جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ٢۳ دی ۱۳۸۸

جیرفت سی تی برای اطلاع رسانی این مطلب را به نقل از پایگاه اطلاع رسانی  فرارو آورده است و این نوع اطلاع رسانی می تواند جالب باشد. کرد شبستری .

 

علی مطهری گفت: من معتقدم اتفاقا آقای رسایی و امثال وی از منشاهای فتنه هستند . یعنی همانطور که رهبران جنبش سبز و خود احمدی نژاد را یک منشا فتنه می دانم، امثال رسایی و تندروهای طرف مقابل را هم از منشاهای فتنه می دانم. 

سایت شخصی "حمید رسایی" نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، مناظره وی و "علی مطهری" دیگر نماینده مردم تهران در مجلس را که چندی پیش در رادیو گفت و گو انجام شده بود، منتشر کرد.

مطهری در این مناظره با اشاره به این که احمدی نژاد خود از عوامل اصلی فتنه است، بیانیه اخیر موسوی را یک گام به جلو در پذیرش نتایج انتخابات 22 خرداد دانست و افزود: درست است که در بیانیه موسوی از حیث اینکه حوادث روز عاشورا محکوم نشده و از این بابت قدری ضعف دارد اما به طور کلی من راه حل ایشان را مثبت ارزیابی می کنم.

مطهری با بیان اینکه این مشکل یک شبه قابل حل نیست، افزود: در اوضاع کنونی باید اگر حتی یک نکته مثبت در بیانیه موسوی دیدیم از آن استقبال کنیم.

وی با محفوظ دانستن رسیدگی به اتهام موسوی و دیگران را در مورد حوادث اخیر گفت : رسیدگی به اتهام طرف مقابل هم که در مناظره ها یک فضای خودش ایجاد کرد و زمینه ساز این فتنه ها شد، باید رسیدگی شود. ما نباید مسائل را باهم مخلوط کنیم و باید عدالت اجرا شود و تا زمانی که یک طرفه قضاوت کنیم به نتیجه نخواهیم رسید و این فتنه ادامه پیدا می کند .

نماینده مردم تهران در ادامه افزود: بنده طرح خود را در قالب یک بنده 7 ماده ای ارائه کردم و معتقدم باعث برون رفت از مشکلات کنونی خواهد بود. 1. رهبران این حرکت به قانونی بودن ریس جمهور اعتراف کنند و دست از ادعای تقلب بردارند و راه و شعار های خود را از گروه غرب گرا که در این جنبش سبز نفوذ کرده و در صدد تخریب این جنبش هستند جدا کنند. 2. رییس جمهور به اشتباه خود در اتهام زدن به مسئولین در مناظره ها اعتراف کند و از آنها عذرخواهی کند. 3. آزادی بیان در جامعه حاکم شود .4. مطبوعات توقیف شده رفع توقیف شود. 5. فضای امنیتی حاکم بر کشور رفع شود. 6. دست از توهمات وقوع انقلاب مخملی و براندازی نرم در ایران برداریم .7. بازداشت شدگان که معمولا به دلایل واهی بازداشت شده اند، آزاد شوند مگر کسانی که به اموال عمومی آسیب زده و اماکن عمومی را تخریب کردند. 

 در این برنامه، رسایی در پاسخ به پرسش مجری رادیو پیرامون تحلیل شما از آخرین بیانیه موسوی در مورد حوادث روز عاشورا چیست، گفت : متاسفانه علیرغم احتمالی که خیلی ها می دادند مبنی بر اینکه با توجه به افتضاحاتی که در روز عاشورا می دانند و توسط یک عده اندکی در تهران اتفاق افتاد و بویژه پس از آن حضور چند 10 میلیونی مردم ایران که فقط در تهران حدود سه میلیون را پیش بینی می کنند، توقع این بود که آقای موسوی قدری سر عقل بیاید و در این موضوع حداقل صف خود را از صف اغتشاشگران جدا کند اما در کمال ناباروری ما دیدیم که موسوی با صدور بیانیه ای کسانی که در روز عاشورا در خیابان های تهران شعار دادند، کف و سوت زدند، علیه اصل ولایت فقیه شعار دادند، به هیات های عزاداری حمله کردند، به جماعتی که نماز جماعت می خواندند حمله کردند و افرادی که به اموال عمومی آسیب زدند، اینها را مردم خداجو معرفی می کند.نماینده مردم تهران افزود: چون آقای موسوی در بیانیه خود پذیرفته که افرادی که در روز عاشورا این هتاکی ها را کردند طرفداران وی بودند، یعنی مسئولیت حوادث آن روز را پذیرفته است.

رسایی خطاب به موسوی گفت : شما یک عده ای را جسور کردید تا بیایند و این خرابکاری ها بکنند؛ شما گفتید "در گذشته من بیانیه می دادم و اینها به خیابان می امدند ولی الان که حتی من بیانیه ندادم باز بیرون آمدند" که همه اینها نشان از این دارد که خود نیز پذیرفتید که عامل اصلی اغتشاشات این افراد و با تحریک شما بوده است.

رسایی نماینده دیگر مردم تهران در پاسخ به طرح پیشنهادی مطهری نیز گفت :‌ ایشان چیز جدیدی نگفتند و صحبت های آقای مطهری همان صحبت های رادیو اسراییل و آمریکاست . تنها تفاوت آن در این است که ایشان می گوید باید رییس جمهور را به رسمیت بشناسیم ولی آنها این را نمی گویند. به اضافه این که ایشان جنگ نرم و براندازی نرم را قبول ندارد ولی آنها به این اقرار می کنند.

رسایی تاکید کرد : این تنها تفاوتی بود که من در طرح ایشان دیدم. من تعجب می کنم که برادری همچون آقای مطهری که متاسفانه هنوز هم این صحنه درگیری را صحنه درگیری انتخابات بین دو کاندیدا می داند.

وی افزود : امروز ما با صحبت های ایشان به صحت ادعاهای آقای احمدی نژاد پی می بریم. من هم موافقم که دادگاهی تشکیل شود و حتی احمدی نژاد هم در آن دادگاه حاضر شود و به ادعاهای او رسیدگی شود و طرف مقابل را هم بخواهند تا حاضر شود چون ظاهرا به شکل عادی این اتفاق نمی افتد. من می پرسم چرا دادگاه مهدی هاشمی که امروز در لندن است و 4 ماه قبل با بهانه رسیدگی به امورات دانشگاه آزاد به خارج از کشور رفته و پس از مطالبه از علت اصلی این همه تاخیر در بازگشت ایشان ، آقای هاشمی می گوید مهدی برای گرفتن دکترا رفته و به این زودی برنمی گردد.

نماینده مردم تهران در ادامه اظهار داشت : فائزه هاشمی روز عاشورا زیر پل کالج بوده و به تحریک اغتشاشگران پرداخته است . نقشی که اینها و سران فتنه در این اغتشاشات داشتند و بزرگ ترهای اینها باید بررسی شود. همه این اتفاقات صحت ادعاهای احمدی نژاد را ثابت می کند .

رسایی با بیان اینکه همه پول هایی که در انتخابات خرج شد برای به میدان کشیدن اراذل و اوباش بعد از انتخابات توسط همین مهدی هاشمی داده می شد. خب اینها که همان ادعاهای احمدی نژاد را یک به یک ثابت کرد . من می پرسم وقتی که اینها رسما اعلام کنند که به دنبال براندازی هستند و تمام نسخه ها و مدل به مدل پروژه انقلاب مخملی اجرا می شود ، آن وقت آقای مطهری چه می گویند و چه چیز را انکار می کند.

وی افزود : بله انقلاب مخملی در کشورما به دلیل وجود رهبری ممکن نیست . اگر سران فتنه می دانستند که رهبری با یک خطبه نماز جمعه ، با یک اشاره می تواند سی میلیون را در سراسر کشور و در تهران حدود 3 میلیون را به خیابان بیاورد، دست به این اقدام نمی زدند . عدم تحقق پروژه انقلاب مخملی در کشور به خاطرهمین مسائل است ، نه اینکه آنها قصد آن را نداشتند.

مطهری در پاسخ به صحبت های رسایی گفت : من معتقدم اتفاقا آقای رسایی و امثال وی از منشاهای فتنه هستند . یعنی همانطور که رهبران جنبش سبز و خود احمدی نژاد را یک منشا فتنه می دانم، امثال رسایی و تندروهای طرف مقابل را هم از منشاهای فتنه می دانم.

نماینده تهران افزود : ببینید اینکه ما بگوییم میرحسین موسوی یا هاشمی بعد از انتخابات پول خرج کرده برای آشوب ، اگر هم بوده نتیجه عکس العمل نحوه مناظره ای بود که احمدی نژاد انجام داد.

مطهری خطاب به رسایی گفت : اگر به خانواده شما بیایدند و بگویند همه تان دزد هسنید و از ابتدا تا الان دائما در حال اختلاس بودید چه می کردید ؟ وقتی در مقابل چشم 50 میلیون نفر این را بگویند خب چه می شود؟ من خودم اولین کسی بودم که در سال 80 خواستار شفاف سازی اموال خانواده هاشمی شدم . من معتقدم باید دادگاهی تشکیل شود و همه اتهامات کروبی ، موسوی و احمدی نژاد بررسی شود. والا این تندروی هایی که امثال رسایی می گویند و انجام می دهند و می خواهند پروژه انجام دهند، همان پروژه خذف آقای هاشمی ، موسوی و خاتمی است که کشور را به پرتگاه می کشاند . اینها به صلاح کشور نیست.

وی در پایان افزود : اگر اینها از صحنه سیاسی کشور حذف شوند، شما مطمئن باشید که این بحران به آسانی قابل حل نیست.

اما رسایی نماینده تهران در پاسخ به علی مطهری گفت : من از آقای مطهری سئوال می کنم که اگر این ایرادات آقای احمدی نژاد به فرزندان هاشمی وارد نبود، ‌پس چرا شما سال 80 نامه نوشتید و اعتراض کردید؟! مگر آن روز هم اتفاقی افتاده بود؟

رسایی همچنین پرسید آقای مهدی هاشمی از سال های 71 و 72 در وزارت اطلاعات پرونده داشته است، اما اجازه رسیدگی داده نشد و حتی مسئول رسیدگی به این پرونده از وزارت اطلاعات اخراج شد، آن روز هم کسی اتهام زده بود.

رسایی در پایان گفت که تنها راه برون رفت برخی از فتنه ای که ایجاد کرده اند، این است که قانون اجرا شود و همه به آن تن دهند و با مسببان این فتنه برخورد شود و کسانی که ضرر دیدند، چه اموال عمومی و چه اموال خصوصی ، خسارت آنها پرداخت شود. 

  در انتظار نقطه نظرات شما خوانندگان عزیز جیرفت سی تی هستم.
واژه کلیدی :علی مطهری و واژه کلیدی :حمید رسایی و واژه کلیدی :مهدی هاشمی