جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱ اسفند ۱۳۸۸

نماینده جیرفت:نظارت مستمر مدیران موجب تسریع در اجرای طرح های عمرانی می شود
کرمان-نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با موثر دانستن بازدیدهای مدیران از طرح های مختلف، بر نظارت بیشتر مدیران جهت سرعت بخشی در اجرای طرح های عمرانی تاکید کرد.
"علی اسلامی پناه" روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مدیران می توانند با انجام کارشناسی های مختلف از طرح های عمرانی، زمینه رفع و ساماندهی مشکلات پیش روی مردم و طرح های عمرانی را فراهم کرده و راهکارهای لازم برای اجرای طرح های مختلف در منطقه را مهیا سازند.
وی تاکید کرد: مدیران باید مشکلات موجود را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی انعکاس داده تا پیگیری لازم در سطح وزارتخانه برای رفع این مشکلات انجام شود.
وی با اشاره به وسعت جنوب استان کرمان و تولید چهار درصد محصولات کشاورزی کشور در این منطقه گفت : معادن موجود در جیرفت قابلیت ارتقا تا سه برابر معادن فعلی را دارد.
این نماینده مجلس با اشاره به ضرورت توسعه عمرانی جنوب استان کرمان خاطر نشان کرد: ارتقا دهستان اسنفندقه به بخش در آینده نزدیک نشان از اراده دولتمردان در ارایه خدمات به مناطق محروم است.
وی مهمترین مشکل دهستان اسفندقه را طولانی شدن روند اجرایی احداث پل بر روی رودخانه این دهستان دانست و خواستار تسریع در اجرای این طرح شد.
اسلامی پناه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پیشنهاد داده می شود با تشکیل تعاونی استخراج معادن از سوی اهالی این دهستان، میزان استخراج از معادن افزایش یافته و زمینه لازم برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در بخش معادن فراهم شود.
وی با اشاره به ارتقای اداره صنایع و معادن جیرفت به اداره کل صنایع و معادن افزود: این اقدام در راستای اجرای بسیاری از طرحها و جذب سرمایه گذاری تاثیر شایانی دارد.
   جناب "آقای اسلامی پناه که متاسفانه هنوز نتوانسته ام شما را زیارت کنم باید به عرض عالی برسانم که تاکنون همه نماینده های مردم جیرت کاری جز خیانت به موکلان خود نتوانسته اند انجام دهند. منوچهری، جهانگیری، زادسر و به خصوص شما.
  هر که بد کند به خود کند این را قدیمی های با درک و شعور گفته اند . مردم جیرفت بد کرده اند و الان باید جور این کار بد خود را که شما را اتخاب کرده اند بکشند، نوش جانشان. آقای محترم خود شما بچه میانچیل هستید هفته گذشته سری به روستاهای خدنگ، رومرز، سید آباد و چندین و چند روستای دیگر زدم باز هم خدا بیامرزد پدر محمد رضا پهلوی را که چه برنامه ها برای این شهر داشت. همینجا بگویم ضربه این که منطقه جیرفت و کهنوج از انقلاب اسلامی خورد ( اقتصادی) هیچگاه از حافظه تاریخی ملت آن زدوده نخواهد شد. ما در حال تبدیل شدن به شهری نمونه در سطح کشور بودیم خودتان بهتر می دانید طرحهای کشت صنعت، سازمان عمران و روستاها ، ساخت کانال خرم، سد جیرفت و شور و دهها سد و آب بند دیگر بدون اینکه بزرگ ترین اکوسیستم موجود در منطقه از بین برود یعنی جازموزیان .
   آقای نماینده مردم جیرفت ای جای شرمندگی دارد که در فاصله کمتر از 10کیلومتری شهر جیرفت جاده های دسترسی به روستاهای ما که طول بعضی از آنها به کمتر از دو کیلومتر می رسد هنوز خاکی و شوره زار باشند . مدارس ما سرویس بهداشتی نداشته باشند. مردم در کپرهایی زندگی کنند یا اتاق های ساخت شده از خشت و گل و صدای سازندگی ما گوش جهانیان را کر کرده باشد. منبع آب روستای سید آباد واقع در 18کیلومتری جیرت مدتها است که شکسته اما آب و فاضلاب روستایی بی خیال از همه آدم و عالم در پشت میز گرمش لمیده است. بگذار مردم آب آلوده نوش جانشان بکنند ما که رییس هستیم و نماینده ای داریم که ممکن است سالی یک بار هم به جیرفت سری نزند واگر بزند کسی به او محلی نمی گذارد. بله آقای نماینده چه کسی باید از طرحها سرکشتی کند. شمایی که همیشه در خانه رییس ستادتان یعتی فایض فرخی مال مردم  جلسه برگزار می کند و حتی موکلانش نمی دانند کی می آید و کی می رود. این شد کار خیر آقای نماینده بهتر است که خود را برای پاسخگوی در محضر خداوند عالم و فرشتگان بی نظر او آماده کنید و بتوانید پاسخگوی خون شهیدان باشید.
   جیرفت و عنبرآیاد که از دست رفتند. یک پروژه سه کیلومتری آن 10سال به طول می انجامد چرا تنها بخاطراینکه برخی پیمانکاران بتوانند حق تعدیل بگیرند که این حق بیشتر از بودجه سرانه خود طرح است. ما را چه می شود و جنوب کرمان را ! از شما که فردی دانشگاهی و تربیت کننده نسل جوان هستید توقع بیشتری می رفت . اما تاکنون یک سخنرانی منطقی و با استدلال از شما نه دیده ام و نه شنیده ام خودتان را به خدا بسپارید و تنها رضای او را در نظر داشته باشید و نه رضای افرادی را که درو برتان را احاطه کرده اند. با سابقه ای که از شما سراغ داشتم خیلی امیدوار بودم اما با جاده هایی که در میانچیل دیدم این امیدواری در وجود من مرد و دیگر زنده نخواهد شدمگر اینکه تغییراتی را با چشمان خودم تا قبل از آغاز تابستان سال آینده که بازهم سفری به آن مطقه خواهم داشت مشاهده کنم.
حسین کرد شبستری . امضا محفظوظواژه کلیدی :علی اسللمی پناه و واژه کلیدی :نماینده جیرفت و واژه کلیدی :میانچیل جیرفت و واژه کلیدی :اسفندقه