جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٩:٠٦ ‎ق.ظ روز ٢٤ دی ۱۳۸۸

" اما آن چه که برای مردم سودمنداست،در روی زمین پایدار می ماند، خداوند مثل ها را بدین گونه می آورد" سوره رعد آیه 17.

 ترسم نرسی به کعبه این اعرابی    کاین ره که تو می روی به ترکستان است.

ولتر می گوید: برای من آزادی آن قدر با ارزش است که حاضرم برای اینکه شما سخن خود را آزادانه بگویید، خودم را فدا کنم، اگر چه مخالف سخن سما بوده باشم."

امام حسین(ع) " من سراغ ندارم ، یارانی باوفاتر از یاران من، و یاران بهتر از یاران من، و اهل بیت من. خداوند از طرف من، خودش به شما پاداش بدهد. آگاه باشید! که گمان من آن است که روز سختی را با اینان دارم."

  یا علی از ذوالفقارت نام نیکی مانده است، ما همه زولفیم و زلفت ذوالفقار است یا علی  .

و ناصر خسرو می گوید:

خلق همه یکسره نهال خدایند       هیج نه بشکن از این نهال و نه برکن .

دست خداوند باغ خلق دراز است  بر خسک و خار هم  چو رگل و سوسن.

خون به ناحق ، نهال کندن اویست    در ز نهال خدای کندن برکن .

و با زهم از امام حسین (ع): خدایا! در خاندان نبوت، ما را تکریم فرمودی، چرا شکر گزارت نباشم، گوش دادی، حقیقت را شنیدیم، چشم دادی، حقیقت را دیدیدم ، دل دادی ، ماهم پذیرای حق شدیم. تو زمینه را آماده کردی و ماه به عمل انداختیم."

 " نوح به خدا گفت: سپس آنها را با صدای بلند دعوت کردم." سوره نوح آیه 8.

حضرت نوح به خدا عرض می کرد: خدایا، مدام به مردم ، شب و روز گفتم، خسته هم نشدم .

یکی از بزرگان می گوید: در بشر این زمینه وجود دارد که در 24ساعت از یک جلاد خون آشام ، یک انسان عادل به وجود بیاوریم.

جان نهان در جسم و تو در جان نهان

این نهان اندر نهان این جان جان

 

یادم می آید که در سال 59بعنوان یک دانش آموز توزیع کننده روزنامه جمهوری اسلامی بودم. در سرمای سوزان و تابستان گرم و خشک شهرمان، چه آن موقع که حزب جمهوری اسلامی با وحدت و یکپارچگی کار می کرد و ... اما بعد یواش یواش و آهسته آهسته از زمانی که دو دستگی در حزب بوجود آمد و عده ای دنبال منافع خودشان بودند متور آب رنگ هوندای 110را تحویل دادم و عطایش را به لقایش بخشیدم . تا آنکه آن بزرگوار خردمند و آن انسانی که ممکن است هر یکهزارسال شاهد آمدن او باشیم در پی درخواست عده ای از موسسان حزب، قبول کرد که بطور موقت فعالیت های آن تعطیل باشد. و این مسئله آن روز موجب خوشحالی بسیاری از پویندگان راه امام (ره) شد. هر چند هم به زائقه بضی های خوش نیامد اما انقلاب و بعد حزب را از دو دستگی که می تواند برخی مواقع آفت و بلای جان یک نظام و تشکیلات باشد نجات داد.

   بعدها در جبهه های جنگ حق علیه باطل بودم که روزنامه رسالت رادر شهر اهواز از یکی از دکه ها خریداری کردم ، اما روزنامه ای بود که دل امام امت را خون کرده بود مطالبی را خواندم که ای کاش هرگز نمی خواندم حدود دو ماه مثل مار زخمی به خودم می پیچیدم.

تا اینکه یک روز خبر آوردند که ورود روزنامه مذکور به مناطق جنگی ممنوع شده است.

اما در همه جبهه ها روزنامه جمهوری اسلامی بود و هنوز هم که هنوز است صفحه رزمندگان و ایثارگران را دارد البته تا سال 78که آن را مطالعه می کردم یکی ازخوانندگان دائمی این صفحه بودم.

بعدها در یکی از شهرهای کرمان و پس از هشت سال دفاع مقدس شاهد بودم که فردی روحانی در به در دنبال موتور دیزلی می گردد برای برق اضطراری بخشی از همین روزنامه یعنی جمهوری اسلامی و نماینده آنها در کرمان یعنی آقای خزایی عاقبت کار را به سرانجام رسانید.

   بنا به دلایلی تا امروز فرصت مطالعه این روزنامه را از دست داده ام اما هرگز خاطرات خوشی که در سنگر با مطالعه آن داشته ام را فراموش نخواهم کرد.

  و اما امروز به یاد حرفی افتادم که یکی از فرماندهان زمان دفاع و ایثارگری جوانان این مرز و بوم به افراد گردانش می زد ، او که خدایش رحمتش کند گفت: خوشا به حال آنان که شهید می شوند ، عده ای هم با ازدست دادن قسمتی از بدن خود به خیل شهیدان زنده می پیوندند، اما رزمندگانی که زنده می مانند کار سخت و بسیار سخت تری از امروز که سینه خود را در مقابل آماج رگبارها سپر کرده اند خواهند داشت. جهاد اکبر یادتان نرود،،،  این باشد تا اینکه شب گذشته تلویزیون برای نخستین بار بخشی از سخنان آن یار سفر کرده را پخش کرد که با لبانی خندان اما قیافه ای جدی می گفت: برای اینکه بتوانیم به این نظام خدمت کنیم و راه شهیدان را ادامه دهیم بایستی همچون شهیدی زنده باشیم. بله این سخنان سردار کاظمی بود همانی که به گفته رهبر معظم انقلاب: ( چندی پیش امده بود نزد من و از من خواست که برایش دعا کنم تا به خیل شهیدان اسلامی بپیوندد) آری شهید کاظمی مردی از مردان خدا همچون صیاد دلها صیاد شیرازی و شهید ستاری .

همیشه در این فکر هستم که چرا کاظمی از ولی امر خواسته بود که برایش دعا کند تا شهید شود یا شهید از این دنیا برود مگر او را چه شده بود و چه نگرانی داشت که اینطور از آقا و مقتدایش خواسته بود. مطمئین هستم که آقا به واسطه حرف ها و دلایلی که او بیان کرده بود در دلش چنین دعایی را در حق او کرده بود.

  این مطلب من را به یاد روزهایی می اندازد که حضرت آیت الله خامنه ای خدمت بنیانگذار جمهوری اسلامی شرفیاب شده بود و از ایشان اجازه رفتن و شهادت را طلب کرده بود که با مخالفت امام مواجه شده بود.

آن روز و این روز چه تفاوت هایی با هم دارند . چه کسانی خون به دل چه کسانی می کنند و چه کسانی آلوده این دنیا شده اند که جهاد اصغر خودشان را نیز فدای زرق و برق های دنیوی کرده اند.

بیاییم صادق باشیم و بجای کلمه رانت بگوییم دزدی ، چه کسانی دزدی کردند و چه کسانی راه را بر دزدان باز گذاشتند. چگونه دزدها دزدیدند و بردند و خوردند و عده ای هم چشم خود را به روی آنان بستند.

  نمی خواهم به این مطلب ادامه بدهم همه ما می دانیم که هرآنکس که بخواهد به این انقلاب نارو بزند و خیانی بکند خون شهیدان دامن گیر او و آنها خواهد شد. شهیدانی که با بمب های شیمیایی صدام خفه شدند و در آتش سوختند بی آنکه بتوانند اشهد خود را بگویند و هنوز هم که هنوز است جنازه آنان .... .

  اما امروز شاهد هستیم که بار دیگر عده ای می گویند روزنامه ما مگر شما کی هستید و از کجا آمده اید که می خواهید وارث همه چیز و همه باشید. سنتان قد نمی دهد که به جبهه رفته باشید اما می گویید اگر ما بودیم نمی گذاشتیم امام (ره) جام زهر را بنوشد. خدایا به داد ما برس این چه حرف هایی است که می شنوم چرا کور و کر نمی شوم . کارمان به جایی رسیده است که برخی را بدتر از آمریکا و اسرائیل به این ملت معرفی می کنیم. ما را چه شده است مگر امام ا افتخار از این ملت یاد نمی کردند و همین ملت هم بدون اینکه نیاز به تبلیغات یک هفته ای تلویزیون باشد خودشان در گرما و سرما در همه صحنه های طبیعی و عادی نمی آمدند. ( همچون صحنه بعد از عاشورای اخیر) آن کسانی که می خواهند یکه تاز میدان باشند حواسشان را جمع کنند که این مملکت متعلق به همه مردم است و خمینی و خامنه ای امام و ولی همه هستند.

  بیانیه می دهید و برای خودتان بیش از اینکه اتهامی ثابت شده باشد حکم صادر می کنید وامصیبتا این چه مصیبتی است که ما امروز به آن گرفتار شده ایم. یک روز دنبال مذاکره با آمریکا هستیم و روز دیگر عده ای را به اتهام اینکه با آمریکا مذاکره ای داشته اند و یا نداشته اند تا حد مرتد و ضد دین بودن متهم می کنیم.

   بنده سالیان سال است که بعنوان دیده بان در حال فعالیت هستم، دیده بانی می کنم و بدون هرگونه کم و کاستی گرای دشمن را به فرماندهان اعلام می کنم.

 بیش از دو دهه از زمان جنگ گذشته در بسیاری از مواقع فرماندهان خوب عمل کرده اند و گلوله ها را روی سر دشمن ریخته اند و بعضی مواقع نیز با فرصت سوزی اعصاب دیده بانان را خراب کرده اند طوریکه تعدادی از آنان دست از کار شسته اند.

 بی جهت نیست که رهبر معظم انقلاب از ایرنا بعنوان نبض نظام یاد کرده اند بله بایستی قبل از اینکه فاجعه ای رخ دهد این نبض شروع به زدن نماید تا جلوی خیلی از انحرافات گرفته شود. البته صد حیف که امروز کیفیت آن در حد یک وبلاگ تنزل کرده است. روزگاری ایرنا و روزنامه اش از پرخواننده ترین رسانه های این کشور بودند زیرا ضمن اطلاع رسانی از دولت نیز انتقاد می کردند در حالی که خود دولتی بودند. دردها را می گفتند و برای درمان آن نیز پیگیری می کردند. بخاطر اینکه برخی حرف ها به گوش نامحرمان و نااهلان نیفتند خط محرمانه فعالی داشتند که خوراک بسیاری از دلسوزان این نظام و خدمت گذاران واقعی به مردم بود.

  بنده نمی خواهم کسی را متهم کنم زیرا معتقدم که آه بچه های یتیم شهیدان و والدین آنان سوزاننده تر از آتش جهنم است. گفته اند که فاصله زمین تا عرش خدایی به اندازه آه یک یتیم پدر از دست داده است.

بیاییم کاری کنیم و نگذاریم که خانواده شهدا دشمن شاد شوند.

اوایل انقلاب رادیو با یک زن مصری در حال مصاحبه بود او می گفت: به ایران آمده ام تا یک بار دیگر شاهد زنده بودن فرزند شهیدم باشم که او  را در صحرای سینا علیه اسرائیل از دست دادم باشم. این جمله خیلی معنا دارد خدایا ای خدای مهربان خودت این کشتی را به ساحل نجات برسان برما خرده مگیر که .... ممکن است دچار تزلزل شویم.

  آقا فرموده اند که جذب حداکثری و دفع حداقلی و آن حداقل هم کسانی نیستند جز آن عده ای که علیه این نظام قیام مسلحانه راه انداخته اند و علنی اعلام کرده اند که در پی براندازی این نظام هستند.

  وای برما که ناپخته سخن می گوییم .

انتخاباتی شد و فردی برای خدمت گذاری انتخاب شد و گذشت زمان نشان می دهد که تا چه اندازه به ولی فقیه وفادار خواهد ماند و اطرافیان او چه مقدار! بهتر است که هر چه سریع تر بدون هر گونه اتهام زنی و حکم صادر کردن برای دیگران به فکر حفظ نظام و اصلاح آن باشیم .

اگر با چشم انداز 20ساله مخالف هستید دلیل نمی شود که کشور را عقب نگه داریم که این برنامه به دلیل اینکه فردی که ما آن را دشمن خونی خود قلمداد می کنیم با شکست مواجه شود. به اندازه دو کابینه در اطراف خودمان دولت سایه ایجاد کنیم تا جایی که یکی از بزرگان دولت سایه از پیامبر خدا نیز انتقاد کند و دم از هیچ کس بر نیاید

به خصوص شمایی که بیانیه داده ای و گفته اید که مسیح مهاجری باید برود و شما جای او را بگیریرد اگر همین سخن را یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری و یا فرزندان و یا یاران آنان بر زبان اورده بودند سه روز عزای عمومی اعلام نمی کردید و مملکت را به آشوب نی کشاندید و کفن نمی پوشیدید.

  وای برما و برشما ، شما را چه شده است در قرآن خداوند هدف از آمدن پیامبران را چه دانسته و چه گفته است که امروز یار غار رییس جمهوری ما که با بالاترین رای انتخاب شد می گوید که حضرت نوح خوب عمل نکرد و مشکلات زیادی داشت.

  بگذریم باری از مطلب دور نشویم " عبدالله پاره سنگ ها را در توبره نهاد و روانه شهر شد" این بخشی از قصیده مشکل گشایی است که هر شب جمعه با نخود کشمش ان را می خواندیم و اعضای خانواده صلوات می فرستادند.

آن قصیده به من و ما یاد داده بود که همیشه مشکل گشا باشیم و نه مشکل ساز.

بیایم مشکل گشای این مملکت و این مرز و بومی باشیم که عده ای دندانهای خود را برای دریدن و پاره پاره کردن آن تیز کرده اند.

   از متهم کردن خود پرهیز کنیم زیرا آن یار سفر کرده گفت: همه پلها را پشت سر خود خراب نکنید.

  و مقام معظم رهبری هم در جمع مردم یزد فرمودند که اگر روزی نیاز به برقرار رابطه و مذاکره با آمریکا باشد این کار را خواهیم کرد.

  پشت سر رهبری حرکت کنیم ، جلوتر از آن و یا خیلی عقب تر از آن ممکن است ما را به جایی برساند که بعدها بگوییم ما نشندیدم زیرا یا خیلی جلو بودیم و یا خیلی عقب .

و اما... این هم یادداشت طالبان علم حوزه وفضلای حوزه علمیه قم باشد که خداوند یار و مددکار خدمت گذاران به این نظام باشد .

جیرفت سی تی بدون هر گونه دخل و تصرفی آن را به نقل از ایرنا آورده است:

طلاب وفضلای حوزه علمیه قم:
مسیح مهاجری، روزنامه جمهوری اسلامی راپایگاه فتنه گران کرده است
قم – جمعی از طلاب ، اساتید و فضلای حوزه علمیه قم دریادداشتی از مسیح مهاجری مدیر مسوول روزنامه جمهوری اسلامی پرسیدند، چرا روزنامه ای که با پول بیت المال منتشرمی شود ، باید پایگاه دفاع ازفتنه گران شود؟
دراین یادداشت که نسخه ای از آن روز چهارشنبه به ایرنا نمابر شد،آمده است: تبلیغ وحدت، همدلی و یکپارچگی کاری ستودنی است اما باید دید منادی وحدت چه کسی است ؟
در این یاداشت که درپاسخ به سرمقاله مسیح مهاجری است، آمده است: شما چگونه درنقش منادی وحدت ظاهر شده اید، درحالی که در جریان فتنه انتخاباتی اخیر یکی از حامیان اصلی فتنه گران بوده اید که در دو ساحت جنگ مطبوعاتی و تقابل میان روحانیون بیشترین خدمت را به سران فتنه کرده اید.
در ادامه این بخش ازیادداشت آمده است: عملکرد شما پس از اعلام نتیجه انتخابات وهمراهی با فتنه گران به هیچ وجه قابل اغماض نیست، شما در کنار فتنه گران و جزء آنان بودید ، هم از آقای موسوی تبلیغ کرده و او را اصلح معرفی کردید وهم از مطالبه غیر قانونی و فتنه انگیزانه اش در ادعای تقلب و درخواست ابطال انتخابات تا جایی که دست داد، دفاع کرده اید .
نویسندگان یادداشت در ادامه آورده اند: با وجود لطمات شدیدی که نظام مقدس جمهوری اسلامی از ناحیه فتنه گران دیده است ، هیچ گاه کلمه ای در انتقاد از سران فتنه نگفته اید ، بلکه همراه با کسانی دیگر با فعالیت های پنهانی در قم و مراجعه به دفاتر مراجع وعلمای بلند پایه با تحریک و وسوسه توانسته اید برخی از بزرگان را دچار تردید ساخته و از دفاع ازنظام اسلامی و ولی فقیه آنها را باز دارید.
در ادامه آمده است: شما اولین شرط روزنامه نگاری که صداقت با مردم است را رعایت نکردید و فراخوانی به وحدت در مقطع کنونی را نیز به عنوان تاکتیک در مبارزه با حاکمیت، انتخاب کرده اید ، زیرا اگر جز این بود باید به منشا فتنه گری ها اشاره و خواستار مقابله با آن می شدید نه این که مدام درس اخلاق به مدافعان از حریم ولایت وجمهوری اسلامی بدهید.
* قضاوت، منادی وحدت درباره جناح های درگیر چگونه است؟
در ادامه یاداشت آمده است : قضاوت شما (مهاجری) درباره رخداد های اخیر وطرفین ماجرا، خالی از حب وبغض نیست چون شما به هردو طرف می گویید خود را تبرئه نکنید، هردو مقصرید! ودراین بین گروه چند صد نفره ازآشوب طلبان را سیل می نامید وبدین طریق برای آنها تبلیغ می کنید.
در این بخش یادداشت عنوان شده است: چرا گستاخی ها و اهانت به مقدسات که با هماهنگی دشمنان اسلام و سران فتنه به عنوان سناریویی برای فشار بر جمهوری اسلامی تدارک دیده شده را نتیجه عملکردهای ناصواب مسوولان نظام اسلامی معرفی و آشوب طلبان را تبرئه می کنید؟!
در بخش دیگری از این یاداشت به حمایت مسیح مهاجری از صانعی انتقاد شده وآمده است : آقای صانعی جرمش از جهاتی سنگین تر از کاظم شریعتمداری است، زیرا آقای شریعتمداری تنها در ساحت سیاسی و براندازی با نظام مقابله کرد، ولی ازجهت عقیدتی وفقهی اشکالات آقای صانعی را نداشت .
فضلای حوزوی در ادامه این یادداشت خطاب به مدیر مسوول روزنامه جمهوری اسلامی عنوان کرده اند : صلاحیت شما در اداره روزنامه جمهوری اسلامی ارگان رسمی حزب جمهوری اسلامی که بنیانگذاران آن اشخاصی نظیر شهید بهشتی و رهبر معظم انقلاب بوده زیر سوال رفته است و باید برای پیش برد افکار و اهداف سیاسی خود روزنامه دیگری را دست و پا کنید چرا باید روزنامه ای که با پول بیت المال اداره می شود پایگاهی برای دفاع از فتنه گران باشد؟
در پایان این یادداشت نیز آمده است : آخرین نکته این که درست نیست که شما به خاطر شیفتگی نسبت برخی شخصیت های انقلاب هرچند در نگاه شما بزرگ باشند(هاشمی رفسنجانی) ، پا روی حق بگذارید و برخطاهای آشکار مراد و محبوب خود چشم ببندید و با سرسختی از مواضع اشتباه او دفاع کنید و فردا در پیشگاه عدل الهی سر افکنده باشید .ک/3
جیرفت سی تی چشم انتظار راهنمایی های شما عزیزان است. به خدا می سپارمتان. شاد و سربلند و آزادمرد باشید. حسین کرد شبستری گیلانی .واژه کلیدی :مسیح مهاجری و واژه کلیدی :مراجع و علما و واژه کلیدی :روزنامه جمهوری اسلامی و واژه کلیدی :یادداشت