جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ روز ٦ بهمن ۱۳۸۸

جوانفکر :ایرنا باشگاه سیاسی برای فعالیت های حزبی و گروهی نیست
مدیرعامل جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اهل جدال با نیروهای سیاسی درون نظام نیستیم تصریح کرد:ایرنا یک باشگاه یا پاتوق سیاسی برای فعالیت های حزبی و گروهی نیست.
به گزارش روز سه شنبه  جیرفت سی تی به نقل از خبرنگار اجتماعی ایرنا، علی اکبر جوانفکر در مراسم معارفه خود که با حضور رییس جمهوری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت : مصمم هستیم در دوره جدید مدیریت این خبرگزاری از نگاه رییس جمهوری و دولت مردمی به پدیده‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در کشور نگریسته شود.
وی خاطرنشان ساخت : اطلاع‌رسانی به صورت شفاف، جامع، دقیق، صحیح، سریع و بدون دخالت نظرات شخصی یا سازمانی را در دستور کار خود قرار خواهیم داد و ارتقای کیفیت و کمیت در تولید خبر را وجه همت خویش قرار می‌دهیم.
وی با ابراز امیدواری دراین زمینه که " ایرنا سهم خود را در ایجاد بصیرت و آگاهی، تنویر افکار عمومی و فراهم کردن زمینه برای انتخاب صحیح مردم را برعهده گیرد" تاکید کرد: این تصور که خبرگزاری جمهوری اسلامی یک باشگاه یا پاتوق سیاسی برای فعالیت‌های حزبی و گروهی است، یک اشتباه بزرگ است.
نهمین مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی اضافه کرد: به طور قطع اجازه داده نخواهد شد که ایرنا به عرصه‌ای برای دست اندازی‌های سیاسی، حزبی، جناحی، گروهی یا فردی تبدیل شود. ماموریت این سازمان خبری همسو کردن همه تلاش‌ها برای ارایه بهترین خدمات به مردم ایران در حوزه اطلاع‌رسانی است.
جوانفکر با بیان اینکه " ما اهل دعوا، بگومگو، تنازع و جدال در مواجهه با نیروهای سیاسی درون نظام مردم سالار دینی و معتقد به ارزش‌ها و آرمان‌های جمهوری اسلامی نیستیم" خاطرنشان ساخت : نه آنها را در برابر خود و نه خود را در برابر آنها می بینیم .
مدیرعامل جدید ایرنا افزود: ما به روی همه کسانی که دل در گرو آبادانی، پیشرفت ایران عزیز و اهتزاز پرچم اسلام در بلندای بام ایران دارند آغوش خود را می‌گشاییم و دست برادری، دوستی و همکاری به سوی آنها دراز می‌کنیم.
جوانفکر اذعان داشت: رویکرد اصلی ما مبتنی بر زدودن تلاش‌های بی دلیل و بدون منطق و بعضا هدایت شده از سوی دشمنان انقلاب است. ما قدر فرصت‌های پیش روی خود را می‌دانیم و مصمم هستیم تا همه توان خویش را در حوزه اطلاع رسانی کشور صرف ایجاد امید، نشاط، شادی، تحرک، پویایی، پیشرفت و تعالی مادی و معنوی جامعه کنیم.
وی به عزم جدیدی درایرنا اشاره کرد وخاطر نشان ساخت: به فضل الهی تمامی اهتمام خود را به کار خواهیم بست تا هر گونه احتمالی در خصوص ایجاد یا دامن زدن به اختلافات، بدبینی و شایعه‌ سازی در خبرگزاری جمهوری اسلامی از بین برود.
وی با بیان این که در دوره جدید ایرنا در اندازه یک رسانه ملی و در رقابت موثر در سطوح منطقه‌ای و جهانی ظاهر خواهد شد، تصریح کرد: درجه بیداری و هوشیاری اصحاب رسانه در برابر ترفندها و روش‌های پیچیده و هوشمندانه دشمن در کاهش و کنترل میزان خسارت و ضرر احتمالی ناشی از جنگ نرم تاثیر جدی خواهد گذاشت.
جوانفکر با تاکید بر این که مسئولیت‌ها و مصادر امور در کشور امانتی به ودیعه سپرده شده از سوی مردم است، گفت: بنده به شرط موفقیت عهده‌دار این مسئولیت شده‌ام و این یک جاده یک طرفه است بنابراین جز حرکت به سوی موفقیت فراروی خود راه دیگری نمی‌بینم.
وی دراین جمع که مسوولان و تعداد زیادی از کارکنان ایرنا نیز درمیان آنها حضور داشتند به تاکید گفت: اگر دریک سال آینده به هر دلیل نتوانم سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی را در مسیر موفقیت و پیشرفت قرار دهم پیشاپیش آمادگی خود را برای رد امانت مردم اعلام می‌دارم.
جوانفکر خاطر نشان کرد: پس از مطالعه جامع وضع موجود خبرگزاری جمهوری اسلامی برنامه‌های خود را برای ارتقای این سازمان و فعال کردن آن در مسیر منویات ملت ایران، نظام اسلامی، رهبری فرزانه انقلاب و دولت خدمتگزار و مردمی به اطلاع عموم خواهم رساند.
مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران، دکتر محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر محمد علی رامین معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، مهدی کلهر مشاور رسانه‌ای رییس جمهور و مدیران مسئول مطبوعات، محمد دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، کاوه اشتهاردی مدیرمسئول روزنامه ایران ،مسوولان و کارکنان ایرنا و سایر مدیران مسئولان مطبوعات ، خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
   بدون مقدمه بگویم که خدا ایرنا را دوست دارد . این تنها مطلبی بود که هنگام دریافت پیش خبر غیر رسمی انتخاب برادرعزیزم آقای جوانفکر برای خدمت گذاری به نظام در ایرنا به هنم رسید. با خود می اندیشیدم که چرا ایرنا 70ساله به وبلاگی برای عده ای تبدیل شده که هرچه دلشان می خواهد و به سفارش جناح و محفل خودشان می نویسند. خدایا چرا به داد ایرنا نمی رسی؟ این نه تنها دعای من بلکه هر ایرنایی و ایرنا زاده ای بود که این رسانه مادر را که رهبر معظم انقلاب که خدایش حفظش کند فرموده بود: ایرنا باید به منزله نبض نظام عمل کند. مطلب را به همین حاشیه تمام می کنم و فردا مطلبی با همین عنوان بطور جداگانه خواهم نوشت تا حق مطلب را در مورد آقای علی اکبر جوانفکر ادا کرده باشم. رضا گیلانی.واژه کلیدی :علی اکبر جوانفکر و واژه کلیدی :رامین و واژه کلیدی :محمد دعایی