جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٤:۱۳ ‎ب.ظ روز ٢۸ اسفند ۱۳۸۸

حسین مرعشی روانه زندان شد
با قطعی شدن حکم " سید حسین مرعشی " در دادگاه تجدید نظر، وی برای اجرای حکم یک ساله زندان، ساعاتی پیش بازداشت و روانه زندان اوین شد.
به گزارش ایرنا ، مرعشی براساس رای قطعی دادگاه به تحمل یک سال حبس و شش سال محرومیت از شرکت در هرگونه حزب و موسسه که به کارهای سیاسی و فرهنگی و اجتماعی بپردازد، محکوم شده است.
مرعشی از اعضای شناخته شده کارگزاران سازندگی است.
  خبری که روزهای پایانی سال جاری یعنی دو هشت برای لحظه ای بنده را همچون زلزله ای هشت ریشتری تکان داد و زمین گیر کرد.
فکر همه را کرده بودم به جز سید خودمان را . بارها او را در جبهه های جنگ ، در جبهه اقتصادی و زمانی که هاشمی آمده بود کلنگ ارگ جدید را بزند و زمان افتتاح گل گهر سیرجان و اولین منطقه اقتصادی کشور در سیرجان دیده بودم.
حتی زمانی که علی زادسر جیرفت در سخنان آتشین انتخاباتی خود گفت: دم او را یعنی (مرعشی) را می گیرم و از این استان به بیرون پرت می کنم.
  سخنان دلگرم کننده سید را زمان تشییع جنازه شهدا به خصوص شهیدان پس از جنگ تحمیلی و   ..... زمانی که می خواست استان کرمان را ترک کند و مردم نگذاشتند حتی با حضور در مقابل فرودگاه مانع از رفتن او با آن پرواز شدند.
آخه سید چهره ای مردمی بود و است و خواهد بود بنده زیاد از مسائل سیاسی و اقتصادی و بده و بستانهای معمول خبر ندارم اما آنچه بر این صفحه پلاسمایی می نویسم و می گویم این است که خدا به فریاد همه ما برسد.
   نمی توانم صفحه را ببندم و نمی خواهم قطرات اشکم را کسی ببیند زیرا سید حسین کسی بود که قول داد ارگ جدید را دوساله تحویل دهد و دو ماه زودتر این کار را کرد.
کاری که در آن دوران اگر نگویم بی سابقه که کم سابقه بود و امروز همه شاهد هستیم که ارگ جدید چه تحول شگرفی در شهر بم و جنوبشرق استان کرمان بوجود آورده است.
   شهرک اقتصادی رفسنجان، مس سرچشمه ، شرکت مس شهید باهنر و صدها طرح و پروژه زیربنایی دیگر به خصوص کهکشان راه شیری  یعنی همان اتوبان هفت باغ کرمان به باغ شازده که بدون کمک دولت و تنها با پول مردمی که سید را می شناختند ساخته شده و اگر طرح دیگر نیز هست از جمله طرح هایی است که طرح مطالعاتی آن در زمان استانداری و یا نمایندگی سید تهیه شده بود.
 اما در نظام جمهوری اسلامی زندان نیز یعنی عدالت و به نوعی بخشودگی گناهها و فکر کردن به گذشته و دقیق شدن روی عملکردها .
امیدوارم که سید با قلب مهربان و خدایی که دارد به همه مردم به خصوص دوستداران خود و مردم استان کرمان بگوید که داستان از چه قرار است.
البته سید را همه قبول دارند زیرا او عقلش از سن و سالش بیشتر کار می کند .
این جمله را باستانی پاریزی هنگامی که همه برای اقامه نماز جماعت به داخل مسجد در شهربابک در دهه کرمان شناسی رفته بودند شخصا به بنده گفت که آن موقع بعنوان خبرنگار اخبار دهه کرمان شناسی را پوشش می دادم.
 بهترین تعبیر و سخنی که تا آن وقت شنیده بودم همین بود آن هم از دهان باستانی پاریزی نویسنده پیامبر دزدها و دهها اثر دیگر که هر کدامشان به چاپ هفتادم نیز رسیده است.
  گفتم دهه کرمان شناسی اما سخت است که از آن عبور کرد و صحبتی نکرد: دهه کرمان شناسی که زمان آغاز آن را آتش کشیده شدن مسجد جامع کرمان گذاشته بودند برای اولین بار بوسیله سید حسین مرعشی مطرح و طرح اولیه آن نیز توسط خودش نوشته شد.
  دهه کرمان شناسی آنچنان پر محتوی بود که موجب شد همه کرمانی ها برای اولین بار به خصوص شهرستانهای آن به خودشان ببالند و افتخار کنند که کرمانی یا جیرفتی ، شهربابکی، رفسنجانی، سیرجانی ، زرندی ، بافتی، بمی ، چترودی، راوری و یا رابری هستند.
  برای اینکه تا قبل از آن کسی نبود که پیشینه آنان را بازگو کرده باشد تا ساکنان این استان پی به رازهای خفته استان هشت یا همان مکران ببرند زمانی که استانهای هرمزگان ، نیز بعنوان بخش کوچکی از آن مطرح بودند و دریای عمان کنونی نیز بعنوان دریای مکران نامیده می شد.
  بگذریم : بعدها با رفتن سید به ساختمان ریاست جمهوری مرکز ایرانشناسی و فارس شناسی و همینطور دیگر استانها به صورت خودجوش و مردمی و با کپی برداری از کرمان شناسی تشکیل و رونق گرفت طوریکه هم اکنون نیز شاهد فعالیت آنها هستیم فعالیتی که موجب شناخت اهالی مردم از استان محل سکونت خودشان شده است.
  به کجا چنین شتابان همه این طرح ها به خصوص راه اندازی خانه مطبوعات و پشتیبانی سید از راه اندازی چاپخانه ای و پرداخت دهها هزار دلار تحت عنوان سهام به جراید این استان موجب شد تا مطبوعات کرمان جانی دیگر بگیرند و امروز هر یک از آنها صاحب سهامی باشند که بهترین پشتوانه محسوب می شود و چاپخانه نیز به خود آنان تعلق دارد.
  این کار تنها از دست سید حسین بر می آید .
اگر بخواهم و یا بخواهیم از سید بگوییم نباید از خود سخنی بگوییم همین بس که آقای کریمی که از سوی مردم کرمان بعنوان نماینده مجلس کنونی انتخاب شده دارای بیشترین و بالاترین آرا در مقایسه با دیگر نمایندگان فعلی در مجلس از سوی مردم است.
  دلیل آن مردم از سید خواسته بودند که کاندیدا شود اما او آقای کریمی را معرفی کرده بود و مردم به عشق او بیشترین رای و کم سابقه ترین را به احترام آقای مرعشی به ایشان داده بودند.
مطمئن هستم که امسال مردم کرمان عید خود را با قورت دادن بغض های خود جشن می گیرند و همراه با سید اشک های سرد خود را از گونه های سردتر و یا داغ تر ناشی از یک تبی داغ پاک می کنند.
  کرمان بدون سید حسین صفایی ندارد. آخه اون مردم علم و عمل بود که دلیل این حرفام نیز می تواند دانشگاه شهید باهنر و دانشگاه علوم پزشکی و دیگر دانشگاهها و دانشکده های موجود در این استان باشد که سنگ زیربنای توسعه آنها بوسیله این مردم خدا گذاشته شد.
  سید بیشترین درجه اطاعت از ولی فقیه را داشت و حدود چند ماه قبل نیز هنگامی که او را در هواپیما دیدم و چند دقیقه ای راجع به مسائل روز صحبت کردیم نامبرده تاکید کرد: اگر همه گروهها و دسته جات و حزب ها بدون کم و کاست به سخنان رهبری گوش کنند و حرف خود را نزنند و یا توجیهی برای عمل غیر قانونی خود نتراشند مملکت هیچ مشکلی ندارد بلکه شاهد پیشرفت باشتاب آن نیز خواهیم بود.
  سید این حرف را بدون تعارف های معمول و مطرح روز گفت: عمل کردن به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی یعنی همان ولایت فقیه و قبول مطلق و بدون توجیه و حاشیه ای آن، چیزی که این روزها برخی با دست آویز کردن آن مسائلی را مطرح می کنند که باید گفت: خدا به داد ما برسد.
  گر مرد رهی میان خون باید رفت:
 سید حسین مرعشی مطیع ولایت فقیه است چه در زمان امام راحل (ره) و چه امروز که حضرت آیت الله سید علی خامنه ای بعنوان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران سکان دار این کشتی در طوفان ها هستند که بر همه مردم است که از ایشان پیروی کنند .
پیروی صادقانه و بدون هر گونه نظر داشتی نه اینکه بگوییم پیروی می کنیم و بعد بگوییم فلان منصب و مقام و یا طرح بزرگ و یا یا  یا ... و دهها یای دیگر پشت آن بیاوریم .
  سید و امثال سید دراین کشور زیاد هستند. آنها حرفشان را رک و پوست کنده می زنند و همین خیلی جالب است و جالب تر از آن نیز شاهد هستیم که رهبر انقلاب نیز در دیدار با تعدادی از شاعران و نویسندگان و پیش کسوتان ادبیات از آنان خواستند که در لفافه صحبت نکنند و سخنان خود را روشن تر مطرح کنند تا جامعه متوجه مسائل شود.
  هر چند فردای آن روز شاهد دهها توجیه و تفسیر به رای سخنان رهبر معظم انقلاب که خود از چهره های شاخص ادبیات ایران زمین هستند بودیم اما سید حسین مرعشی به تقلید از رهبر سخنانش را مطرح کرد سخنانی که به زائقه بسیاری خوش نیامد .
حسین کرد شبستری . گیلانی.
شبکواژه کلیدی :سید حسین مرعشی و واژه کلیدی :کرمان شناسی و واژه کلیدی :نماینده استان کرمان و واژه کلیدی :بازداشت مرعشی