جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز ۸ دی ۱۳۸۸

سایت الف با انتقاد از عملکرد صدا و سیما به خصوص پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مطالبی را بیان داشته که به دلیل اهمیت وصحت 100درصدی آن جیرفت سی تی نیز آن را نقل کرده است:

 سایت الف از نحوه انعکاس اخبار مربوط به اغتشاشات عاشورا در صداوسیما انتقاد کرد. این سایت نوشت:

متاسفانه عملکرد صداوسیما در بحران پس از انتخابات، اشتباهی فاحش بود و در مقابل انبوه شایعات و شبهه های ایجاد شده، بی تفاوت گذشت و از وظیفه کلیدی و حساس خود یعنی اقناع طرفداران نامزدهای معترض، غفلت کرد.

رسانه ملی در انعکاس اخبار عاشورای 88 تهران نیز متاسفانه تاکنون بد عمل کرده است. در عصر اطلاعات که دسترسی به اطلاعات؛ متنوع و وسیع است و سرعت انتشار شایعات و شبهه ها به حداکثر خود رسیده، صدا وسیما باید فعال و پرکار باشد. مسوولان محترم رسانه ملی باید بدانند که بهترین کار امروز آنها اطلاع رسانی صادقانه و ارایه اطلاعات خام و انبوه از عملکرد و ماهیت جریان فتنه است.

متاسفانه صداوسیما بجای ارایه اخبار و اطلاعات، «تحلیل» به خورد بیننده می دهد و اخبارش را به طور ضمنی در حاشیه تحلیل ارایه می کند، یعنی اشتباه ترین کار ممکن.

درشرایطی که جریان رسانه ای غرب و وهابیت با تمام توان به نفع آشوبگران بسیج شده اند و با پخش اخبار اطلاعات یکطرفه، شایعات و دروغ های ضمن خبر، افکار عمومی ایران را بطور شبانه روزی و با شدت هرچه تمام تر بمباران می کنند؛ انفعال صدا وسیما و پخش گزارش های کوتاه و سانسور شده، در واقع همگامی با جنگ روانی حامیان فتنه و خدمت به آنها است.

  دهکده جهانی،سفرنامه نویس، مورخ، میرزابنویس، ملابنویس، ارتباطات ، هنر هفتم، جعبه جادویی و همه و همه این واژه ها و مملو از مفاهیمی هستند که دیروز و امروز شاهد هستیم که برای آموزش آنها در سراسر این کره خاکی دانشگاههایی معتبر در حال فعالیت هستند و در همین کشور خودمان نیز !! که صدا و سیما نیز یکی از آنها را دارد و همچنین ایرنای هفتاد ساله .

   اگر امپراطوری ایران در زمان هخامنشیان و برخی از دوران ساسانیان توانست بر قلوب مردم حکومت کند یکی از دلایل آن همان اطلاع رسانی و درصد بالای سواد مردم و اطلاع یافتن آنان از اوامر پادشاهی بود. اکثریت مردم بدون واسطه و بدون هرگونه سانسوری از طریق خواندن متن پیامهای حکومتی را دریافت می کردند.

  صدها سال می گذرد درحالیکه شاهد ورود امواج مختلف در پستوی خانه های خودمان هستیم هر چند به قول براداران افغان بسیاری از آنها محرم خانواده های ما نیستند اما بایستی با بکار گرفتن فن آوری های به روز شده و ارسال مطالبی بهتر و کیفی تر از آنها افراد خانواده خود را مقابل آنان واکسینه کنیم.

  بگذریم صدا و سیمای ما آنچنان سنتی عمل می کند که در نتیجه آن این شبهه ایجاد شده که گویی مردم را نفهم و نادان دانسته همچون برنامه سازان البته تعدادی از خودش.

  گویی که این رسانه در بلاتکلیفی بسر می برد تا فرمانهای صادر شده با چاپار را دریافت کند که به دلیل کوهستانی بودن راه ممکن است چاپار نیز دیر به مقصد یعنی جام جم برسد.

   در این مدت ساکنان دهکده جهانی با استفاده از امواج مختلف که طعم های مختلفی نیز دارند را با دسرهای پخته شده خوشمزه را روی میز خود می بینند و شکم گرسنه را.

  مگر می شود گرسنگی را تحمل کرد به این در و آن در باید زد تا خوراکی تهیه کرد اگر این خوراک مصنوعی باشد ، مقصر کیست که فرد گرسنه مجبور به خوردن آن شده است.

  روی سخنم با برنامه سازان رسانه ملی است در مجله خبری در تقلیدی کورکورانه از بی بی سی فارسی طوری عمل کرده اید که حال هر بیننده ای را با آن مجری که گویی توان ایستادن ندارد و فقط به میز و صندلی تکیه می زند و آن سردبیر اجتماعی اش .

  بعد از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز شاهد اتفاقاتی هستیم که ممکن است در همه بلاد دیگر نیز رخ دهد همانطور که در فرانسه و یونان شاهد بودیم . اما با جریان اطلاع رسانی آزاد امروز شاهد آرامشی هستیم که دولت توانست ضمن تغییرات مورد نظر، خواسته های مخالفان را نیز اعمال کند.

  اما اینجا اتفاقاتی می افتد و صدا و سیما با بسیج آلبومی از کارشناسان مورد نظر خود و به طور یکطرفه وارد عمل می شود طوریکه خدایی ناکرده ملت ایران علیه خودش قیام کرده و همه در حال برادر کشی هستند.

  عده ای از روز اول خواسته هایی داشتند که اگر تریبونهای موقت برنامه های موقت تر از آن ادامه داشت امروز شاهد این همه مسایل نبودیم. می توان یکی از مقصران اصلی این رخدادها را صدا و سیما قلمداد کرد.

  بگذارید مردم مسلمان ایران سخنان خودرا از طریق رسانه ملی بیان کنند و هستند جمع کثیری که پاسخی قانع کننده برای آنان داشته باشند و بعد از آن نیز در کمال آرامش و امنیت خاطر در کنار یکدیگر با اندیشه های مختلف به زندگی ادامه دهند.

  اما عملکرد صدا و سیما این آرامش را از مردم گرفته طوریکه با دیدن و شنیدن اخبار و برنامه های شتاب زده آنان بایستی هر لحظه در انتظار مشکل جدیدی باشیم.

  امیدواریم که از این پس با عمل کردن به فرامین رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و همچنین توصیه های امام راحل با مردم طوری برخورد کنیم که شایسته نام هر مسلمان ایرانی است.

  بدانید که ما انقلاب، بنیانگذار آن، رهبر معظم انقلاب را دوست داریم و با ادب و احترام از آنان یاد می کنیم و این در دل مسلمانان است و هرگز از یادشان نمی رود .

اما اگر عده ای بخواهند با سوء استفاده از این موقعیت برای خود جامه ای بدوزند خود دانند و آه هز اران هزار یتیم پدر از دست داده که در قرآن از آنان بعنوان شهیدانی نام برده شده که در نزد خداوند خود روزی می خورند.

 صدای  یا علی و یا حسین و یا ابوالفضل گفتن های این مردم آوازه جهان شده است.

  اما مطلب پایانی اینکه چه کسی برنامه های این رسانه را تحلیل محتوی می کند خدا می داند و اینکه بازخوردهای آن را در جامعه ! باشد که همه کارها اصلاح شود.

  کرد شبستری.
واژه کلیدی :رسانه ملی و واژه کلیدی :دهکده جهانی و واژه کلیدی :صدا و سیما