‌اند، به ذکر خاطره‌ای پرداخت و افزود: وقتی بعد از ترور حسنعلی منصور، آقای هاشمی و برخی سران مؤتلفه را دستگیر کردند، آنها تعریف کردند که آقای هاشمی را در اتاق مجاور شلاق می‌زدند اما ما فریادی از او نمی‌شنیدیم.

بعد از مدتی دیدیم که آقای هاشمی فریاد زد "یا نار کونی بردا و سلاما علی ابراهیم " و صدای شلاق قطع شد و وقتی از آقای هاشمی موضوع را پرسیدیم ایشان گفت آنها من را شلاق می‌زدند تا فریاد بزنم و شما اقرار کنید اما من این کار را نکردم و به همین دلیل بود که آنها من را بر روی بخاری ذغالی نشانده و سوزاندند.

آقای هاشمی در امورات داخله زندگی دخالت نمی‌کند
رفیقدوست در پاسخ به سوالی درباره خانواده هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: البته من هم مثل دیگران انتقاداتی به آقای هاشمی دارم اما بین او و دیگر افراد خط‌کشی می‌کنم. سبک زندگی ایشان شاید به گونه‌ای است که در امور داخله دخالت نمی‌کند اما از آن سو ما می‌بینیم که مثلا یک روزنامه هر روز می‌گردد تا یک خبری راجع به مهدی هاشمی بزند و اگر هم خبر جدیدی نداشت، خبر گذشته‌اش را تکرار می‌کند.

تنها اختلاف آقای هاشمی با رهبری بر سر ریاست جمهوری احمدی‌نژاد است

رفیقدوست در ادامه با بیان اینکه چرا ما حتی جلوتر از رهبری حرکت می‌کنیم، افزود‌: ‌امروز آقای هاشمی در هیچ موردی به جز ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد با رهبری نظر مخالف ندارند. به هر حال ایشان به عنوان یک انسان 76 ساله، معتقد است آقای احمدی‌نژاد برای ریاست جمهوری مناسب نیستند. البته این نظر را خیلی‌های دیگر هم می‌گویند اما آنها مهم نیستند. آقای هاشمی مهم است.

رفیقدوست در خصوص توقع مردم از آقای هاشمی در برخورد با فرزندانشان، با بیان اینکه شما از کجا می‌دانید که برخورد نکرده‌اند، اظهار داشت: مگر حضرت امام(ره) توانستند جلوی سید حسین را بگیرند؟

وی ادامه داد:‌ آقای هاشمی به عنوان یک فرد سیاسی کارکشته، نسبت به یک جریانی معترض است اما با رهبری انقلاب کنار آمده و از طرف ایشان رئیس مجمع تشخیص و رئیس مجلس خبرگان است. چرا ما مردم از بزرگان جلوتر حرکت می‌کنیم ؟

هاشمی به من گفت اگر آقا اجازه دهند به قم خواهم رفت

رفیقدوست یادآور شد: آقای هاشمی مناعت طبع زیادی دارد. من اخیرا که با ایشان دیدار کردم، آقای هاشمی گفت اگر آقا واقعا اجازه دهند من به قم می‌روم اما ایشان اجازه نمی‌دهند.

وی این حرف آقای هاشمی را به معنای قهر کردن ندانست و افزود: آقای هاشمی البته فرمودند تا وقتی که رهبری بخواهند من محکم ایستاده‌ام اما به نظرم آقای هاشمی احساس خستگی می‌کنند.

هاشمی گفت راهپیمایی 9 دی و 22 بهمن باعث ابتهاج من شد

رفیقدوست در پاسخ به این سؤال که اما رهبر انقلاب فرمودند مردم در این قضایای اخیر بهتر و جلوتر از خواص حرکت کرده‌اند، ‌گفت: من پس از راهپیمایی 22 بهمن خدمت آقای هاشمی رسیدم. علیرغم شعارهای تندی که علیه ایشان داده شد، آقای هاشمی گفت من بعد از این دو راهپیمایی خیلی ابتهاج پیدا کردم چرا که دیدم همه شعارها در حمایت از رهبری، امام(ره) و انقلاب بود.

وی تاکید کرد: آقای هاشمی در تمامی دیدارهایشان استدلال‌شان این است که تکلیف شرعی همه حرکت پشت سر رهبری است.واژه کلیدی :محسن رفیق دوست و واژه کلیدی :زنگنه و واژه کلیدی :جهانگیری